Închide meniul

Nicolae Dică a anunţat care sunt jucătorii care vor lipsi din meciul FCSB – Silkeborg! “Am decis ca pentru meciul de mâine să nu fie în lot”

Dan Roșu Publicat: 12 octombrie 2022, 13:32

Comentarii
Nicolae Dică a anunţat care sunt jucătorii care vor lipsi din meciul FCSB – Silkeborg! Am decis ca pentru meciul de mâine să nu fie în lot

Nicolae Dică, într-o conferinţă de presă / Antena Sport

Nicolae Dică a anunţat care sunt jucătorii care vor lipsi din meciul FCSB – Silkeborg, din grupele UEFA Conference League. Florinel Coman, Joyskim Dawa, Joonas Tamm şi Risto Radunovic nu vor fi pe teren pe Arena Naţională, joi, de la ora 22:00, în format LIVE TEXT pe www.as.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Ne aşteaptă o partidă foarte grea, cu un adversar foarte bun, care joacă un fotbal ofensiv. Îmi arată o echipă cum rar am văzut în ultima perioadă să aibă posesie şi agresivitate. Ne aşteaptă o partidă grea, trebuie să fim pregătiţi pentru joc. Trebuie să facem totul perfect.

Nicolae Dică a anunţat care sunt jucătorii care vor lipsi din meciul FCSB – Silkeborg

Este clar că ştiu şi ei acum că nu vom mai folosi aceeaşi echipă ca în Danemarca. Am avut şi ghinion că am luat două goluri în primele 7 minute. Dacă mâine obţinem victoria, ne putem gândi şi la paşii următori.

Când pierdem, pierdem toţi. Când câştigăm, câştigăm toţi. Am avut reacţie şi am reuşit să câştigăm la Ploieşti.
Avem câţiva jucători indisponibili. Dawa, Tamm, Radunovic au unele probleme, Billel care nu e pe listă. Este separat şi Florinel Coman. Am decis ca pentru meciul de mâine să nu fie în lot. Sper ca în două zile să îi recuperăm. Pentru meciul de mâine nu sunt sută la sută”, a spus Nicolae Dică, la conferinţă.

Darius Olaru vrea revanşa în FCSB – Silkeborg

Darius Olaru vrea revanşa în FCSB – Silkeborg, returul din UEFA Conference League. Roş-albaştrii au fost umiliţi în Danemarca, scor 0-5, iar mijlocaşul speră ca vicecampioana să se impună în faţa fanilor.

Reclamă
Reclamă

„Ştiu că ne aşteaptă un meci dificil, un adversar bun, dar cred că suntem pregătiţi pentru meciul de mâine. În meciul tur, rezultatul nu a fost cel pe care l-am dorit. Vorbim de o revanşă şi cred că avem puterea să ne luăm. Am simţit neputinţă pentru că nu puteam nimic să fac din faţa televizorului. Sper să le facem pe plac şi să obţinem victoria. Ne gândim şi la calificare, dar cel mai important e să arătăm bine şi să obţinem victoria. Toţi vrem să jucăm bine pentru că sunt meciuri în care putem să ne arătăm valoarea.

Am avut şi înainte o victorie în campionat. Cred că am arătat bine cu Petrolul şi a fost un restart. Şi în deplasare, într-un meci de campionat, au dominat meciul. Noi trebuie să le punem probleme pentru că jucăm în faţa suporterilor. Vor veni să joace la fel, dacă venim la meciul din tur. Nu cred că este greu atât timp cât suntem pregătit psihic. Sper ca cei din atac să marcheze şi să obţinem victoria.

(n.r. despre transfer) Nu vreau să mă gândesc la aşa ceva. Deocamdată sunt aici şi voi da totul să îmi ajut echipa”, a spus Darius Olaru la conferinţa de presă.

Reclamă

Gigi Becali a confirmat că îl vrea pe Arnold Garita

Gigi Becali a confirmat că îl vrea pe Arnold Garita. Patronul FCSB a fost impresionat de atacantul celor de la FC Argeş şi l-a avertizat şi pe Nicolae Dică înaintea meciului direct cu piteştenii.

Patronul roş-albaştrilor a pus ochii pe Arnold Garita, camerunezul cotat la 450.000 de euro de la FC Argeş, cu 4 goluri marcate în acest sezon de Liga 1.

„Da, da, da. Așa este, de unde știi? Garita a fost o chestiune de moment, l-am văzut în meciul cu noi, în meciul cu Craiova, parcă și i-am spus lui Dică. I-am spus ”să vezi ce ne face ăsta.

E puternic, are și viteză, a și demonstrat-o. Am dat un telefon și așa am dat ordin, să vedem dacă poate să se materializeze. Am zis că la iarnă vreau să fie la noi, rezolvați problema”, a spus Gigi Becali la sport.ro.

Rămâne de văzut pentru ce preţ se va înţelege Becali cu oamenii din conducerea piteştenilor. Asta dacă ţinem cont că a ratat în această vară transferul unui alt jucător al lui Prepeliţă, Işfan, pentru care a făcut o ofertă de 500.000 de euro, refuzată de FC Argeş.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:22 15 iul.
Zeljko Kopic, “dezamăgit de primele 10 minute” din Csikszereda-Dinamo. Croatul, mulţumit de reacţia jucătorilor
0:16 15 iul.
Cătălin Cîrjan, concluzie dură! Ce l-a nemulţumit după meciul cu Csikszereda: “A fost foarte rău”
23:48
Reacţia presei din Ungaria, după scandalul de la Csikszereda – Dinamo: “Nu au putut digera ce s-a întâmplat”
23:42
Csikszereda – Dinamo 2-2. Alb-roşiii, pas greşit cu o nou promovată la debutul în noul sezon din Liga 1
23:10
A picat nocturna în timpul partidei Dinamo – Csikszereda. Moment rarisim la Miercurea Ciuc
23:08
Momente tensionate la Miercurea Ciuc! Fanii lui Dinamo, ciocniri cu jandarmii. Andrei Nicolescu a intervenit
1 Scandal în Spania, după petrecerea de majorat a lui Lamine Yamal. Starul Barcelonei va fi dat în judecată 2 Au retrogradat în liga a doua, dar fanii au rămas lângă echipă: peste 18.000 de abonamente vândute! 3 Marele dezavantaj al lui David Popovici în lupta cu Pan Zhanle şi cu istoria, la Campionatele Mondiale de nataţie 4 Gică Hagi a anunţat care e jucătorul din Liga 1 care ar putea ajunge mai bun decât Adi Mutu 5 Al 11-lea transfer al verii la Universitatea Craiova. Întăriri pentru Mirel Rădoi, după debutul în noul sezon 6 Scandal uriaş după finala Mondialului Cluburilor. Luis Enrique a sărit la gâtul unui adversar: “Intenţia a fost alta”
Citește și