Elias Charalambous, despre schimbarea lui Compagno în FCSB – Nordsjaelland 0-0: “Decizia a fost luată înainte! Aşa am hotărât”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 11 august 2023, 0:17

Comentarii
Elias Charalambous, despre schimbarea lui Compagno în FCSB – Nordsjaelland 0-0: Decizia a fost luată înainte! Aşa am hotărât

Elias Charalambous, în timpul unui meci / Hepta

Elias Charalambous, despre schimbarea lui Compagno în FCSB – Nordsjaelland 0-0. Antrenorul celor de la FCSB a spus că ştia că va fi o “dublă” extrem de echilibrată cu cei de la Nordsjaelland.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Elias Charalambous spune că echipa sa trebuie să “sufere” pentru a se califica în playoff-ul Conference League. Antrenorul celor de la FCSB a explicat şi de ce l-a schimbat pe Andrea Compagno.

Elias Charalambous, despre schimbarea lui Compagno în FCSB – Nordsjaelland 0-0

“Decizia a fost luată înainte, am decis că avem nevoie de jucători cu viteză. Îmi place că se supără jucătorii când sunt schimbaţi pentru că vor să joace. Aşa am hotărât noi că trebuie să facem schimbări. Djokovic a jucat multe minute până acum. Mă întrebați după fiecare schimbare de ce o fac? Pentru că așa am decis eu!”“, a spus Elias Charalambous la Conferinţa de presă.

Antrenorul celor de la FCSB spus că crede că echipa sa va lupta pentru calificare.

„Știam că trebuie să suferim. Este doar primul meci, știam că totul se va decide în Danemarca. Obiectivul nostru este calificare și vom merge acolo să facem asta. Cred că rezultatul a fost unul corect, poate noi am avut și un penalty clar. Ocaziile de gol au fost împărțite. 

Reclamă
Reclamă

Nu am fost supărat că nu am înscris în superioritate numerică. Este o situație înșelătoare. Echipa rămasă fără un fotbalist devine mai concentrată, se schimbă unele lucruri.

Fotbalul danez a crescut de la un an la altul, dar noi vom lupta să mergem mai departe. Meciul de azi e gata! Ne gândim mai departe, a mai spus Charalambous.

FCSB – Nordsjaelland 0-0. Roş-albaştrii nu au putut câştiga cu un om în plus

FCSB – Nordsjaelland 0-0. Elevii lui Elias Charalambous au încheiat la egalitate primul meci din „dubla” cu Nordsjaelland, din turul 3 preliminar al Conference League.

Reclamă

Meciul de pe Stadionul Steaua a început cu o veste proastă pentru FCSB. Unul dintre titularii echipei, Adrian Şut, s-a accidentat chiar la încălzire şi a fost înlocuit cu Ovidiu Popescu. Compagno a trimis primul şut spre poartă încă din minutul 2, dar fără precizie, apoi Târnovanu a intervenit bine la lovitura de cap a lui Frese, din minutul 5.

După o primă repriză echilibrată, partea secundă a avut un moment culminant în minutul 60, când Adamo Nagalo a primit al doilea cartonaş galben – după o intervenţie la Octavian Popescu – fiind eliminat. Cu avantajul unui jucător în plus, bucureştenii au cerut de două ori penalti, la Olaru şi Djokovic, însă arbitrul muntenegrean Boskovic nu a acordat nimic. Nygren a trimis în bară o lovitură liberă în minutul 90+3, iar FCSB încheie meciul fără să trimită nici un şut pe spaţiul porţii.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:12

Mirel Rădoi are uşa deschisă la Universitatea Craiova, după ce a ajuns la FCSB! Anunţul preşedintelui din Bănie

12:05

Mesajul postat de Ionuț Radu a doua zi după ce a comis o gafă imensă în Celta – Lyon: “Până la moarte”

11:44

EXCLUSIVIoan Andone a văzut seria negativă a lui Dinamo și nu s-a ferit de cuvinte: “Degeaba au 75% posesie”

11:21

Lionel Messi, folosit împotriva lui Laporta în dezbaterea pentru şefia Barcelonei: “El vrea schimbarea! Tu îl desconsideri”

11:17

George Russell, în extaz după pole-ul obținut pentru sprintul din China: “O bucurie să pilotez această mașină”

10:36

“O mizerie fără sfârșit”. Interul lui Cristi Chivu, făcut praf de președintele care a reușit “tripla” istorică

1 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 2 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 3 Gigi Becali, o nouă “săgeată” spre Mihai Stoica: “Poate n-ar trebui să vă spun asta, dar vă spun” 4 Filipe Coelho a auzit ce a spus Mirel Rădoi despre el și nu s-a ferit să dea replica: “Al meu? Nu” 5 Foto“Cea mai frumoasă fată din lume”, gata de nuntă. S-a logodit cu un bărbat celebru 6 VideoGeorge Russell, pole-position în cursa de sprint din Marele Premiu al Chinei. O nouă “dublă” Mercedes
Citește și