Închide meniul

Viitorul lui Dan Petrescu la CFR Cluj, lămurit de oficialii campioanei înaintea meciului cu Soligorsk! Ce se întâmplă în cazul ratării calificării

Cosmin Cioboată Publicat: 11 august 2022, 20:01

Comentarii
Viitorul lui Dan Petrescu la CFR Cluj, lămurit de oficialii campioanei înaintea meciului cu Soligorsk! Ce se întâmplă în cazul ratării calificării

Dan Petrescu, reacţie nervoasă / Mediafax Foto / Flaviu Buboi via Hepta

Viitorul lui Dan Petrescu la CFR Cluj a fost lămurit de oficialii campioanei României înaintea meciului retur cu Șahtior Soligorsk, din Gruia. Cristi Balaj, președintele formației ardelene, a asigurat că “Bursucul” va continua pe banca tehnică indiferent de deznodământul din această seară.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj și Șahtior Soligorsk se duelează în această seară, de la ora 20:00, în manșa retur a turului 3 preliminar din Conference League. În partida tur, cele două echipe au încheiat la egalitate, scor 0-0.

Viitorul lui Dan Petrescu la CFR Cluj, lămurit de oficialii campioanei înaintea meciului cu Soligorsk!

Cu puțin timp înaintea meciului decisiv din Gruia, în presă s-a scris despre o posibilă despărțire a lui Dan Petrescu de CFR Cluj, în cazul în care campioana va rata calificarea în play-off-ul Conference League.

Cristi Balaj a intervenit și a lămurit situația, explicând că Petrescu va rămâne la CFR Cluj și în cazul în care echipa nu va trece de Soligorsk.

Președintele clubului din Gruia a asigurat că, dacă ar fi existat o discuție între 4 ochi între Dan Petrescu și patronul Neluțu Varga, cu siguranță ar fi aflat:

Reclamă
Reclamă

“Nu s-a discutat un asemenea subiect în cadrul clubului. Nu avem discuții cu niciun alt antrenor. Pentru noi, Dan Petrescu e antrenorul echipei.

Nu s-a analizat un asemenea subiect și dacă ei (n.r. – Dan Petrescu și Neluțu Varga) ar fi discutat separat un asemenea subiect, precis aș fi fost informat. Acum ne concentrăm doar să ne calificăm”, a spus Cristi Balaj, pentru Digisport.

Dan Petrescu se revoltă înainte de CFR Cluj – Şahtior Soligorsk

Dan Petrescu se revoltă înainte de CFR Cluj – Şahtior Soligorsk. Antrenorul campioanei României a amintit la conferinţa de presă că echipa sa a avut cele mai multe meciuri disputate în acest sezon.

Reclamă

„Bursucul” speră ca echipa sa să se califice cu orice preţ în această seară. Antrenorul este dispus ca soarta meciului cu Şahtior Soligorsk să se decidă la loviturile de departajare de la 11 metri.

„Suntem 50%-50%. Nu sunt diferențe între noi și ei. Nici între Rusia și România. Nici între Armania și ei. Ambele echipe sunt la fel de bune. Inspirația și norocol vor aduce o calificare. La penalty-uri n-am câștigat niciun meci, poate mâine va fi primul. Eu am ratat penalty-uri, știu cum e, n-am ce să reproșez.

Dacă mă calific, vreau să mergem la penalty-uri. Acum, dacă pierdem, am ieșit din Europa. 100% are CFR cele mai multe jocuri în acest sezon. Din Europa, nu din România. Dacă nu e așa, eu mă ridic și plec de aici. Le-am zis sa facem tot posibilul să rămânem în Europa”, a declarat Dan Petrescu, în cadrul conferinţei de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:08
Arsenal și Chelsea, victorii în Premier League. Manchester City, remiză după ce a condus de două ori
23:55 4 mart.
Ștefan Baiaram și-a anunțat plecarea de la Universitatea Craiova: „Mi-a promis conducerea”
23:52 4 mart.
“Este meritul lui Rădoi la Craiova?” Întrebarea care l-a iritat pe Filipe Coelho după ce a fost şi eliminat: “Nedrept”
23:47 4 mart.
Daniel Pancu a explicat gestul pe care i l-a făcut lui Coelho în timpul meciului Craiova – CFR Cluj 3-1!
23:37 4 mart.
Sorana Cîrstea s-a calificat în turul doi la Indian Wells. Succes în trei seturi pentru româncă
23:27 4 mart.
Andrei Cordea, după eliminarea din Cupă: “Obiectivul nostru este acum câştigarea campionatului!”
1 UPDATEKader Keita a primit control judiciar, femeia lovită ar fi intrat în comă! 2 “Îl dau imediat!” Gigi Becali şi-a dat acceptul pentru transfer. Ce club uriaş îl vrea pe jucătorul FCSB-ului 3 Gestul uriaş făcut de Cosmin Olăroiu pentru 10 elevi români blocaţi în Dubai, la 5.000 km de casă 4 Gigi Becali a anunţat despărţirea de un jucător de la FCSB: “M-a costat 400.000, nu a jucat nimic, nimic” 5 “Asta să-l întrebaţi pe Chivu!” Cesc Fabregas n-a stat pe gânduri după Como – Inter. “Mentalităţi diferite” 6 Era Kader Keita băut şi drogat în momentul accidentului? Au venit rezultatele
Citește și