Închide meniul
VIDEO

Cum a trăit Ianis Hagi ziua finalei Europa League, alături de Gică Hagi. “Nu am mai simțit de multă vreme așa căldură!”

Alexandru Ivan Publicat: 17 iunie 2022, 9:58

Comentarii
Cum a trăit Ianis Hagi ziua finalei Europa League, alături de Gică Hagi. Nu am mai simțit de multă vreme așa căldură!

Ianis Hagi, alături de Gică Hagi, în ziua finalei Europa League / Facebook Ianis Hagi

Ianis Hagi a publicat imagini senzaționale din ziua finalei Europa League, pe care a trăit-o la intensitate maximă alături de Gică Hagi. Vedeta de la Rangers continuă procesul de recuperare ca să revină în formă maximă pe teren.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rangers a disputat finala Europa League împotriva lui Eintracht Frankfurt pe 18 mai, la Sevilla. Ianis Hagi s-a îndrăgostit de cel mai mare oraș din Andaluzia, la fel ca Gică Hagi.

Cum a trăit Ianis Hagi ziua finalei Europa League, alături de Gică Hagi

Cel mai mult, Ianis Hagi s-a bucurat de vremea însorită din Spania.

“Am ajuns la Sevilla. Mă bucur mult că sunt aici. Orașul e plin de suporteri ai lui Rangers. Sprijinul lor e incredibil!”, a spus Ianis

Cred că n-am mai avut parte de o vreme atât de călduroasă de un an“, a spus Ianis Hagi. “Minunat oraș! Minunată, Sevilla e minunată!”, a replicat Gică Hagi.

Reclamă
Reclamă

Și mâncarea ibericilor l-a încântat pe Ianis Hagi.

“Mergem la cină acum. O să petrec ceva timp cu familia mea înaintea unei nopți care se anunță uriașă. O să bucur de hamon și queso, două preparate pe care le ador de când eram mic”, a mai spus Ianis Hagi.

Reclamă

Ianis Hagi trage tare să revină pe teren

Accidenat la începutul anului, Ianis Hagi lucrează în fiecare zi la recupare. Fiul lui Gică Hagi petrece ore în șir în sala de forță.

“Încerc să-l fac cât mai puternic și să fiu gata să mă întorc pe teren cât mai repede. Mă concentrez pe echilibru și pe forță. Lucrez și trenul superior, fac puțină bicicletă să mă mențin”, a mai spus Ianis.

Rangers a pierdut finala cu Eintracht, la penalty-uri, dar Ianis nu a fost supărat pe colegii lui. Echipa românului și-a luat revanșa în Cupa Scoției, unde a câștigat finala împotriva lui Herts, scor 2-0.

“A fost un sezon foarte bun făcut de noi în Europa. Nu am câștigat trofeul, dar sunt foarte mândru de echipă și cei din club. A fost un sezon istoric.

Să încheiem sezonul cu un trofeu (n.r. Cupa Scoției) a fost foarte important. Echipa era pregătită să câștige acea finală. Vă mulțmumesc pentru tot sprijinul acordat, sezonul s-a încheiat. Urmează o etapă importantă în recuperarea mea. Rămâneți aproape!”, a încheiat Ianis Hagi.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:32
Control antidoping după FC Argeș – Universitatea Craiova 1-2! Ce jucători au fost testați
23:19
Nicușor Bancu nu s-a ferit de cuvinte, după victoria cu FC Argeș: „Contează antrenorul, plecasem cu Rădoi”
23:08
Schimbări în lotul FCSB-ului pentru meciul cu Petrolul. Jucătorii pe care mizează Mihai Stoica: „Au moral bun”
22:58
Filipe Coelho, concluzii după debutul cu victorie la Universitatea Craiova: „Nu a fost ușor”
22:46
Ștefan Baiaram, mesaj ferm despre Filipe Coelho, după primul meci fără Mirel Rădoi la Craiova: „Nu poate schimba tot”
22:26
FC Argeş – Universitatea Craiova 1-2. Debut cu dreptul pentru Filipe Coelho pe banca oltenilor
1 Afacerea care l-a ruinat pe Cristi Chivu. Pe ce s-au dus zecile de milioane câştigate de român 2 BREAKING NEWSTurcia – România, la barajul pentru Cupa Mondială. Posibil duel cu Slovacia sau Kosovo în finala play-off-ului 3 Prima reacţie a lui Mircea Lucescu după ce a aflat că România joacă împotriva Turciei la barajul pentru World Cup 2026 4 OFICIAL | UEFA a anunţat când se joacă Turcia – România! Oră neobişnuită pentru “tricolori” 5 Ce lovitură! Andrei Rațiu a semnat până în 2030 6 Dinamo poate face un transfer “exotic” în iarnă. Ar fi o premieră în istoria fotbalului românesc
Citește și