Paul Papp, eliminat la pauza meciului Universitatea Craiova – Hapoel Beer Sheva 1-1, după ce a lovit un adversar pe tunelul spre vestiare!

Cosmin Cioboată Publicat: 18 august 2022, 22:36

Paul Papp a plecat de la Universitatea Craiova și a semnat cu Petrolul

Paul Papp, într-un meci disputat de Universitatea Craiova / Hepta

• Paul Papp, eliminat la pauza meciului Universitatea Craiova – Hapoel Beer Sheva
  • Fundașul oltenilor a lovit un adversar pe tunelul spre vestiare

Paul Papp a fost eliminat la pauza meciului Universitatea Craiova – Hapoel Beer Sheva, scor 1-1, după ce a lovit un adversar pe tunelul care duce spre vestiare. Spiritele s-au încins teribil la finalul primei reprize, când scorul era încă 0-0.

Pe drumul către vestiare, a avut loc un conflict în urma căruia Papp nu s-a mai întors pe teren pentru repriza a doua.

Potrivit digisport.ro, Paul Papp ar fi lovit un jucător de la Hapoel Beer Sheva pe tunelul stadionului din Severin. Arbitrul central Nicholas Walsh a văzut gestul fundașului oltenilor și i-a acordat cartonașul roșu.

În urma incidentului de la pauză, Sorin Cârțu, președintele oltenilor, s-a enervat teribil și a plecat la stadion, mai scrie sursa citată.

Oltenii, remiză la Severin în turul play-off-ului Conference League

Universitatea Craiova a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, joi, pe teren propriu, în compania echipei israeliene Hapoel Beer Sheva, în prima manşă din play-off-ul Conference League.

Hapoel a deschis scorul prin Hatuel, în minutul 70, iar echipa lui Mirel Rădoi a restabilit egalitatea prin Andrei Ivan, din penalty, în minutul 74.

Nu doar Universitatea Craiova a avut un jucător eliminat în meciul de la Severin. În minutul 74, Abd Elhamed a văzut al doilea galben după ce l-a faultat pe Crețu în careu.

Returul va avea loc joia viitoare, de la ora 20.00, în Israel.

Echipele folosite în Universitatea Craiova – Hapoel Beer Sheva:

• Universitatea Craiova: Lazar – Papp, Raul Silva, Screciu – Hanca (Căpăţână ’63), Al. Creţu, Mateiu, Bancu – Baiaram, Koljic (Martic ’46), Ivan. Antrenor: Mirel Rădoi
  • Hapoel Beer Sheva: Glazer – Tibi, Elhamed, Miguel Vitor, Helder Lopes – Bareiro, Micha (Selmani ’68), Keltjens, Abu Abaid, Ansah (Hatuel ’55)- Hemed (Dadya ’75). Antrenor: Elyaniv Barda

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

Dumitru Dragomir a auzit că Dan Șucu merge în galerie și a avut un mesaj dur.
Liga 1 • 17:37
Dumitru Dragomir a auzit că Dan Șucu merge în galerie și a avut un mesaj dur: „Cea mai mare prostie! Ăștia care îl aplaudă..”