Închide meniul

Cum a ajutat Gigi Becali un miliardar bulgar să fugă de anchetatori. Este capul unei reţele de crimă organizată!

Antena Sport Publicat: 20 mai 2020, 13:27

Comentarii
Cum a ajutat Gigi Becali un miliardar bulgar să fugă de anchetatori. Este capul unei reţele de crimă organizată!

Gigi Becali l-ar fi ajutat pe Vasil Bozhkov

Bulgarul este acuzat de crimă organizată, fraudă fiscală şi tentativă de luare de mită. Procurorii consideră că a evitat, prin diferite metode, plata a taxe de aproximativ 300 de milioane de dolari

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali l-ar fi ajutat pe Vasil Bozhkov

Bozhkov este chiar acţionar al echipei de fotbal Levski Sofia. Jurnaliştii de la Sportlive au dezvăluit că miliardarul a fugit din Bulgaria ajutat de Gigi Becali şi de fostulul patron al lui Răzvan Lucescu la PAOK, Ivan Savvidis. Conform informaţiilor acestora, finanţatorul lui FCSB i-ar fi pus la dispoziţie un apartament în Dubai.

Vasil este cercetat, în lipsă, pentru şapte capete de acuzare. Printre acestea şi câteva crime. Bozhkov a fost arestat în Emiratele Arabe Unite, dar Bulgaria nu are acord de extrădare. Se fac presiune pentru a putea fi adus în ţara natală. Alături de el au fost băgat în arest şi acţionarul majoritar al lui Levski, Georgi Popov.

Autorităţile i-au confiscat deja o colecţie de antichităţi. Sunt peste 3.000 de piese de o valoare uriaşă.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar trebui schimbaţi antrenorii la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:51 29 nov.
Cum poate câştiga Lando Norris titlul la Marele Premiu din Qatar. Calculele în lupta cu Piastri şi Verstappen
23:44 29 nov.
Zeljko Kopic: “Cîrjan a jucat un meci de top!” Ce spune şi despre lupta la titlu
23:42 29 nov.
Adrian Mazilu, în extaz după ce a debutat pentru Dinamo și a revenit pe teren: “De când așteptam…”
23:24 29 nov.
Cătălin Cîrjan, omul meciului cu Oţelul: “Îmi lipsea această reușită”
23:24 29 nov.
Laszlo Balint, dezamăgit după eșecul Oțelului cu Dinamo: “Rămânem cu nimic”
23:09 29 nov.
Paul Iacob şi-a criticat colegii după eşec: “Ne-a lipsit luciditatea la finalizare”
1 FotoAfacerea în care a pierdut 25 de milioane de euro românul celebru care are avion privat, dar merge cu metroul 2 VIDEOOscar Piastri, pole-position în Marele Premiu din Qatar. Cursa e duminică de la 18:00 (Antena 3 CNN și AntenaPLAY) 3 “Asta mi-a spus” Decizia lui Nicolae Stanciu în privinţa viitorului său! 4 Marea companie din România care i-a adus lui Cristi Borcea “300 de milioane de euro”. Afaceristul a recunoscut 5 Decizia incredibilă luată de Marius Şumudică: “Nu pot să fiu chiar cârpă! Nu mai calc acolo cât oi trăi” 6 Genoa, o nouă victorie în Serie A. Ce a făcut Nicolae Stanciu
Citește și