EXCLUSIV AS.ro LIVE

Costin Curelea, impresionat de Dan Petrescu! ”Am înlemint când a intrat în vestiar!” Metoda inedită prin care își motiva jucătorii

Silviu Corneanu Publicat: 29 iunie 2021, 14:27

Comentarii
Costin Curelea, impresionat de Dan Petrescu! ”Am înlemint când a intrat în vestiar!” Metoda inedită prin care își motiva jucătorii

Costin Curelea, impresionat de Dan Petrescu

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Costin Curelea, impresionat de Dan Petrescu! Curelea a fost antrenat de Petrescu la Sportul. ”Când a intrat în vestiar, am înlemnit!”, a dezvăluit fostul atacant la AS.ro LIVE. Conform acestuia, Petrescu impunea respect încă de la începuturile sale în cariera de antrenor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Costin Curelea, impresionat de Dan Petrescu

Dan Petrescu și-a uimit jucătorii prin faptul că făcea 10 serii de 1.000 de abdomene.

Când a intrat Dan Petrescu în vestiar, am înlemnit toți. Am înnebunit. Orice ne spunea, orice făcea era lege. Era la început, dar sobru, așa cum e, profesionist, impunea respect. Nu mă gândeam niciodată că o să ajung să lucrez cu el.

Punea presiune pe noi, tot timpul, când era antrenor. Când veneam la antrenament, ne făceam cruci, se alerga mult. Ușor, ușor a mai schimbat, s-a adaptat și el.

Făcea 10 serii de 1.000 de abdomene. El putea și ne zicea: dacă eu am putut, voi de ce nu puteți. Și-a dat seama că nu putem și s-a adaptat”, a povestit Curelea la AS.ro LIVE.

Reclamă
Reclamă

Dan Petrescu, metodă inedită de a-și motiva jucătorii

Curelea a dezvăluit la AS.ro LIVE cum îi motiva Dan Petrescu. ”Bursucul” aranja amicale și le spunea tactica sa adversarilor. La final își certa elevii pentru că lau bătăia, pentru a-i ține cu picioarele pe pământ. Petrescu a adoptat această tactică și la Urziceni.

Aveam celebrele amicale cu Otopeni, când auzeam de Otopeni… ne băteau ăia în fiecare miercuri. Ne certa după, stres maxim: ce o să facem în weekend?

Era strateg, noi ca jucători nu ne dădeam seama, le spunea ălora cum joacă, și ne băteau și așa ne motiva.

Reclamă

Așa am ajuns noi după, cu Urziceni. Le zicea, că ne cheamă pe noi. Îi alergam de nu mai știau de ei”, a mai spus Curelea la AS.ro LIVE.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:02

Marquinhos, record impresionant în UEFA Champions League! A depășit o legendă a fotbalului la meciul cu Bayern

22:59

FotoFază scandaloasă în Bayern Munchen – PSG! Centralul nu a dictat penalty pentru un henţ clar în careu!

22:49

LIVE TEXTBayern – PSG 0-1. Repriză „încinsă” la Munchen! Bavarezii au cerut penalty și eliminare

22:43

Khvicha Kvaratskhelia, performanță uriașă în Bayern – PSG! Singurul care a reușit asta în Champions League

22:36

VideoRezumatul meciului “nebun” dintre Andreea Dragoman şi Meshref, care a dus România în sferturile Mondialului!

22:24

VideoPunctul cu care Andreea Dragoman a dus România în sferturi la Mondial, după un meci “nebun”!

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 UPDATECum a votat Gigi Becali la moțiunea de cenzură împotriva Guvernului. Apariție rară în Parlamentul României 3 Transferul oficial anunțat cu câteva ore înainte de Arsenal – Atletico! Clauză: 70 de milioane de euro 4 Șoc la CFR Cluj! Plecare din conducerea clubului: “Demisia am depus-o de ieri. Nu vreau să mă asociez cu ei” 5 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 6 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema”
Citește și