Cosmin Moţi, discurs genial despre marele său viciu: “I-am zis că fumez! Niciodată n-am încercat să mă las, nu că nu am putut!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 24 ianuarie 2023, 20:14 / Actualizat: 24 ianuarie 2023, 22:13

Comentarii
Cosmin Moţi, discurs genial despre marele său viciu: I-am zis că fumez! Niciodată n-am încercat să mă las, nu că nu am putut!

Antena Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Cosmin Moţi, discurs genial despre marele său viciu. Moţi este unul dintre fumătorii înrăiţi din fotbalul românesc. Actualul director sportiv de la Ludogoreţ a spus că niciodată nu a încercat să scape de acest viciu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Moţi a dezvăluit că i-a spus preşedintelui de la Ludogoreţ, încă din ziua în care a semnat prima dată cu bulgarii, că fumează. Moţi nici în public nu s-a ferit să fumeze.

Cosmin Moţi, discurs genial despre marele său viciu

Niciodată n-am negat că fumez! În ziua în care am semnat cu Ludogoreț, patronul m-a întrebat, i-am zis că fumez. Viața de noapte? Nu am exagerat, ieșeam cu colegii după meci, la un șpriț. Da, au fost și momente în care am exagerat un pic.

Nu am zis niciodată că nu pot să mă las de țigări, ideea e că niciodată n-am încercat. Acum, am o viață mai profesionistă decât atunci când jucam. Nu văd de ce ar interesa pe cineva că fumez. Contează ceea ce faci pe teren.

La Siena, erau jucători care fumau, aveam un pahar de vin roșu la masă cu două ore înaintea antrenamentului de după-amiază, iar după ce se termina prânzul antrenorul lăsa jucătorii afară, fără ca ei să se ascundă, să bea o cafea, să fumeze o țigară. Nu avea nimic în comun cu mentalitatea din România”, a spus Cosmin Moţi pentru gsp.ro.

Reclamă
Reclamă

Cosmin Moţi a vorbit şi despre situaţia de la Dinamo. “Cred că nimeni nu știe cu adevărat care este obiectivul clubului Dinamo în sezonul în curs. Eu sper să prindă play-off-ul, dar asta nu înseamnă că acesta este obiectivul“, a mai spus Moţi pentru sursa mai sus citată.

Cosmin Moți, decizie hotărâtă în privința unei cariere de antrenor

Cosmin Moți, decizie hotărâtă în privința unei cariere de antrenor. Actualul director tehnic al lui Ludogorets Razgrad nu ia în calcul varianta antrenoratului. Retras din activitate în vara lui 2021, fostul internațional român a rămas în Bulgaria, începându-și cariera administrativă chiar la clubul pentru care a scris istorie.

Deși foarte mulți jucători preferă să devină antrenori după ce agață ghetele în cui, Cosmin Moți are o altă părere. Fostul fundaș nu are de gând să se confrunte cu stresul zilnic al carierei de antrenor.

Reclamă

„Când am renunţat la cariera de jucător, nu m-a tentat o carieră în antrenorat. Nu cred că am ceea ce îmi trebuie pentru a fi antrenor.

Nu aş vrea să ajung la 40 de ani să iau pastile ca să mă liniştesc. Sunt impulsiv, nu mă pot controla şi nu cred că aş reuşi foarte multe în cariera asta”, a declarat Cosmin Moţi, pentru orangesport.ro.

Ajuns la Ludogorets Razgrad în vara lui 2012, fostul fundaș a câștigat 9 titluri de campion, o Cupă și 4 Supercupe alături de formația bulgară.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

A fost avantajată Argentina de arbitraj în meciul cu Egipt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:00 10 iul.

VIDEOFranța – Maroc 2-0. Mbappe și Dembele și-au dus naționala în semifinalele Campionatului Mondial

0:55 10 iul.

Kylian Mbappe, unic în istoria Franţei! Superstarul lui Real Madrid, bornă impresionantă în sfertul cu Maroc

0:42 10 iul.

VideoKylian Mbappe şi-a luat revanşa! Gol superb marcat de superstarul Franţei în sfertul cu Maroc

0:00 10 iul.

Yassine Bounou e uriaş! Recordul stabilit după ce i-a apărat un penalty lui Kylian Mbappe în Franţa – Maroc

23:47

VideoKylian Mbappe a ratat un penalty în meciul cu Maroc şi l-a “luat la rost” pe arbitru! Ce i-a reproşat

23:25

Franţa, naţionala recordurilor! Realizarea uriaşă a selecţionerului Didier Deschamps în sfertul cu Maroc

1 A făcut saună şi s-a aruncat în lac. Ce a văzut familia după ce “l-a căutat pe camere” pe Gabi Mureşan. Noi detalii 2 De ce a murit Gabi Mureşan. Cauza decesului: a fost găsit într-un lac! 3 Brazilianul de număr 10 pe care Universitatea Craiova vrea să-l transfere! Cine este Natan 4 NEWS ALERTGabi Mureşan a murit la doar 44 de ani! Eveniment tragic pentru fostul jucător emblematic de la CFR Cluj 5 Fotbalistul de la FCSB pe care Cosmin Olăroiu a pus ochii: “Are calități formidabile” 6 O nouă lovitură pentru Istvan Kovacs. FIFA a decis ce se întâmplă cu arbitrul român la Mondial
Citește și