Închide meniul

Presa din Norvegia, anunţ uluitor despre FCSB – Viking: “A fost practic un jaf al fotbalului!”

Dragoș Vasile Publicat: 22 august 2022, 9:33

Comentarii
Presa din Norvegia, anunţ uluitor despre FCSB – Viking: A fost practic un jaf al fotbalului!

FCSB a fost învinsă de Viking pe Arena Naţională / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Presa din Norvegia a făcut un anunţ uluitor despre FCSB – Viking, manşa tur din play-off-ul Conference League. Roş-albaştrii au dominat clar partida, însă au pierdut, scor 1-2. Nordicii recunosc prestaţia bună a echipei lui Nicolae Dică şi numesc succesul de la Bucureşti “un jaf al fotbalului”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În tur, Florinel Coman marcase încă din minutul 3, însă Kabran şi Bjorshol au întors rezultatul în doar 30 de minute. Astfel, soarta calificării în grupele Conference League se decide în Norvegia, într-un meci de totul sau nimic.

Presa din Norvegia, anunţ uluitor despre FCSB – Viking

„Antrenorul Morten Jensen a indicat imediat după meci că românii încă mai sunt aproape favoriți pentru calificare și nu cred că este departe de adevăr. Chiar dacă Viking va juca acum pe teren sintetic, ceea ce adversarul probabil urăște intens, echipa are atât de mulți jucători buni care pot exploda în orice moment.

Unul dintre ei a fost căpitanul Florinel Coman. Inițial a făcut ravagii cu Viking. I-a învârtit pe cei de la Viking și a ajuns în situații periculoase. Într-un final au reușit să-l blocheze mai mult, dar dacă suntem complet sinceri a fost practic un jaf al fotbalului ce s-a întâmplat la București, în ciuda unui plan de joc bun. FCSB a trimis de două ori în bară și mult mai multe șanse decât Viking”, a notat Dagsavisen.

Returul Viking – FCSB va fi joi, de la ora 20:00, în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Reclamă
Reclamă

Nebunie în Norvegia înainte de Viking – FCSB

Este o adevărată nebunie în Norvegia înaintea meciului Viking – FCSB, din returul play-off-ului UEFA Conference League. Extaziaţi după victoria obţinută de favoriţii lor pe Arena Naţională, fanii gazdelor s-au grăbit să îşi cumpere bilete pentru duelul decisiv pentru prezenţa în grupe.

Directorul de marketing al lui Viking a dezvăluit că s-au vândut 3.000 de tichete în prima jumătate de oră de la finalul confruntării FCSB – Viking, scor 1-2. În prezent, 9.000 de fani şi-au achiziţionat bilete pentru partida care va fi joi, de la ora 20:00, în format LIVE TEXT pe as.ro.

„Vânzarea biletelor înaintea meciului retur cu FCSB a luat amploare. Au fost peste 9.000 de bilete vândute a doua zi după meciul tur. Prin urmare, joi va fi un adevărat succes.

Reclamă

Vânzările pentru partida retur cu FCSB au luat avânt. Mulți au stat și au așteptat rezultatul final din România, iar după meci au făcut coadă pentru cumpărarea biletelor. La numai jumătate de oră de la finalul meciului, aveam vândute 3.000 de bilete pentru meciul de acasă„, a declarat Borge Moi Nilsen pentru tv2.no.

Suma uriaşă pe care o plăteşte FCSB pentru meciul retur cu Viking

Roş-albaştrii sunt în faţa confruntării de care poate depinde soarta acestui sezon şi bugetul clubului. Mihai Stoica a dezvăluit că banii de la UEFA sunt extrem de importanţi, în condiţiile în care Gigi Becali plăteşte o sumă importantă de bani pentru deplasarea în Norvegia.

„Deplasarea în Norvegia ne costă cât două săptămâni de cantonament în Spania, adică 150.000 de euro. Vom pleca marți, cu charter-ul, doar el e 105.000 de euro„, a declarat Mihai Stoica la orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:42 14 oct.
Portugalia – Ungaria 2-2, în preliminariile World Cup 2026. Victorii pentru Anglia, Spania și Turcia. Rezultatele serii
23:40 14 oct.
Qatar – Emiratele Arabe Unite 2-1. Olăroiu, pas greşit: “O mare dezamăgire!” Ce şanse mai sunt pentru World Cup 2026
23:25 14 oct.
VIDEOBătaie între jucători și suporteri, la Qatar – Emiratele Arabe Unite
23:13 14 oct.
Ce salariu are Mircea Lucescu la naţionala României? ”E umilitor dacă îl spun”
22:25 14 oct.
Cristiano Ronaldo, lider absolut în istoria preliminariilor pentru Cupa Mondială! Un nou record la 40 de ani
22:11 14 oct.
Andrei Nicolescu, prima reacție după accidentarea lui Musi: „Este o veste proastă”
1 Mircea Lucescu, dat pe spate de un tricolor la meciul cu Austria: “Extraordinar! Parcă era noul Cămătaru” 2 Mircea Lucescu i-a cerut scuze unui jucător după România – Austria: “O fac public” 3 “Să zică direct că nu e nevoie de mine!” Răzvan Marin a răbufnit la criticile lui Mircea Lucescu 4 Veste proastă pentru Zeljko Kopic! Alexandru Musi, scos pe targă după 28 de minute în meciul cu Cipru U21 5 Cum au reacţionat ungurii când au aflat că pot da peste România la barajul pentru World Cup 2026. Mesaj direct despre “tricolori” 6 “Ianis Hagi sau Nicolae Stanciu?” Cine va fi căpitanul naţionalei la meciul cu Bosnia: “E primul lucru pe care îl face”
Citește și