Închide meniul

Mihai Stoica nu este supărat după 0-10 la general cu Silkeborg: “Nu este o tragedie! Și Barcelona a luat 8 de la Bayern!”

Alexandru Ivan Publicat: 14 octombrie 2022, 20:58

Comentarii
Mihai Stoica nu este supărat după 0-10 la general cu Silkeborg: Nu este o tragedie! Și Barcelona a luat 8 de la Bayern!

Mihai Stoica, alături de Nicolae Dică / Hepta

Mihai Stoica a oferit prima reacție după ce FCSB a pierdut 0-10, la general, cu Silkeborg, în grupele Conference League. MM nu este supărat după înfrângerea roș-albaștrilor. Ba chiar nu înțelege de ce fanii au avut reacții ostile după cele două înfrângeri în fața danezilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

MM Stoica crede că eliminarea FCSB-ului în fața lui Șahtior Karagandy în 2021 e o umilință mai mare decât 0-10 cu Silkeborg. Managerul general de la clubul lui Gigi Becali susține că rezultatul nu e ieșit din comun. A invocat celebrul Barcelona – Bayern 2-8, dar și meciul Rangers – Liverpool 1-7.

Mihai Stoica, prima reacție după FCSB – Silkeborg 0-10

“Nu cred că este o tragedie. Este o umilință, dar mult mai umilitoare a fost înfrângerea cu Șahtior Karagandy. Ne-au dominat. Au fost mult, mult mai buni decât noi. La meciul tur, ne-am prezentat cu garnitura a doua. Cred că Silkeborg trece mai departe, arată senzațional.

Nu avem voie să ne mai gândim la ce a fost, mergem înainte. Nu știu de unde ostilitatea asta. Era clar că ne concentrăm pe campionat. Au fost mai buni. Barcelona a luat 8 de la Bayern. Rangers a pierdut acasă cu Liverpool 1-7″, a spus Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

FCSB e ca și eliminată din Conference League după 0-10 cu Silkeborg. Roș-albaștrii au nevoie de o minune în meciurile cu Anderlecht și West Ham.

Reclamă
Reclamă

Clasamentul în grupa FCSB-ului din Conference League

Grupa B:

1. West Ham, 12 puncte, 4 meciuri, golaveraj +5
2. Silkeborg, 6 puncte, 4 meciuri, golaveraj +8
3. Anderlecht, 4 puncte, 4 meciuri, golaveraj -1
4. FCSB, 1 punct, 4 meciuri, golaveraj -12

Reclamă

Ciprian Marica îi cere lui Nicolae Dică să arunce prosopul

Fostul internaţional român, care a fost coechipier la echipa naţională cu Dică, nu îşi explică ce se întâmplă la vicecampioana Ligii 1. 

A fost un meci penibil cu Silkeborg, asta deși se anunța o revanșă după ceea ce s-a întâmplat în tur. Antrenorul Nicolae Dică și staff-ul lui ar trebui să ofere cu adevărat explicații după un nou eșec de proporții. Aș compara această dublă manșă a celor de la FCSB cu dubla pe care România a avut-o cu Muntenegru, în Liga Națiunilor. Și atunci este clar că n-ai făcut ceva bine.

Oamenii au avut așteptări mari în returul cu Silkeborg, dar Nicolae Dică n-a învățat nimic din prima partidă, așa că să-și rupă carnetul de antrenor”, a declarat Ciprian Marica pentru prosport.ro.

Gigi Becali şi-a anunţat retragerea din fotbal după FCSB – Silkeborg 0-5

Gigi Becali şi-a anunţat retragerea din fotbal după FCSB – Silkeborg 0-5. Patronul vicecampioanei şi-a ieşit din minţi după ce echipa sa a fost din nou umilită şi a anunţat că nu mai are de gând să investească în fotbal.

„E cea mai mare bătaie de joc din viața mea. Chiar îmi dau seama că aștia m-au luat de prost. Am vorbit de atâtea ori că mă retrag din fotbal, dar acum o sa vedeți că îmi pun planul în aplicare încet, încet.

Și nu, nu o să mă consult cu niciun Meme, că nu are Meme ce explicații să îmi mai dea. M-am săturat de tot felul de scuze. Nu avem tată nicio scuză. Eu sunt fraierul României, pentru că am băgat atâția bani în transferuri și am ajuns bătaia de joc a fotbaliștilor.

Unii sunt supărați că nu joacă, dar când îi bagi să joace te fac de tot râsul. Așa că retragerea mea va începe cât de curând. Nu am ce să mai discut cu Meme pe intenția mea de retragere, că nu decide el pe banii mei”, a declarat Gigi Becali, potrivit prosport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:00
Final de an pentru Dani Carvajal! Căpitanul Realului va fi operat! Veste teribilă pentru madrileni
21:46
Coşmar pentru Alexandru Maxim și Deian Sorescu în Turcia. Au fost învinși cu 0-4
21:36
VideoJurnal Antena Sport | Fratele lui Horaţiu Moldovan, Denis, vrea să îi învingă pe “câinii” lui Kopic în Cupă
21:20
VideoJurnal Antena Sport | Kopic l-a contrazis pe Nicolescu în privinţa meciului lui Dinamo cu CS Dinamo
21:18
VideoJurnal Antena Sport | Florin Tănase l-a făcut praf pe Giovanni Becali, după ce impresarul l-a numit “sifon”
21:17
Tragedie în Spania. Fotbalistul a murit la 15 ani, s-a decretat zi de doliu
1 Gigi Becali, dezvăluire incredibilă despre sfințirea Catedralei Neamului. Fără precedent 2 Giovanni Becali i-a dat replica lui Florin Tănase, după ce a fost făcut praf de decarul FCSB-ului 3 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu al Mexicului. Britanicul, noul lider din clasamentul general al piloților 4 Scandal uriaş: Denisa Golgotă a depus plângere pentru hărţuire: “A spus că mi-ar da pumni în gură. E favorizată o gimnastă” 5 CFR Cluj nu așteaptă după Dan Petrescu! Decizia majoră luată de Iuliu Mureșan: “Ceva voi face” 6 Gigi Becali, reacţie furibundă după conflictul dintre Florin Tănase şi Giovanni Becali: “Eu nu am nevoie de sifoane”
Citește și