FCSB – Saburtalo 4-2 | Reacţia lui Risto Radunovic, după ce a marcat golul calificării: „Ne-am făcut singuri viaţa grea!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 28 iulie 2022, 22:53 / Actualizat: 8 ianuarie 2024, 21:21

Risto Radunovic a marcat din penalty

Hepta

• Risto Radunovic a fost eroul echipei lui Nicolae Dică
  • FCSB – Saburtalo 4-2

FCSB – Saburtalo 4-2 | Reacţia lui Risto Radunovic, după ce a fost eroul echipei lui Nicolae Dică. Acesta a marcat golul care a calificat echipa lui Gigi Becali în turul al treilea din Conference League.

La finalul partidei de pe Arena Naţională, Risto Radunovic a fost extrem de fericit pentru faptul că a marcat golul calificării.

FCSB – Saburtalo 4-2 | Reacţia lui Risto Radunovic

E o victorie muncită de toată echipă. Am făcut un meci bun şi am reuşit, cu publicul alături, să ne calificăm. A fost frumos, dar noi ne-am făcut singuri viaţa grea. Avem program încărcat. Am avut încrede în mine şi am decis unde să dau. S-a vorbit, dar am luat mingea şi am decis să dau. E o echipă care au trasee foarte bune şi ne-au surprins un pic. Am dominat din primul până în ultimul minut. Nu pot să zic că s-au schimbat multe.

Îi urez baftă lui Toni Petrea şi îi mulţumesc ce a făcut pentru noi. A fost spectavol în tribune, le mulţumesc la suporteri. Fac o atmosferă minunaztă şi mă bucur că le-am oferit ceva. Am avutacea ocazie, nu am văzut adversarul şi a scos din poartă mingea. Mă bucur că am reuşit să centrez la golul lui Coman şi mă bucur că ne-am calificat. Au jucători din Muntenegru, de la naţională. Ştiu că e o echipă foarte bună şi că s-a investit mult„, a spus Risto Radunovic pentru Pro Arena.

FCSB – Saburtalo 4-2! Echipa lui Nicolae Dică s-a calificat în turul al treilea preliminar din Conference league

FCSB – Saburtalo 4-2.  Echipa lui Nicolae Dică s-a calificat în turul 3 preliminar din Conference League. Dawa, Edjouma, Coman şi Radunovic au marcat golurile unei reveniri fabuloase pe Arena Naţională.

FCSB s-a calificat în turul al treilea preliminar al Conference League, iar Gigi Becali speră în continuare la banii din Conference League.

Dawa a deschis scorul în minutul 44, când a înscris cu o lovitură de cap la cornerul executat de Cordea. În startul reprizei secunde, Octavian Popescu a trimis în bară (minutul 47), iar în minutul 56 tot Octavian Popescu a pasat pentru Edjouma şi acesta a marcat pentru 2-0.

Sikharulidze a înscris în minutul 69 primul gol al georgienilor, iar Iuri Tabatadze a adus egalarea cu un gol pe contraatac, în minutul 77.

Trei minute mai târziu a urmat golul lui Florin Coman, din centrarea lui Radunovic, care a readus-o pe FCSB în avantaj 3-2. În minutul 86, Radunovic a transformat un penalty acordat pentru un fault asupra lui Cordea şi a închis tabela la 4-2, scor care o califică pe FCSB în turul al treilea preliminar al Conference League.

Va cuceri Dan Petrescu titlul din Liga 1, cu CFR Cluj, în 2024-2025?

„Frumosule!” Octavian Popescu, mesaj savuros pentru Andrei Vlad! Portarul de la FCSB împlineşte 25 de ani
Alexandra Tudor îți prezintă AntenaSport Update 15 aprilie
Antena Sport Update • 16:40
Alexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 15 aprilie 2024
Liga 1 • 13:27
„Şi-a luat-o în cap” Neluţu Varga i-a dat replica lui Gigi Becali. Care sunt şansele ca Philip Otele să ajungă la FCSB
Adrian Ilie i-a propus doi atacanţi lui Gigi Becali, după CFR Cluj - FCSB 0-1
Liga 1 • 11:43
Adrian Ilie i-a propus doi atacanţi lui Gigi Becali la FCSB. „Cobra” asigură: „Cu ei marchezi 45 de goluri pe sezon!”
Gigi Becali a vrut să îl scoată de pe teren, dar s-a răzgândit în ultimul moment: "Merită respect!". A lansat un avertisment