Închide meniul

“Aduc doi jucători” Anunţul lui Gigi Becali despre transferuri! Ce a spus de Alibec, Thiam şi Blănuţă

Publicat: 18 decembrie 2024, 22:20

Comentarii
Aduc doi jucători Anunţul lui Gigi Becali despre transferuri! Ce a spus de Alibec, Thiam şi Blănuţă

Gigi Becali vrea să îl aducă pe Alibec la FCSB - Profimedia Images

Gigi Becali a anunţat după ce echipa lui a părăsit Cupa României că va aduce doi jucători cu siguranţă în această campanie de transferuri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Becali va transfera un mijlocaş şi un atacant. El a spus că Denis Alibec şi Vladislav Blănuţă nu vor veni la FCSB. Becali va forţa însă transferul lui Mamadou Thiam în acest mercato.

Gigi Becali a spus că Alibec şi Blănuţă nu vin la FCSB. Va insista pentru Thiam

O să aduc doi jucători sigur. Să vedem la cine renunțăm. Aduc un vârf și un mijlocaș, sigur. În rest, nu știu. Nu avem unde să îi punem pe listă. O să renunțăm la vreo 2.

El a zis că îi place la Constanța, ce rost are să mai vorbim de Alibec? Thiam, da, dar să vedem dacă îl lasă Iehova (n.r. Ioan Ovidiu Sabău). Nu discutăm încă, până nu se termină, nu. Vreau să îl iau.

Lui Blănuță îi e frică de mine (n.r. râde). Dacă îi e frică, ce să faci?

Reclamă
Reclamă

(n.r. despre mijlocaș) O să vedem. O să mai vedem. E ceva, o să vedem. (n.r. De aici din campionat?) Da”, a declarat Gigi Becali la digisport.ro.

FCSB – Universitatea Craiova 0-2! Campioana României, eliminată din Cupă. Mora și Mitriță i-au dus pe olteni în sferturi

Meciul dintre FCSB și Universitatea Craiova, din grupele Cupei României, s-a încheiat cu scorul de 0-2. După acest rezultat, campioana României a fost eliminată din această competiție.

Metalul Buzău a învins-o pe Agricola Borcea, cu scorul de 3-0, a încheiat Grupa B pe prima poziție, cu 7 puncte. Pe locul al 2-lea s-a clasat Universitatea Craiova, cu 6 puncte, în timp ce FCSB a terminat grupa pe locul 3, cu 6 puncte. Oltenii au terminat grupa în fața campioanei datorită golurilor marcate în duelul direct.

Reclamă

Pe locurile 4 și 5 s-au clasat Petrolul și Dinamo, care au remizat, în etapa a 3-a, scor 0-0. Ultima poziție din Grupa B a fost ocupată de Agricola Borcea, cu 0 puncte.

FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, Kiki, Panţîru – Alhassan, Chiricheş – Musi, Ştefănescu, L. Phelipe – D. Popa
Rezerve: Udrea, Dawa, Dăncuş, Şut, Bîrligea, Miculescu, Colibăşanu, Toma, Olaru
Antrenor: Elias Charalambous

Universitatea Craiova: S. Lung – Mora, Maldonado, Zajkov, Bancu – Oshima, Căpăţână – Bană, Mitriţă, Ivan – Koljic
Rezerve: L. Popescu, Screciu, Paradela, Baiaram, Ndong, Cicâldău, I. Lopez, Lukic, Sierra
Antrenor: Constantin Gâlcă

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:46
Lautaro Martinez, noi dezvăluiri despre relația cu Cristi Chivu: “Din afară poate nu se vede”
13:23
Reușitele fabuloase ale lui Marin și Nsimba n-au trecut neobservate de UEFA. Nominalizări la golul etapei
13:20
“Voi avea o discuţie cu el”. Arne Slot, noi detalii despre situaţia lui Mo Salah de la Liverpool
12:50
UPDATESparta Praga și suporterii ei, blocați în România. Probleme pentru cehi după victoria cu Universitatea Craiova
12:47
Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB. Jucătorul din Liga 1 care semnează: “E la noi”
12:29
“Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord
1 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 2 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 3 FCSB – Feyenoord 4-3. Campioana României, victorie dramatică, la ultima fază! Revenire de poveste a roş-albaştrilor 4 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie 5 Florin Tănase, despre golul victoriei în FCSB – Feyenoord 4-3: “Erou a fost Cisotti”. Calculele făcute pentru calificare 6 Universitatea Craiova – Sparta Praga 1-2. Oltenii au terminat “în ceaţă”, oaspeţii s-au impus în ultimele minute de joc
Citește și