Alb-roșiii nu și-au trecut în cont nici măcar un punct în ultimele trei etape. Dinamo a ajuns pe locul 14 în Liga 1, iar Contra riscă să fie demis de afaceriștii spanioli.
Cosmin Contra: "Nu mă gândesc la postul meu, ci la următorul meci"
"Antrenorul întotdeauna riscă, dacă nu ai rezultate, el e primul care răspunde. Nu mă gândesc la postul meu, ci la următorul meci. Echipa joacă bine, dar pierde. Până acum, la echipele la care am fost eu, echipa juca bine şi câştiga. Acum, avem această problemă, dar încercăm să asamblăm cei 14 jucători nou veniţi. Mai ales că unii au venit după o perioadă lungă de pauză. Nu au fost pregătiţi nici cei pe care i-am găsit la echipă.
Trebuie să facem ceva în plus faţă de ceea ce am făcut până acum, ca să câştigăm meciuri. După primele cinci meciuri avem o singură victorie, iar pe mine nu mă încălzeşte că mai sunt multe meciuri. Eu vreau să fim în primele două echipe din România", a declarat Cosmin Contra pentru Telekom Sport.
Pentru Dinamo urmează o deplasare dificilă. "Câinii roșii" vor juca pe terenul lui Sepsi sâmbătă, de la ora 21:45. Meciul va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.
- Dinamo este pe locul 14 în Liga 1
- Alb-roșiii, fără punct în ultimele trei etape
- Cosmin Contra riscă să fie demis
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- România U21 – San Marino U21 3-0. Spectacol făcut la Târgoviște de Musi și Mazilu. Clasamentul din grupă
- A marcat după 2 ani și 8 zile! Jucătorul lui Dinamo a spart gheața în preliminariile pentru EURO 2027
- Slovacia – România, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY (21:45). Ultimul meci din mandatul lui Lucescu. Echipele
- Ce i-a spus Mircea Lucescu lui Jerry Gane de pe patul de spital. Cererea pentru meciul cu Slovacia
- “A fost un şoc pentru toată lumea” Virgil Ghiţă a spus ce le-a transmis Mircea Lucescu tricolorilor!


































