Mario Camora s-a declarat mulțumit după CFR Cluj – Lazio 0-0. Căpitanul ardelenilor și-ar fi dorit să obțină mai mult, însă crede că fotbaliștii clujeni au dat tot ce au avut mai bun.
CFR Cluj a ratat calificarea în optimile de finală ale Conference League, după ce în meciul tur Lazio a câștigat cu scorul de 1-0.
Mario Camora, mulțumit după CFR Cluj – Lazio 0-0: „Am ieșit cu capul sus! Să nu uităm cu cine am jucat”
„Echipa a avut o atitudine foarte bună. Dacă dădeam gol în prima repriză, atunci meciul putea fi altfel. Dar per total echipa a făcut un meci bun. Am avut încredere până la final. Am încercat și în 10 să dăm gol, dar nu trebuie să uităm cu cine am jucat. Am ieșit cu capul sus. De acum trebuie să ne vedem de drumul nostru, de campionat. E păcat, dar nu avem ce să facem. Trebuie să ne revenim. Le mulțumim suporterilor, stadionul a fost plin, ne-am bucura să fie și în campionat așa. Te ajută foarte mult să ai fanii în spate.
Am vorbit în vestiar că nu avem nimic de pierdut, trebuia să încercăm. În campionat va fi greu, dar dacă vom avea aceeași atitudine, va fi greu să ne bată cineva. Eu mă bucur foarte mult că sunt în continuare la CFR, sper să joc cât mai mult. Am să văd până când o să pot”, a declarat Mario Camora la finalul meciului dintre CFR și Lazio.
CFR se va concentra de acum pe Liga 1, acolo unde ocupă poziția secundă, cu 53 de puncte, la 2 lungimi în spatele liderului Farul Constanța.
CFR Cluj – Lazio 0-0. Aventura europeană a campionilor României s-a încheiat! Jucătorii lui Dan Petrescu au fost eliminați în play-off-ul Conference League
Clujenii aveau nevoie de o victorie pentru a întoarce rezultatul din tur. În Italia, Lazio a câștigat, scor 1-0 și s-a calificat în optimile de finală ale competiției.
CFR Cluj a intrat bine în meci, a arătat diferit față de confruntarea de la Roma și a încercat să controleze meciul încă din primul minut. Lazialii s-au mulțumit să lovească pe contraatac, dând impresia că nu joacă la potențialul maxim.
Efortul campionilor României a dat roade în minutul 21, atunci când Krasniqi s-a găsit într-o situație foarte bună. Singur cu portarul advers, „șeptarul” ardelenilor a trimis pe lângă poartă.
Prima repriză i-a aparținut CFR-ului, însă Lazio a forțat în actul secund. Luis Alberto a fost foarte aproape să înscrie din corner, în timp ce Simone Scuffet a făcut minuni în poarta clujenilor.
Situația s-a înrăutățit pentru CFR în minutul 77, atunci când Muhar a primit cartonaș roșu, după o intrare foarte urâtă la Ciro Immobile.
Clujenii n-au mai reușit să trimită meciul în prelungiri, iar aventura europeană s-a încheiat în play-off-ul UEFA Conference League.
- Mario Camora, mulțumit după CFR Cluj – Lazio 0-0
- „Am ieșit cu capul sus! Să nu uităm cu cine am jucat”
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- 6 Hours of Spa-Francorchamps e live în AntenaPLAY, pe 9 mai
- Andrei Raţiu a răbufnit, după victoria lui Rayo din Conference League. Faza controversată reclamată: “E ciudat”
- Rayo Vallecano, cu Rațiu titular, succes la limită în semifinala cu Strasbourg. Crystal Palace, ca și calificată în finala UECL
- Record istoric în Șahtior – Crystal Palace. Gol după doar 21 de secunde în semifinala de Conference League
- “Coteț de găini”. Patronul lui AEK Atena a răbufnit după duelul 100% românesc dintre Rațiu și Răzvan Marin
- Răzvan Marin, mesaj din suflet pentru fani, după ce AEK a fost la un pas de remontada cu Rayo: “Aş dori să fac asta”


































