Închide meniul

Laszlo Dioszegi, reacţie savuroasă după Sepsi – CSKA Sofia 4-0: „Acum vine prima!” Ce a spus şi Marius Ştefănescu

Viviana Moraru Publicat: 4 august 2023, 0:06

Reclamă
Laszlo Dioszegi, reacţie savuroasă după Sepsi – CSKA Sofia 4-0: „Acum vine prima! Ce a spus şi Marius Ştefănescu

Laszlo Dioszegi, la finalul unui meci al lui Sepsi/ Profimedia

Laszlo Dioszegi a avut o reacţie savuroasă, după ce Sepsi s-a impus cu 4-0 în returul cu CSKA Sofia, şi s-a calificat în turul trei preliminar din Conference League. Patronul covăsnenilor a dezvăluit că jucătorii vor primi primă, graţie evoluţiei excelente din „dubla” cu bulgarii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sepsi s-a calificat la pas în turul trei preliminar din Conference League. Covăsnenii s-au impus cu scorul de 6-0, la general, după „dubla” cu CSKA Sofia.

Laszlo Dioszegi, reacţie savuroasă după Sepsi – CSKA Sofia 4-0

Laszlo Dioszegi a fost în culmea fericirii, după ce Sepsi a învins-o categoric pe CSKA Sofia. Patronul covăsnenilor a lăudat jocul prestat de jucătorii lui Liviu Ciobotariu, şi a declarat că aceştia au făcut o întreagă ţară mândră.

De asemenea, Dioszegi a mai declarat că nici nu visa la o asemenea victorie, reuşită de Sepsi, în returul cu CSKA Sofia.

„Suntem noi visători de felul nostru, dar nimeni nu visa să-i batem cu 6-0. Am făcut un meci extraordinar de bun şi mă încântă dăruirea jucătorilor. N-am stat, n-am aşteptat, am atacat şi le-am dat şase goluri! Jucătorii o fac pentru bani, pentru glorie, pentru club. Acum vine prima!

Reclamă
Reclamă

Eu cred că toată ţara e mândră de Sepsi! Am arătat un fotbal extraordinar în cele două meciuri şi trebuie să felicit pe toată lumea. Suntem alături de jucători, le dăm sprijinul şi iată că astăzi am făcut un spectacol. Chiar nu exagerăm, dar în această seară a fost un spectacol făcut de Sepsi.

Nu vorbim încă de ţeluri măreţe, trebuie să fim realişti şi să stăm cu picioarele pe pământ. Acum ne gândim la meciul cu Oţelul de luni, apoi la meciul cu Aktobe de joi. Aveau 4-1 în tur, nu contează că au pierdut. Ne aşteaptă un meci foarte greu, dar dorinţa asta a jucătorilor ne face să mergem mai departe”, a declarat Laszlo Dioszegi, conform orangesport.ro.

Marius Ştefănescu, încrezător înainte de Sepsi – Aktobe

Marius Ştefănescu s-a declarat şi el, la fel ca patronul Dioszegi, în culmea fericirii după victoria cu CSKA Sofia. Mijlocaşul de 24 de ani susţine că returul cu bulgarii a fost un meci de colecţie.

Reclamă

De asemenea, Ştefănescu s-a declarat încrezător, înaintea duelului cu Aktobe, din turul trei preliminar din Conference League. Mijlocaşul vrea ca soarta calificării să fie decisă în favoarea covăsnenilor, încă din partida tur, de săptămâna viitoare.

Ştefănescu a vorbit şi despre posibilitatea de a pleca de la echipă. Acesta susţine că nu a luat încă nicio decizie în privinţa viitorului său.

„Un meci de colecție, un meci foarte bun făcut de noi. Știam că o să vină să se califice, dar nu știau ce-i așteaptă. Mă bucur că am reușit să ne calificăm. Scorul spune totul!

Ne bucură că nu luăm goluri și sper să ducem cât mai mult această serie. Treaba noastră e să ne pregătim bine, până acum ne iese totul. Urmează Aktobe, o deplasare lungă, dar primul meci e acasă și sper să-l rezolvăm de aici.

Nu știu nimic despre plecare mea, nu știu despre ce se vorbește. Înțeleg ce spune patronul, dar dânsul decide. Dacă cluburile se înțeleg, urmează să văd și eu și vom vedea ce se va întâmpla.

Tot timpul la fotbal este presiune, dar nu mă gândesc să plec. Mă simt bine la Sepsi”, a declarat Marius Ştefănescu, pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:54

PSG şi Barcelona s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi

23:36

UPDATESerhou Guirassy a scris istorie pentru Dortmund! I-a depăşit pe Lewadowski şi Haaland contra Barcelonei

23:32

Aston Villa, două goluri în trei minute cu PSG. Execuţii de senzaţie ale englezilor

23:10

„Sper să nu ratez trofeul”. Cosmin Olăroiu, după calificarea lui Al Sharjah în finala Ligii Campionilor Asiei 2

22:43

Şeful Formulei 1, veşti proaste pentru fani! Ce circuit riscă să iasă din calendar: „Din ce în ce mai dificil”

22:41

Veste uriaşă pentru Dinamo. Se va semna contractul pentru noul stadion din Ştefan cel Mare

1 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilor 2 Gigi Becali a anunţat cine va juca vârf în FCSB – CFR! „Nu plătesc cauza lui Bîrligea. Ce? E Maradona?” 3 „Nu mai face, bă, firfirici!” Gigi Becali, semnal de alarmă uriaş pentru jucătorii de la FCSB: „Trebuie luptă” 4 Verdictul specialistului, după cea mai controversată fază din Universitatea Craiova – FCSB: „Trebuia eliminat” 5 Verdictul specialistului după faza controversată din meciul CFR Cluj – Rapid 1-1! 6 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui
Citește și