Închide meniul

Gigi Becali a jucat la pariuri, înainte de Nordsjaelland – FCSB! Suma colosală pierdută de patronul roş-albaştrilor

Viviana Moraru Publicat: 18 august 2023, 19:52

Comentarii
Gigi Becali a jucat la pariuri, înainte de Nordsjaelland – FCSB! Suma colosală pierdută de patronul roş-albaştrilor

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă/ Profimedia

Gigi Becali a jucat la pariuri înainte de Nordsjaelland – FCSB. Patronul roş-albaştrilor a dezvăluit că a mizat suma de 20.000 de euro pe o calificare a echipei sale, însă a pierdut în cele din urmă pariul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a fost eliminată din preliminariile Conference League. Nordsjaelland s-a impus cu scorul de 2-0 în retur, după remiza din tur, scor 0-0.

Gigi Becali a jucat la pariuri, înainte de Nordsjaelland – FCSB

Gigi Becali a oferit o declaraţie surprinzătoare, după ce FCSB a pierdut calificarea în play-off-ul Conference League. Patronul roş-albaştrilor a declarat că a mizat 20.000 de euro pe calificarea echipei sale, după ce iniţial a încercat să mizeze 50.000 de euro.

Dacă s-ar fi calificat FCSB, Gigi Becali câştiga 140.000 de euro, ca urmare a cotei pe care o primiseră roş-albaştrii pentru a se califica în play-off-ul Conference League.

“Am mai pierdut din 20.000, am pus și un pariu de 20.000. Eu am vorbit cu cineva și mi-a zis că e cotă 7, dacă e calificare, iei de 7 ori mai mult. I-am zis să îmi pună și mie 50.000 de la el. A dat, cutare, nu pot să pun 50.000, că nu primesc, pot să pun maxim 20.000, bine că nu a primit. Și a pus 20.000 și i-am pierdut. Nu am pariat eu”, a declarat Gigi Becali, pentru prosport.ro.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali: “E un fleac!”

De asemenea, Gigi Becali a mai declarat că nu a riscat nicio sancţiune prin faptul că a pariat pe un meci al echipei sale. Acesta susţine că ar fi fost amendat doar în cazul în care ar fi pariat pe o partidă a FCSB-ului din competiţiile interne.

“Hai să îți spun când nu ai voie să pariezi, nu ai voie în România, că se consideră că faci aranjamente. Dar, dacă pariezi pe meciuri europene, nu e nicio problemă. Există un aranjament? Nu am voie să pariez? De ce nu e moral, să pariez pe echipa mea? Dacă pariez că pierd, atunci. Dar, dacă pariez că câștig, nu am nicio treabă. De ce nu am voie? Nu am voie să mă distrez? Cum are orice om voie. Trebuie să luăm lucrurile logice. Ăsta este un joc.

Nu e o chestiune de patimă. Toate au o logică, dacă fac după aia o obișnuință, da, dar dacă pun 20.000, e un fleac. A zis după aia că a scăzut cota, era 5. Am pus după primele două, când am avut noi ocaziile alea cu Coman. Nu era vorba aici, era o chestiune că pariez pe echipa mea”, a mai spus Gigi Becali, conform aceleiaşi surse citate mai sus.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:16
Bulgaria – Spania și Olanda – Polonia LIVE SCORE (21:45). Meciurile serii din preliminariile pentru World Cup
18:12
„E cel mai greu sezon?” Lewis Hamilton, răspuns ferm înainte de prima cursă la Monza cu Ferrari
17:26
Daniel Pancu, semnal de alarmă pentru FCSB! Știe care e „problema” campioanei: “Au rămas descoperiți!”
17:20
Cine l-a convins pe Kurt Zouma să se transfere la CFR Cluj: „Pe el l-am sunat. Îi mulțumesc”
17:17
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 4 septembrie
17:14
Gigi Becali a reacționat după ce UEFA a sancționat-o pe FCSB! Ce a discutat patronul cu Gheorghe Mustață
1 Presa din Turcia a reacționat, după ce Ianis Hagi și-a găsit echipă: „Una dintre cele mai impresionante mutări” 2 Lovitură de proporţii pentru Adrian Mititelu. Cât va încasa după transferul lui Blănuţă, făcut în ultima secundă 3 Ianis Hagi, acord total cu noua echipă. Noul coleg a confirmat mutarea: “S-a făcut transferul” 4 “Telenovela” transferului lui Ianis Hagi se apropie de final. A ajuns în Turcia şi e gata să semneze 5 Kurt Zouma a devenit cel mai scump jucător din Liga 1! Cine se află în spatele starului de 10.000.000 de euro 6 Ce transfer a ratat Ianis Hagi. Echipa din Top 5 campionate la care ar fi putut ajunge: “Se potrivea acolo”
Citește și