Închide meniul

Dumitru Dragomir nu-l iartă pe Florinel Coman, după Dunajska Streda – FCSB 0-1: “Îl schimbam după 20 de minute”

Viviana Moraru Publicat: 4 august 2022, 8:25

Comentarii
Dumitru Dragomir nu-l iartă pe Florinel Coman, după Dunajska Streda – FCSB 0-1: Îl schimbam după 20 de minute

Dumitru Dragomir, în timpul unei partide/ Hepta

Dumitru Dragomir nu-l iartă pe Florinel Coman, după Dunajska Streda – FCSB 0-1. Căpitanul roş-albaştrilor a fost înlocuit la pauză de Răzvan Oaidă, având o prestaţie modestă în Slovacia, pentru care este criticat de fostul şef de la ligă. Partida a fost în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a învins în prima manşă a confruntării cu Dunajska Streda, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat de fundaşul central Joonas Tamm, care a reluat lu latul din centrarea perfectă a lui Risto Radunovic.

Dumitru Dragomir nu-l iartă pe Florinel Coman, după Dunajska Streda – FCSB

Dumitru Dragomir a analizat jocul FCSB-ului, din partida cu slovacii de la Dunajska Streda. Fostul şef de la ligă a fost nemulţumit de evoluţia lui Florinel Coman, pe care declară că l-ar fi înlocuit mult mai prematur în partidă decât a făcut-o Nicolae Dică.

Totodată, Dragomir a mărturisit că a fost încântat de evoluţiile celor mai noi transferuri realizate de Gigi Becali, David Miculescu şi Bogdan Rusu, ambii titulari cu Streda. Dumitru Dragomir este convins că slovacii le vor face viaţa grea roş-albaştrilor în returul de săptămâna viitoare.

“Sunt foarte bucuros de rezultat și de meci. Au alergat foarte mult, e foarte bine pregătită fizic FCSB. Miculescu, fricos un pic, așa e la început. Celălalt, Rusu, s-a bătut, e vârf de atac. FCSB avea nevoie de amândoi.

Reclamă
Reclamă

Schimbările au fost grozave, eu după 20 de minute îl schimbam pe Florinel Coman. Trebuie să-i schimbe postul, nu știu, Coman nu e ce trebuie acolo. Mi-a plăcut că au încercat să facă pressing și le-a ieșit de câteva ori, dar să nu creadă că au meci ușor la retur. E echipă bunicică Streda, nu e echipă rea. O să vedeți ce meci greu au cu ei în România. Mai greu decât azi!”, a declarat Dumitru Dragomir, conform gsp.ro.

De asemenea, Dumitru Dragomir l-a ironizat pe fundaşul Joyskim Dawa, însă îi apreciază calităţile fizice. Despre Tavi Popescu a avut doar cuvinte de laudă.

“Dawa și Tamm sunt dezordonați, dar au calități fizice foarte bune. Dawa e în relații proaste cu mingea. Când vine mingea la el, se urcă mingea pe el ca pe veveriță. Dar, compensează cu calitățile fizice. Tavi Popescu a jucat tactic criminal azi!”, a mai spus Dumitru Dragomir, pentru aceeaşi sursă citată mai sus.

Reclamă

Dunajska Streda – FCSB 0-1. Victorie colosală pentru echipa lui Nicolae Dică

Dunajska Streda – FCSB 0-1 a fost transmis în direct pe Antena 1 și AntenaPLAY. Echipa lui Nicolae Dică a obținut o victorie colosală în primul meci din turul trei preliminar al UEFA Conference League. Joonas Tamm a fost eroul serii în Slovacia.

FCSB a avut ocaziile mai mari în meciul cu Dunajska Streda. În prima repriză, Bogdan Rusu a fost aproape de gol încă din minutul 3, când nu a reușit să ajungă la o recentrare în fața porții a lui Florinel Coman.

În minutul 17, slovacii au lovit bara transversală la o lovitură liberă, printr-o execuție a lui Szantho. Șapte minute mai târziu, Darius Olaru a avut un gol anulat după ce a fost semnalizat în ofsaid.

În partea secundă, Bogdan Rusu a avut o nouă ocazie în minutul 46, când a șutat aproape de poartă de la marginea careului. Și Ovidiu Popescu a pus în pericol poarta adversă, cu un șut puțin pe lângă, de la distanță.

Echilibrul s-a rupt în minutul 67, când slovacii au rămas în 10 oameni, Kruzliak a văzut cartonașul roșu după un fault asupra lui Octavian Popescu, care avea culoar liber spre poarta adversă.

Două minute mai târziu a venit golul lui Joonas Tamm. Fundașul eston a marcat cu o reluare cu latul direct sub bară, după centrarea din lovitură liberă a lui Risto Radunovic.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care este cel mai în formă jucător al lui Dinamo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:38
Cea mai dură reacţie după scandalul uriaş de la Inter – Juventus! “Absurdul e că Juventus dă lecții de morală”
11:20
VIDEOAl Gharafa – Tractor LIVE VIDEO (18:00). Florinel Coman luptă pentru optimi în Liga Campionilor Asiei
10:59
Riku Miura şi Ryuichi Kihara, noii campioni olimpici! Program liber de excepţie, după ce la scurt au fost pe 5
10:46
OFICIAL | FC Argeş a cerut ca CCA să publice transcrierile înregistrărilor audio de la meciul cu Petrolul: “Abuziv”
10:46
Cifre impresionante la All-Star Game! Nu s-a mai întâmplat din 2011
10:19
Mihai Stoica a făcut anunţul! Ce se întâmplă cu Ofri Arad: “N-aveam cum să ştiu că va lipsi atât”
1 Prima victimă după Universitatea Craiova. Gigi Becali îl scoate din echipă! 2 EXCLUSIVDinamo, acord de principiu cu George Pușcaș. Ultimele detalii despre transferul pregătit de alb-roșii 3 Rezultat uriaş pentru România la bob, la Jocurile Olimpice. Clasare excelentă la jumătatea concursului 4 S-a ales praful de afacerea de 6 milioane de euro a lui Gigi Neţoiu: “Vreţi să ne terminaţi cu totul?” 5 Mingea a intrat în poartă la şutul lui Carnat. O nouă eroare de arbitraj 6 Cuvintele pentru care Dani Coman riscă o suspendare record în fotbalul românesc. FRF i-a făcut dosar
Citește și