Mario Camora, uluit după FC Ballkani – CFR Cluj 1-1: „E un rezultat bun”. De ce a comparat echipa din Kosovo cu Farul lui Gică Hagi

Iulian Focșăneanu Publicat: 8 septembrie 2022, 23:04

Mario Camora, uluit după FC Ballkani – CFR Cluj 1-1: „E un rezultat bun. De ce a comparat echipa din Kosovo cu Farul lui Gică Hagi

Mario Camora s-a prăbuşit emoţional după Sepsi - CFR Cluj 2-1

Mario Camora e căpitanul lui CFR Cluj / Profimedia

• FC Ballkani – CFR Cluj 1-1
  • Ce a declarat căpitanul lui Dan Petrescu la finalul meciului

Mario Camora, uluit după FC Ballkani – CFR Cluj 1-1. Campioana României a înregistrat un rezultat ruşinos la debutul în acest sezon din UEFA Conference League.

Echipa lui Dan Petrescu s-a chinuit în Kosovo, unde a obţinut doar un rezultat de egalitate. Yuri Matias a înscris golul salvator în minutul 90+1.

Mario Camora, uluit după FC Ballkani – CFR Cluj 1-1

Căpitanul lui CFR Cluj a venit cu prima reacţie după remiza smulsă pe terenul necunoscutei Ballkani. Acesta a comparat gazdele cu echipa lui Gică Hagi, Farul Constanţa.

După ce s-a întâmplat în joc, eu zic că e un rezultat bun pentru noi. A fost o echipă care a avut o posesie foarte, foarte bună. Noi eram pregătiţi pentru acest aspect, în prima repriză au avut posesie, dar nu au avut nicio ocazie de gol.

În repriza a doua au încercat, au dat un gol, dar s-a văzut… e o echipă cu entuziasm, primul meci din grupă, încerci să dai tot până la ultima fază. Dar eu zic că s-a văzut experienţa noastră, după minutul 70 au căzut fizic. Noi am fost mai bine şi am putut să mergem peste ei.

Sunt prima dată în grupe, a fost un entuziasm, la fiecare fază erau aplaudaţi. Şi adevărul e că era o echipă care a jucat un fotbal frumos. Mi s-a părut că a fost o echipă în stilul la noi poate cum e Farul, care joacă fotbal. A jucat frumos„, a declarat Mario Camora, pe contul de Youtube, după Ballkani – CFR Cluj 1-1.

FC Ballkani – CFR Cluj 1-1, în grupa G a Conference League

Armend Thaci a înscris, în minutul 62, primul gol al meciului de pe stadionul Fadil Vokrri, din Pristina. Golul egalizator a fost înscris în minutul 90+1 de către Yuri.

BALLKANI: Frasheri – Thaci, Dellova, Jashanica, Thaqi – Korenica (Lucas 75), Zyba (Bekteshi 79), Emerllahu – Gripshi, Rrahmani (Abazi 84), Krasniqi (Berisha 85). ANTRENOR: Ilir Daja

CFR CLUJ: Scuffet – Braun, Matias, Burcă, Camora – Boateng (Bordeianu 73), Mistrati (Păun 46), Cvek (Buş 86) – C. Deac (Petrila 73), Yeboah, Roger (Malele 62). ANTRENOR: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: Dellova 18 / Boateng 51, Yuri 89

Arbitri: Urs Schnyder – Marco Zurcher, Zurcher Benjamin (toţi din Elveţia)

Cine va câştiga titlul mondial de Formula 1 în 2024?

feb.
23:46
„Nu e normal!” Ce s-a întâmplat între Cristi Săpunaru şi ultraşii Rapidului, după Poli Iaşi – Rapid 3-1. Decizia luată de căpitan
24
feb.
23:06
„În pedigree-ul lor există astfel de momente!” Ironia lui Leo Grozavu, după ce Poli Iași a încurcat-o pe Rapid în lupta la titlu
24
feb.
23:04
VideoPunct ireal la Campionatele Mondiale pe echipe. 30 de lovituri, într-un moment crucial al semifinalei China – Coreea de Sud
24
feb.
22:52
Dan Şucu, devastat la finalul meciului Poli Iaşi – Rapid 3-1. Cum a fost surprins în tribuna oficială. Imaginile durerii!
24
feb.
22:31
„Un duş rece, ne pune cu picioarele pe pământ!” Cristiano Bergodi, reacţie fermă despre gafa lui Săpunaru şi lupta la titlu
24
feb.
22:24
„Resimţiţi presiunea luptei la titlu?” Reacţia imediată a lui Alexandru Albu, după Poli Iaşi – Rapid 3-1
24
feb.
22:11
Cristi Săpunaru și-a asumat vina pentru înfrângerea cu Poli Iași: „Eu am pierdut meciul, nu echipa!”. Cum și-a explicat gafa
24
feb.
21:55
„Dacă nu eram patron, mă dădeau afară!” Gică Hagi, atac fără precedent la proprii jucători. Ameninţare la conferinţa de presă
24
feb.
21:45
Ermal Krasniqi, „transformat” de Bergodi după transferul la Rapid! Atacantul de un milion de euro înscrie pe bandă rulantă
Liga 1 • 24 feb., 11:57
Eugen Voicu a dat cărţile pe faţă şi a dezvăluit de ce s-a fotografiat, de fapt, cu trofeele lui CFR Cluj: „Este o onoare!”
Mihai Stoica, cucerit de un jucător de la o rivală din Liga 1
Liga 1 • 24 feb., 10:17
Mihai Stoica, cucerit de un jucător de la o rivală din Liga 1: „Joacă la alt nivel!”
Analiza lui Mihai Stoica după CFR Cluj - Dinamo 4-0
Liga 1 • 23 feb., 23:45
„A fost un galop de sănătate!” Analiza lui Mihai Stoica după CFR Cluj – Dinamo 4-0: „E jucător de viteză!”
Liga 1 • 23 feb., 23:36
„Devii penibil!” Florin Prunea i-a făcut praf pe dinamoviști, după ce au acuzat arbitrajul de la meciul cu CFR Cluj