“Dina” Grameni, reacție după ce a marcat primul gol în tricoul Rapidului! Ce a spus despre conflictul dintre fani și Boupendza

Alex Ioniță Publicat: 3 decembrie 2024, 23:07 / Actualizat: 4 decembrie 2024, 0:54

Comentarii
Dina Grameni, reacție după ce a marcat primul gol în tricoul Rapidului! Ce a spus despre conflictul dintre fani și Boupendza

Constantin Grameni, declaraţii tari după Rapid - Botoşani 1-0 / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Constantin Grameni a oferit prima reacție după CS Afumați – Rapid 0-3, meci în care mijlocașul și-a marcat primul gol în tricoul echipei din Giulești. Acesta a transmis un mesaj și despre conflictul dintre fani și Aaron Boupendza.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mijlocașul adus în Giulești de la Farul a marcat al 2-lea gol în meciul cu CS Afumați, în minutul 63. Pentru Rapid au mai marcat Boupendza, în minutul 23 și Emmers, în minutul 81.

Cum a reacționat “Dina” Grameni după ce a marcat primul gol de la transferul la Rapid, în meciul cu CS Afumați

După meci, “Dina” Grameni s-a declarat fericit pentru că a reușit să marcheze și a transmis că își dorea să își ajute cât mai mult echipa.

“Am înscris primul gol în tricoul rapidului, sunt foarte bucuros. Îmi doream să ajut clubul cu goluri și pase de gol. Cel mai important e că am câștigat. Nu puteam să facem o surpriză neplăcută. Suntem bucuroși că am făcut 6 puncte și că suntem mai aproape de calificare.

Am văzut că este un spațiu liber acolo, știam că, colegul Claudiu se uită după spații. Sunt bucuros că am marcat golul de 2-0, vorbisem la pauză că trebuie să mai marcăm. Sunt bucuros că mi-am ajutat echipa”, a spus Constantin Grameni, la digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Totodată, Grameni a vorbit și despre conflictul dintre fanii Rapidului și Aaron Boupendza. Suporterii nu au uitat că atacantul le-a făcut semn să tacă atunci când l-au contestat și au adus un banner la meciul cu Afumați, pe care putea fi observat numărul gabonezului, 45, tăiat.

Suporterii l-au “iertat” însă pe Aaron, care a marcat primul gol al celor de la Rapid, în meciul de Cupă. Spectatorii prezenți pe stadionul din Giulești l-au aplaudat pe gabonez și, potrivit lui Grameni, i-au scandat numele la finalul partidei.

“Aaron este un străin care dă tot ce are mai bun pe teren. Este un tip mai agresiv, mai vulcanic, dar nu a făcut-o cu o intenție rea. Ne-a spus și nouă că îi pare foarte rău, iubește deja clubul. Am auzit la final că galeria i-a cântat numele, cred că s-a împăcat cu ei”, a mai spus “Dina” Grameni.

Reclamă

CS Afumați – Rapid 0-3

Meciul dintre CS Afumați și Rapid s-a încheiat cu scorul de 0-3. Partida a contat pentru etapa cu numărul 2 a Grupei A, din Cupa României.

Golurile au fost marcate de Boupendza (23), Grameni (63) şi Emmers (81).

Tot marţi, în Cupa României, CSM Reşiţa a învins Sepsi, scor 3-1, iar Farul şi Hermannstadt au remizat, scor 1-1.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:57

LIVE VIDEOCroația – Ghana 0-0, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY. Meci de totul sau nimic

23:57

LIVE VIDEOPanama – Anglia 0-0, ACUM, pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Harry Kane promite spectacol

23:31

Tavi Popescu, transformat! Gigi Becali nu s-a ferit de cuvinte după ce l-a lăudat: “Să nu ajungi boschetar!”

23:18

Jucătorul care a ajuns în cantonament şi semnează cu Dinamo + Alte transferuri anunţate de Andrei Nicolescu

22:47

OUT de la Dinamo! Andrei Nicolescu a făcut anunţul: “Nuno Campos îşi doreşte!”

22:38

EXCLUSIV“E Franţa principala candidată la trofeu?” Lupescu şi Andone, păreri diferite! Cine ar putea concura cu Les Bleus

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate 2 Surpriză pentru Mihai Stoica şi Gigi Becali. Jucătorul a ajuns în cantonament! 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 EXCLUSIVDinamo, transferuri pe modelul U Cluj? Fotbalistul aflat pe lista “câinilor” 5 Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1! 6 Transferul momentului în Liga 1! Alexi Pitu, revenire de senzație în fotbalul românesc
Citește și