NEWS ALERT

“Cortacero a cedat acţiunile!” Dorin Şerdean va fi acţionar majoritar la Dinamo. “Am fost în Spania şi am semnat”

Publicat: 1 iulie 2021, 22:01 / Actualizat: 1 iulie 2021, 23:02

Comentarii
Cortacero a cedat acţiunile! Dorin Şerdean va fi acţionar majoritar la Dinamo. Am fost în Spania şi am semnat

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Dorin Şerdean a explicat că a ajuns la un acord cu Cortacero, prin care spaniolul s-a angajat să cedeze pachetul majoritar de 72% din acţiuni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dorin Şerdean a confirmat acordul. “Am fost în Spania şi am semnat”

„Am fost în Spania și am semnat un acord cu Cortacero! Este un prim pas, dar sunt necesare și alte etape în următoarea perioadă. Cortacero a întârziat să facă infuzia de capital și a cedat acțiunile. Am arătat bunele intenții, se deblochează situația, dar e nevoie de bani la Dinamo.

Cortacero nu a fost de acord cu intrarea în insolvență, dar acum nu avem ce face, este o decizie și trebuie să o respectăm. Dacă ai bani, insolvența nu este o problemă. Fără bani, o să îi fie însă foarte greu lui Dinamo”, a spus Dorin Șerdean, pentru prosport.ro.

Şerdean: “Trebuia să vorbesc cu fanii?”

Fostul preşedinte executiv, care încearcă să-şi recapete postul în instanţă, a declarat că nu a luat legătura cu DDB, care conduce în acest moment clubul.

„Trebuia să vorbesc cu fanii din DDB? În ceea ce îl privește pe Țălnar, el este un suflet mare, dar mai face și greșeli. Cu jucătorii n-am discutat despre situația de la Dinamo, pentru că nu sunt antrenor”, a mai declarat Șerdean.

Reclamă
Reclamă

Cornel Ţălnar şi Ionel Dănciulescu au fost primii care au anunţat trecerea acţiunilor de la Cortacero la Şerdean.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se califică Andrei Rațiu în finala Conference League cu Rayo Vallecano?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:22

Rezultatul de care mai are nevoie Cristi Chivu la Inter pentru a câştiga titlul, după ce Napoli a remizat cu Como

21:17

Ajutor pentru Tottenham în lupta pentru evitarea retrogradării. Echipa lui Drăgușin poate scăpa de “zona roșie”

21:10

LIVE TEXTU Cluj – FC Argeş 0-0. Echipa lui Bergodi vrea să egaleze liderul Craiova

21:10

LIVE VIDEOFamalicao – Benfica 0-2. “Vulturii” luptă pentru locul 2. FC Porto poate fi campioană de dinainte să joace

21:09

Ce răspuns a oferit Joan Laporta când a fost întrebat direct despre transferul lui Julian Alvarez la Barcelona

21:02

“Mă «urmărește»”. Andrei Nicolescu, discurs critic la adresa CCA după delegarea de la Univ. Craiova – Dinamo

1 Cristiano Bergodi: “Nu vreau să ia eventul Cristi Chivu” 2 Gigi Becali a criticat doi jucători de la FCSB, după eșecul cu Csikszereda: „De asta nu a mers jocul” 3 CCA a desemnat arbitrul la Universitatea Craiova – Dinamo. Decizie controversată luată de Kyros Vassaras 4 Gigi Becali, reacţie categorică după ce Mihai Stoica a găsit antrenor pentru FCSB: “Nu-l iei de pe stradă” 5 Tensiuni la CFR Cluj: s-a decis şi pleacă de la echipă înainte de finalul sezonului. Poate semna cu o rivală din Liga 1 6 FotoFlorin Prunea, făcut praf de soţie pentru că s-a afişat cu amanta: “Să îi fie ruşine, a jucat murdar”! Cum arată femeia
Citește și