Închide meniul

Maurizio Sarri, un car de nervi după CFR Cluj – Lazio 0-0: „UEFA nu ne-a respectat!” Ce l-a nemulțumit la meciul din Gruia

Sebastian Cristian Publicat: 23 februarie 2023, 23:34

Comentarii
Maurizio Sarri, un car de nervi după CFR Cluj – Lazio 0-0: UEFA nu ne-a respectat!” Ce l-a nemulțumit la meciul din Gruia

Maurizio Sarri / Profimedia

Maurizio Sarri a fost un car de nervi după CFR Cluj – Lazio 0-0. Antrenorul italienilor a fost complet nemulțumit de condițiile în care s-a jucat meciul din Gruia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Lazio a eliminat campioana României și s-a calificat în optimile de finală ale UEFA Conference League, după 1-0 la general.

Maurizio Sarri, un car de nervi după CFR Cluj – Lazio 0-0: „UEFA nu ne-a respectat!”

După meci, tehnicianul italian a avut un discurs foarte dur la adresa UEFA, acuzând lipsă de respect. Concret, Maurizio Sarri a fost complet nemulțumit de condiția terenului din Gruia.

„Terenul a fost impracticabil. Ne-am descurcat bine într-un sport care doar a semănat cu fotbalul. UEFA vorbește mereu despre respect, dar cei de acolo nu au niciun respect pentru fotbal și pentru jucători atunci când permit ca meciurile să se joace pe un asemenea teren.

A fost un joc care a avut puține legături cu fotbalul. Îmi pare rău totuși că n-am câștigat, am avut destule șanse. Am avut noroc că s-a terminat cu bine pentru că am avut mulți fotbaliști absenți. Cei care au intrat și-au făcut treaba, mai ales unii jucători tineri, precum Gila”, a declarat Maurizio Sarri după duelul dintre CFR Cluj și Lazio, potrivit presei din Italia.

Reclamă
Reclamă

Cristi Balaj, mândru de campionii României după CFR Cluj – Lazio 0-0: „Am reprezentat bine România! Lazio a tras de timp și asta spune multe!”

Cristi Balaj s-a declarat mândru de campionii româniei după CFR Cluj – Lazio 0-0. Președintele ardelenilor i-a felicitat pe elevii lui Dan Petrescu și consideră că România a fost reprezentată foarte bine de CFR

„Din păcate n-am înscris din multele oportunități. Dar sunt satisfăcut, sunt mândru! Sunt mândru de jucători, de staff-ul tehnic, de Dan Petrescu. Au muncit foarte mult în această perioadă, simțeam o oarecare povară pentru că n-am reprezentat doar clubul, am reprezentat România și era important să o facem cât mai bine. Faptul că Lazio a tras de timp, noi fiind în 10 oameni, asta spune foarte multe.

Le urăm succes oaspeților noștri, le dorim să câștige competiția. Avem o oarecare experiență, știm să depășim asemenea momente, să trecem și peste situația în care doi jucători ai echipei adverse se ciocnesc și arbitrul oprește meciul. În momentul acela scăpam pe contraatac.

Reclamă

N-avem ce să facem, toate acestea fac parte din joc. Important e să încercăm să cernem, să tragem concluzii și să spunem că în această seară ne-am bucurat, inclusiv de atmosferă. Le mulțumim spectatorilor. Obiectivul rămâne acum câștigarea campionatului. E un an foarte greu, trebuie să fim atenți, dar play-off-ul va fi cel hotărâtor”, a declarat Cristi Balaj, președintele CFR-ului.

Înapoi la Homepage
Reclamă

A fost eliminat prea uşor Ştefan Târnovanu, în FCSB - Farul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:13
Mihai Stoica i-a confirmat plecarea. FCSB își cedează jucătorul la o rivală din Liga 1
21:36
David Popovici revine în bazin, după aurul la 200 m liber. Seriile probei de 100 m liber LIVE TEXT (ora 05:52)
21:35
Pep Guardiola, în istoria fotbalului. Borna atinsă pe plan financiar după ultimul transfer al lui Man. City
21:07
FCSB – Shkendija LIVE VIDEO (miercuri, 20:30). Campioana luptă pentru turul 3 UCL. Revin Alibec şi Bîrligea
21:06
“Știm că va fi dificil să o eliminăm”. Antrenorul lui Shkendija a prefațat returul cu FCSB din preliminariile UCL
21:01
Reacţia lui Zeljko Kopic, după ce Dinamo a ratat transferul lui Marius Ştefănescu: “Avem anumite limite”
1 Câţi bani a încasat David Popovici după medalia de aur de la proba de 200 de metri liber de la Campionatele Mondiale 2 Situaţie incredibilă la Universitatea Craiova – U Cluj! Echipa lui Mirel Rădoi a evoluat cu 12 jucători! 3 “Mi-a spus să joc fotbal, i-am zis «păi ce, joc handbal?»”. Alexandru Musi, revoltat după Oțelul – Dinamo 4 Cum l-a putut numi Gigi Becali pe Andrei Cordea, după ce a semnat cu CFR Cluj: “I-am zis lui Mihai Stoica” 5 Gigi Becali pregăteşte lovitura verii! Vrea să aducă doi jucători la FCSB. Condiţia pentru a face mutarea 6 “S-a prăbuşit” Ce a scris presa chineză despre Pan Zhanle şi David Popovici după seriile de la 200 m liber!
Citește și