Închide meniul

Chindia Târgovişte – Sepsi 1-2 | “Trebuia să am sânge pe față?” Paul Iacob a tunat la adresa lui Sebastian Colţescu: “Mi s-a umflat imediat ochiul!” + Emil Săndoi, nervos: “Cadou cum rar vezi!”

Dragoș Vasile Publicat: 30 noiembrie 2021, 23:17

Comentarii
Chindia Târgovişte – Sepsi 1-2 | Trebuia să am sânge pe față? Paul Iacob a tunat la adresa lui Sebastian Colţescu: Mi s-a umflat imediat ochiul! + Emil Săndoi, nervos: Cadou cum rar vezi!

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Paul Iacob a tunat la adresa lui Sebastian Colţescu după Chindia Târgovişte – Sepsi Sfântu Gheorghe 1-2

În repriza secundă, la scorul de 2-0 pentru Sepsi, Branislav Ninaj l-a lovit cu braţul pe Paul Iacob, însă Sebastian Colţescu nu a acordat penalty. Mijlocaşul a răbufnit după fluierul final.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”S-a văzut pe reluări foarte bine, am fost făcut knockout. S-a văzut clar, am ieșit cu ochiul umflat. Se schimbă arbitrii, dar cine vine, nu ne acordă nimic. Trebuia să am sânge pe față? Mi s-a umflat imediat ochiul! Doar nu m-am lovit singur.

Dacă se poate, cei din studio sau presa, să facă, vă rog, un clasament al greșelilor de arbitri. Nu se poate la fiecare meci! Ok, e în Cupă, dar poate că am fi egalat dacă am fi primit acel penalty”, a răbufnit Paul Iacob.

Emil Săndoi, calm la finalul meciului

Vizibil iritat de faza penalty-ului, Emil Săndoi a avut un discurs ponderat la finalul meciului. Tehnicianul a anunţat că se gândeşte deja la confruntarea cu CFR Cluj din Liga 1.

“O primă repriză în care Sepsi a dominat. A fost un cadou cum rar vezi al doilea gol. Nu avem lotul pe care îl au ei. Am apelat la sistemul de rotaţie. Nu am văzut faza. Data trecută am protestat pentru că am văzut ce a transmis centralul asistentului. Sper ca sămbătă să nu se facă greşeli. Din ce punct de vedere suntem mai răi? Poate suntem o echipă incomodă”, a spus şi Emil Săndoi.

Reclamă
Reclamă

Cristiano Bergodi, cu gândul la semifinalele Cupei României

Cristiano Bergodi este deja cu gândul la semifinalele Cupei. Tehnicianul lui Sepsi este convins că va întâlni o echipă din Liga 1 în următoarea fază a competiţiei.

“În fotbal se întâmplă greşeli. Sunt mulţumit de cum a jucat echipa. Ne dă încredere pentru meciul următor din campionat. Era bucuros, la fel ca jucătorii. Trebuie să ne gândim la joc. Vedem în semifinale. Probabil vor rămâne toate echipele din Liga 1”, a transmis Cristiano Bergodi.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va impune Dennis Man la PSV Eindhoven?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
12:08
Csikszereda – Universitatea Craiova LIVE SCORE (16:15). Duel între „lanterna roșie” și liderul Ligii 1
11:44
Elizabeta Samara – Miwa Harimoto, 20:45, LIVE VIDEO. Bernadette Szocs debutează la dublu mixt la Europe Smash
11:42
Marian Aioani pleacă de la Rapid și semnează în Iran! Surpriză uriașă în fotbalul românesc
11:18
Mihai Stoica a vorbit despre posibila revenire a lui Florinel Coman la FCSB! Mesaj pentru patron: “Să-l aducă”
11:10
VIDEOLionel Messi a făcut show la revenirea pe teren! Gol şi pasă de gol în Inter Miami – LA Galaxy
10:46
Cât valorează acum Andrea Compagno, pe care Becali l-a cedat pentru 120.000 de euro! Tocmai a reuşit o “dublă”
1 Echipa care i-a făcut o ofertă concretă lui Ianis Hagi! Salariu de 1 milion de euro pentru fiul lui Gică Hagi 2 “Am vorbit cu el” Gigi Becali, ofertă pentru Florinel Coman! I-a pregătit o sumă uriașă pentru revenirea la FCSB 3 Ce a scris Gazzetta dello Sport despre Stanciu, după ce românul a marcat pentru Genoa la primul meci oficial 4 Barcelona, pe urmele starului care s-ar fi înţeles cu Real Madrid! A început lupta pentru vedeta din Premier League 5 Dinamo a ratat transferul unui jucător! Anunțul lui Andrei Nicolescu: “S-au blocat negocierile!” 6 Video“Nu îi văd sensul” Costel Gâlcă i-a dat replica lui Gigi Becali înainte de Rapid – FCSB: “El are altă părere”
Citește și