Ilie Dumitrescu a făcut-o praf pe FCSB la pauza meciului cu Silkeborg: „N-ai cum să te prezinți așa în Europa!”

Dragoș Vasile Publicat: 6 octombrie 2022, 21:04

Ilie Dumitrescu l-a avertizat pe Gigi Becali

Ilie Dumitrescu, în timpul unui interviu / Antena Sport

Ilie Dumitrescu a făcut-o praf pe FCSB la pauza meciului cu Silkeborg. Fostul mare internaţional a răbufnit după ce echipa lui Nicolae Dică a încasat 3 goluri în primele 45 de minute.

Opt titulari de la vicecampioana României nu joacă în meciul din Danemarca. Florinel Coman, Andrea Compagno, Andrei Cordea, Malcom Edjouma, Joonas Tamm, Darius Olaru, Boban Nikolov și Billel Omrani au rămas în ţară. Vor fi odihniţi pentru duelul cu Petrolul, din campionat.

Ilie Dumitrescu a făcut-o praf pe FCSB la pauza meciului cu Silkeborg

”Cred că au fost surprinși de pressing-ul avansat al adversarilor, Tavi Popescu greșește la primul gol, o deviere îl pune în dificultate pe Târnovanu la al doilea, Miculescu nu s-a informat și a făcut 11 metri la al treilea. În afară de greșelile astea, de problemele pe faza defensivă, nu avem lider în niciun compartiment.

Nici în linia de fund, nici la mijloc, nici în linia ofensivă. Întâlnim un adversar cu joc foarte bun între linii. E greu să comentezi. A fost un început de repriză ezitant. E și suprafața asta artificială, dar arată senzațional, danezii au o ușurință în deplasare. Nu caut scuze. Eu cred că e o situație neplăcută și pentru ei. Pentru patron, pentru antrenor…

N-ai cum să te prezinți așa în Europa. Nu poți să te remarci în campionat cu Mioveni sau FC Argeș. Meciurile importante sunt aici. Ok, ai evoluții bune în campionat, apoi trebuie să domini în Europa, să faci diferența. Ești scouter la meciul ăsta, îi vezi pe Popescu sau pe Miculescu. Îți notezi ce s-a întâmplat în prima repriză?”, a declarat Ilie Dumitrescu, potrivit digisport.ro.

Gafă halucinantă a lui David Miculescu, în Silkeborg – FCSB

David Miculescu a făcut o gafă incredibilă în meciul Silkeborg – FCSB, din etapa a treia din grupele Conference League.

La o centrare venită pe bara a doua, Miculescu a resping balonul cu piciorul, însă nu a ținut cont că avea un adversar în spatele său. „Perla” de la FCSB l-a lovit direct în cap pe fotbalistul lui Silkeborg. Arbitrul a dictat penalty pentru joc periculos.

De la 11 metri, Helenius l-a învins pe Târnovanu fără emoții. Era minutul 35 și deja al treilea gol încasat de roș-albaștri în Danemarca.

FCSB nu mai luase trei goluri în prima repriză a unui meci de la o înfrângere 2-5 cu Poli Iași, în septembrie 2020.

FCSB joacă cu rezervele împotriva lui Silkeborg, după ce patronul Gigi Becali a anunțat că roș-albaștrii se vor concentra exclusiv pe partidele din Liga 1, acolo unde vicecampioana riscă să rateze play-off-ul.

• Ilie Dumitrescu a făcut-o praf pe FCSB la pauza meciului cu Silkeborg

23:55
VIDEORafa Mujica, un nou gol în AntenaPLAY. Atacantul dorit de Gigi Becali a marcat în Rio Ave – Arouca 1-1, din Liga Portugal
19
23:47
„E incredibil” Ce a remarcat Mihai Stoica la Gică Hagi după Farul – CFR Cluj 5-1
19
23:32
„Ce ar spune Dan Petrescu după ce aţi primit 5 goluri de la Farul?” Cristi Manea a cedat şi şi-a anunţat plecarea de la CFR Cluj
19
23:30
Palermo – Parma 0-0 în AntenaPLAY. Dennis Man şi Valentin Mihăilă s-au întrecut în ratări!
19
23:23
Mario Camora, devastat după Farul – CFR Cluj 5-1! Mesaj dur către colegi: „Să le fie ruşine tuturor, să nu ieşim din casă”
19
23:07
Gică Hagi a dezvăluit de ce a renunţat la Constantin Budescu: „Ştie că e un hotel frumos la Mamaia!”. Anunţ după Farul – CFR 5-1
19
22:59
Răspunsul lui Louis Munteanu atunci când a fost întrebat de interesul FCSB-ului şi al Rapidului! Ce a spus vedeta lui Gică Hagi
19
22:46
Ionuţ Cojocaru, noul star al lui Gică Hagi. „Dublă” şi assist în Farul – CFR Cluj 5-1: „Un meci formidabil! Asta trebuie să fac”
19
22:33
Farul a ajuns pe locul 2 în Liga 1, CFR Cluj a căzut pe 4 după umilinţa de la Ovidiu! Cum arată acum clasamentul în play-off