CS Hunedoara – FCSB 3-5 | Meci nebun! Jucătorii lui Edi Iordănescu s-au chinuit cu o echipă din liga a 3-a. Au fost aproape de o ruşine istorică! S-au calificat, în prelungiri, în „optimile” Cupei României

Publicat: 22.09.2021, 23:00
Actualizat: 22.09.2021, 23:35

CS Hunedoara - FCSB 3-5. Jucătorii lui Edi Iordănescu au fost aproape să sufere o umilinţă incredibilă în 16-imile Cupei României. Roş-albaştrii au avut nevoie de prelungiri, în faţa unei echipe din liga a 3-a, pentru a obţine calificarea.

CS Hunedoara - FCSB

Captură Digi Sport

Nimic nu anunţa ceea ce avea să se întâmple la Hunedoara, în primul meci din istoria oraşului jucat în nocturnă. Ianis Stoica (19, 50) şi Oaidă (30) au marcat şi părea o victorie facilă obţinută de vicecampioana României. A urmat o „remontada” fabuloasă.

Antonio Vlad a redus din diferenţă, în minutul 59, după care a marcat şi Hergheligiu (71). A fost nebunie totală în minutul 84, când Simon a înscris o „bijuterie” de gol. A trimis meciul în prelungiri, în uralele fanilor.

În prima repriză a prelungirilor, Musi (95) şi Vali Gheorghe (98) au înscris şi FCSB a reuşit să se impună cu 5-3. A obţinut, cu mari emoţii, calificarea în optimile de finală ale Cupei României.

CS Hunedoara – FCSB 3-5

Min 119: Ocazie uriaşă! Buş a ratat incredibil, după ce a rămas singur cu Straton. A trimis în bară!

Min 98GOOL FCSB! Un nou gol pentru echipa lui Edi Iordănescu. Valentin Gheorghe a înscris cu o execuţie de senzaţie, la care Lefter nu a putut interveni!

Min 95GOOL FCSB! Alexandru Musi a înscris cu o lovitură de cap! Portarul advers, care a făcut un meci senzaţional, a gafat de această dată.

Min 90: CS Hunedoara – FCSB 3-3. Uluitor. S-a intrat în prelungiri.

Min 84: GOOOL CS Hunedoara! Simon a șutat spectaculos de la 25 de metri, iar mingea s-a oprit aproape de vinclul porții lui Straton

Min 80: Ocazie mare pentru Hunedoara! Iacob a șutat în plasa laterală, dintr-o poziție bună

Min 78: Ocazie uriașă pentru Hunedoara! Oaidă a scos un balon chiar din fața liniei porții lui Straton

Min 71: GOOOL CS Hunedoara! Hergheligiu a marcat pentru gazde și a dus scorul la 2-3

Min 59: GOOOL CS Hunedoara! Antonio Vlad a readus echipa gazdă în meci, moment în care fanii au reaprins torțele pe stadionul din Hunedoara!

Min 50: GOOOL FCSB! Ianis Stoica a reuşit „dubla”, din centrarea lui Radunovic. Fiul lui Pompiliu Stoica a trimis o lovitură de cap la colţul lung, care l-a surprins pe portarul advers!

Min 31: GOOOL FCSB! Răzvan Oaidă a înscris cu o lovitură de cap imbatabilă care s-a oprit aproape de vinclu

Min 19: GOOOLLL FCSB! Ianis Stoica a înscris din apropiere, după ce portarul gazdelor a respins mingea în lateral! Tânărul de 18 ani a marcat de două ori şi în acest sezon al Ligii 1.

Min 6: Prima ocazie pentru FCSB! Ianis Stoica a trimis pe lângă poartă dintr-o poziție bună, dintr-o centrare a lui Dumiter

Min 1: A început meciul

CS Hunedoara: Lefter – Vlad, Gomes, Fl. Iacob, Trășcan – Bradu, Giura, Simion, Hergheligiu – Arnăutu, L. Buș
Antrenor: Florin Maxim

FCSB: Straton – Haruț, Cristea, Miron, Radunovic – Șut, Oaidă, Olaru – Budescu, Dumiter, I. Stoica
Rezerve: A. Vlad, V. Crețu, V. Gheorghe, Ov. Popescu, Perianu, Musi, A. Cordea
Antrenor: Edi Iordănescu

Stadion: Michael Klein (Hunedoara – Hunedoara)
Arbitru: Vidican Rareș George

Hunedoara fierbe înaintea marelui meci cu FCSB

Hunedoara fierbe înaintea marelui duel cu FCSB, din 16-imile Cupei României. Fanii hunedoreni au făcut show pe stadion. Fanii celor de la CS Hunedoara au venit la stadion cu o zi înaintea marelui meci cu FCSB, au aprins torţe şi au cântat. „Bate în Cupă, Corvinul bate în Cupă!„, a fost scandarea preferată a fanilor.

Mihai Stoica, managerul general al celor de la FCSB, se teme mai mult de starea gazonului decât de atmosfera din tribune, care se anunţă una incendiară.

”Noi o să mergem la Hunedoara și o să jucăm la Hunedoara. Bine, nu știu ce va fi acolo. Pentru că iar, nocturnă mobilă, teren… Înțeleg că stadionul se prezintă deplorabil. Să dea Dumnezeu să nu fie așa!”, a spus Mihai Stoica pentru digisport.ro.

Darius Olaru vrea să câştige Cupa României

Darius Olaru revine în Ardeal, acolo unde s-a lansat în fotbalul mare. Mijlocaşul celor de la FCSB vrea să câştige şi Cupa României în acest sezon.

Mă încearcă nişte sentimente aparte, am crescut aproape, la Mediaş. Acolo mi-am încpeut cariera de fotbalist. Sper să ne facem jocul şi să trecem mai departe pentru că asta e cel mai important. Ştim că nivelul lor nu este acela, cred că vor promova în acest an pentru că au nişte jucători buni şi vrem să câştigăm meciul, pentru că vrem să câştigăm în Cupa României.

Vor fi destul de mulţi, ţin minte când jucam la Mediaş şi eram copil de mingi, când marca FCSB se bucura jumătate de stadion. Sperăm să profităm de această ocazie şi să le facem pe plac”, a spus Olaru pentru site-ul oficial al celor de la FCSB.

Mihai Stoica a anunțat când revine preferatul lui Gigi Becali
Fotbal intern • 18:51
Mihai Stoica a anunțat când revine jucătorul despre care Gigi Becali spunea că l-ar refuza pe Jordi Alba pentru el. Patronul FCSB l-a comparat cu Marcelo de la Real Madrid
Când se va juca Farul - FCSB, meciul amânat de LPF la cererea vicecapioanei
Fotbal intern • 14:31
Când se va juca Farul – FCSB, meciul amânat la cererea vicecampioanei. Explicaţiile oficiale ale LPF
Gigi Becali i-a impus un titular lui Edi Iordănescu
Fotbal intern • 11:13
Acuzaţii grave la adresa lui Gigi Becali! Transferul lui Olimpiu Moruţan, motiv de scandal: „Vreau să vad dacă lucrurile stau aşa”

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

El are 61 de ani, iar soția sa are 19. Motivul pentru care părinții tinerei au sunat la poliție când l-au văzut pe bărbatul cu 42 de ani mai în vârstă decât fiica lor
18:51 Mihai Stoica a anunțat când revine jucătorul despre care Gigi Becali spunea că l-ar refuza pe Jordi Alba pentru el. Patronul FCSB l-a comparat cu Marcelo de la Real Madrid 18:14 Ce urmează pentru Simona Halep după eliminarea de la Kremlin Cup! Sportiva noastră vine la Cluj și poate avea un duel de cinci stele cu Emma Răducanu 17:57 Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6. Simo, la un pas de o revenire colosală în setul al doilea. Prima reacție a Mariei Sakkari: „Am fost nervoasă!” 17:41 Barcelona – Real Madrid | “Este la fel și fără Messi și Ronaldo!” Mesajul lui Karim Benzema înainte de “El Clasico!”: “Cel mai tare meci din fotbalul mondial!” Ce a spus Ancelotti 17:40 Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund 16:52 Dinamo – Rapid | Mihai Iosif, savuros: „Sunt vânat, dar eu nu sunt un iepuraş!” Mesaj clar pentru „câini” înaintea derby-ului 15:40 Gică Popescu, uimit de amânarea meciului Farul – FCSB: „Anul trecut nu s-a putut”. Preşedintele constănţenilor, nemulţumit de decizia LPF 15:36 România – Islanda, fără spectatori! Decizia luată de CNSU şi lista completă a restricţiilor care intră în vigoare luni 15:09 „Şi-a ameninţat propriii jucători cu suporterii”. Acuzaţii extrem de grave la adresa lui Mircea Rednic. Scandal imens la Dinamo 14:31 Când se va juca Farul – FCSB, meciul amânat la cererea vicecampioanei. Explicaţiile oficiale ale LPF
Reuniune emoționantă la Paris! Lionel Messi a luat-o la fugă când l-a văzut pe Ronaldinho. Imaginile care fac înconjurul planetei