CS Hunedoara – FCSB 3-5 | Ianis Stoica răsuflă uşurat după „remontada” gazdelor din liga a 3-a. „În fotbal orice e posibil, mă bucur că mi-am ajutat echipa!”

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 22.09.2021, 23:55

Meci fabulos în 16-imile Cupei României. S-a scris istorie în CS Hunedoara - FCSB 3-5, meci jucat în premieră, la Hunedoara, pe nocturnă. Jucătorii lui Edi Iordănescu au fost aproape să piardă, după ce au condus cu 3-0. Au evitat in extremis o ruşine istorică!

Ianis Stoica

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Ianis Stoica este unul dintre cei mai în formă jucători ai lui FCSB. A reuşit o „dublă”, după ce a marcat două goluri şi în Liga 1. Tânărul de 18 ani, care este fiul lui Pompiliu Stoica, i-a mulţumit lui Edi Iordănescu.

CS Hunedoara – FCSB 3-5. Prima reacţie a lui Ianis Stoica

Mă simt bine, mă bucur că am reuşit să-mi ajut echipa cu cele două goluri. Sunt bucuros de calificare. Ne-am deconcentrat foarte mult şi au reuşit să ne egaleze. În fotbal orice e posibil, numai în fotbal e posibil ca o echipă din liga a 3-a să egaleze una din Liga 1. Experienţa şi-a spus cuvântul până la final.

Mister îmi dă încredere. Pentru echipă cred că e un nou început şi cred că suntem pe drumul cel bun„, a declarat Ianis Stoica după CS Hunedoara – FCSB 3-5.

Atacantul roş-albaştrilor a vorbit şi despre atmosfera de vis de la Hunedoara. Aproximativ 8000 de oameni au fost prezenţi în tribună.

E foarte frumos să joci cu spectatori, e important să le oferim şi noi un fotbal de calitate, casă mai revină„, a mai spus Ianis Stoica.

CS Hunedoara – FCSB 3-5. Roş-albaştrii s-au calificat în optimile Cupei României

CS Hunedoara – FCSB 3-5. Jucătorii lui Edi Iordănescu au fost aproape să sufere o umilinţă incredibilă în 16-imile Cupei României. Roş-albaştrii au avut nevoie de prelungiri, în faţa unei echipe din liga a 3-a, pentru a obţine calificarea.

Nimic nu anunţa ceea ce avea să se întâmple la Hunedoara, în primul meci din istoria oraşului jucat în nocturnă. Ianis Stoica (19, 50) şi Oaidă (30) au marcat şi părea o victorie facilă obţinută de vicecampioana României. A urmat o „remontada” fabuloasă.

Antonio Vlad a redus din diferenţă, în minutul 59, după care a marcat şi Hergheligiu (71). A fost nebunie totală în minutul 84, când Simon a înscris o „bijuterie” de gol. A trimis meciul în prelungiri, în uralele fanilor.

În prima repriză a prelungirilor, Musi (95) şi Vali Gheorghe (98) au înscris şi FCSB a reuşit să se impună cu 5-3. A obţinut, cu mari emoţii, calificarea în optimile de finală ale Cupei României.

Când se va juca Farul - FCSB, meciul amânat de LPF la cererea vicecapioanei
Fotbal intern • 23 oct., 18:36
Se joacă Voluntari – FCSB?: „Eu aşa am înţeles. Aşa mi s-a spus”. Mihai Stoica, contrazis de antrenorul ilfovenilor
Fotbal intern • 23 oct., 17:07
Gigi Becali, o nouă aroganţă! Ce a putut spune înainte de derby-ul Dinamo Rapid: „Ce treabă am eu? Am o afacere”
Gigi Becali a dezvăluit când poate ajunge Edi Iordănescu selecţionerul României! "E alegerea lui"
Fotbal intern • 23 oct., 14:31
“De unde scandal, mă?” Gigi Becali a dat cărțile pe față despre relația pe care o are cu Edi Iordănescu: “Altceva nu mă interesează! Toată lumea știe asta!”

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Culiță Sterp, întâlnire emoționantă cu tatăl său. Bărbatul și-a părăsit familia când copiii săi erau mici:
8:41 Anunțul lui Vlad Chiricheș după ce a ieșit de pe teren în meciul lui Sassuolo. Vestea primită de Mirel Rădoi 8:24 „Am rezolvat ca între bărbați!” Deian Sorescu a făcut pace cu Mircea Rednic. Cum s-au împăcat „greii” lui Dinamo 0:59 „De două zile a simţit o durere în piept”. Mircea Rednic, dezvăluiri despre starea lui Răuţă. Antrenorul s-a speriat din cauza problemelor fotbalistului său 0:45 Nicolae Stanciu va pleca de la Slavia Praga! Anamaria Prodan, anunţ important despre mijlocaşul naţionalei: „A avut foarte multe oferte”. 0:12 Zlatan Ibrahimovic a încurcat porțile și i-a dat gol lui Ciprian Tătărușanu + Vestea de care Mirel Rădoi nu voia să audă 0:12 WOW! Rico și Ben Saddik au făcut meciul anului! Marocanul i-a spart obrazul lui Verhoeven dar a pierdut prin TKO 23
oct.
23:57
Dinamo – Rapid | „Am jucat slab până la gol, nu a mers jocul”. Presiune pe Mihai Iosif după derby. Mesajul patronului pentru antrenor
23
oct.
23:34
„Mi-a intrat puţin glonţul”. Mihai Iosif, spumos după Dinamo – Rapid. Ce spune despre problemele lui Răuţă
23
oct.
23:33
Dinamo – Rapid 1-1 | „N-au fost cântăriți niciodată!” Mircea Rednic, dezvăluiri halucinante. „Câinii”, ca în ligile de amatori. „Au avut și 7 kg în plus!”
23
oct.
23:32
Negumereanu își distruge adversarul din UFC! Victorie prin TKO în mai puțin de 2 minute
Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund