Închide meniul

Culmea candidaturii: Joan Laporta și-a tras panou imens în casă la Real Madrid! ”Abia aștept să vă revăd!”

Cătălin Oprișan Publicat: 17 decembrie 2020, 11:52

Reclamă
Culmea candidaturii: Joan Laporta și-a tras panou imens în casă la Real Madrid! ”Abia aștept să vă revăd!”

Laporta e la a treia candidatura. În 2003 a câștigat, în 2015 a terminat pe doi, după Bartomeu

Bang! Joan Laporta, candidatul la președinția Barcelonei, a lovit puternic, după ce a desfășurat un panou imens pe un bloc situat pe ”Paseo de la Habana” din Madrid, la numărul 15, la nici 100 de metri distanță de stadionul celor de la Real Madrid, ”Santiago Bernabeu”. Vorbim despre 50 de metri lungime, 20 lățime, 1.000 de metri pătrați, pe un edificiu de 17 etaje.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pe un fond roșu, apare chipul lui Joan Laporta, sloganul său, ”Queremos al Barca”, precum și textul ”Abia aștept să vă revăd!” Echipa lui Laporta, care a postat pe siteurile de socializare imaginea cu ochelari de soare și cu un #HolaMadrid, a ales special acest loc, cu vedere directă spre ”Santiago Bernabeu”, aflat în reconstrucție.

Laporta a pozat, apoi, în fața blocului, declarând că acțiunea sa nu trebuie interpretată drept o provocare. ”Cred că Florentino Perez va înțelege mesajul cu sportivitate. Am avut o relație cordială întotdeauna, de înțelegere instituțională”, a mai spus el. ”Mai mult, știu că astfel de lucruri se pot pricepe cu umor”. 

Alegerile pentru șefia de la FC Barcelona vor avea loc pe 24 ianuarie, în 10 sedii electorale. Până acum și-au anunțat dorința de a candida nouă barcelonezi. Joan Laporta a ”domnit” peste catalani din 2003 până în 2010. A ”cucerit” patru titluri de campion, l-a adus pe ”Pep” Guardiola, apoi a ”obținut” două Ligi ale Campionilor și un Campionat Mondial al Cluburilor. De asemena, a avut succese și la echipele de baschet sau handbal.

 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
15:53

FRF şi-a anunţat victoria în procesul în care s-a judecat cu Adrian Mititelu! Ce spune patronul FCU

15:33

Al Sharjah – Al Taawon LIVE VIDEO (19:00, AntenaPLAY). Cosmin Olăroiu luptă pentru finala Ligii Campionilor Asiei 2

15:29

EXCLUSIVRăzvan Sava a revenit la antrenamentele lui Udinese. Obiectivul uriaş pe final de sezon

15:24

Decizia importantă luată de Neluţu Varga înaintea derby-ului cu FCSB! Anunţ uriaş pentru jucători

15:01

Gigi Becali, dialog incredibil cu Marius Şumudică: „Eşti arbitru? / Poate fac herpes”

14:38

Marius Şumudică a primit o altă lovitură din partea fanilor Rapidului: „Ziceau că ne dăm la o parte”

1 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilor 2 „Nu mai face, bă, firfirici!” Gigi Becali, semnal de alarmă uriaş pentru jucătorii de la FCSB: „Trebuie luptă” 3 Verdictul specialistului, după cea mai controversată fază din Universitatea Craiova – FCSB: „Trebuia eliminat” 4 Verdictul specialistului după faza controversată din meciul CFR Cluj – Rapid 1-1! 5 Gigi Becali a anunţat cine va juca vârf în FCSB – CFR! „Nu plătesc cauza lui Bîrligea. Ce? E Maradona?” 6 „L-au ameninţat pe Rădoi” Sorin Cârţu a răbufnit la adresa lui Feşnic, după Craiova – FCSB: „Parcă era un căţel”
Citește și