Închide meniul

FC Voluntari – FC Argeş 2-0 | Moldovenii lui Liviu Ciobotariu au făcut show în prima semifinală din Cupa României!

Dragoș Vasile Publicat: 19 aprilie 2022, 21:55

Comentarii
FC Voluntari – FC Argeş 2-0 | Moldovenii lui Liviu Ciobotariu au făcut show în prima semifinală din Cupa României!

Hepta

FC Voluntari – FC Argeş 2-0 a fost prima semifinală din Cupa României. Cele două echipe s-au întâlnit chiar după meciul din play-off, unde piteştenii au câştigat la limită, 1-0. Acum, ilfovenii şi-au luat revanşa şi s-au impus cu 2-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Vadim Raţă a deschis scorul, în minutul 18, după ce defensiva piteştenilor s-a întrecut în gafe. Igor Armaş a stabilit scorul final, în minutul 29, din plonjon, după un corner.

FC Voluntari – FC Argeş 2-0

Min. 90: Fluier final la Voluntari. Echipa lui Liviu Ciobotariu s-a impus cu 2-0. 

Min. 45: Pauză la Voluntari!

Min. 29: FC Voluntari – FC Argeş 2-0. Echipa lui Liviu Ciobotariu a mai marcat o dată. Un alt moldovean, Armaş, a înscris, din plonjon, după un corner!

Reclamă
Reclamă

Min. 18: FC Voluntari – FC Argeş 1-0. Gol marcat de Vadim Raţă! Jucătorul care este în mare formă a finalizat o fază în care defensiva piteştenilor s-a întrecut în gafe.

Min. 1: A început meciul!

Echipele de start:

Reclamă

FC Voluntari: Popa – Ciobotariu, Tamaș, Armaș – Ricardinho, Rață, Droppa, Meleke, Briceag – Nemec, Marcelo Lopes
Antrenor: Liviu Ciobotariu

FC Argeș: Croitoru – Tofan, Turda, Dobrosavlevici, Latovlevici – David Mezza Colli, Raynov – Ișfan, Șerban, Tănase – Said
Antrenor: Andrei Prepeliță

https://www.facebook.com/VoluntariFC/photos/a.480452625383466/5020248604737156

Regula golului marcat în deplasare, anulată

Ca urmare a abrogării principiului avantajului golului marcat în deplasare la jocurile eliminatorii disputate în dublă manşă, prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 27 iunie 2021, în situaţia în care, după disputarea celor două jocuri, egalitatea se menţine (la puncte şi golaveraj), jocul retur se va prelungi cu două reprize a câte 15 minute.

În cazul în care egalitatea se menţine şi după reprizele de prelungire, echipa câştigătoare va fi desemnată în urma executării loviturilor de departajare.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40 22 nov.
Să fie ultimul meci pentru pentru Charalambous și Pintilii? Gigi Becali: “E și vina antrenorilor!”
23:37 22 nov.
Elias Charalambous a răbufnit după remiza cu Petrolul: „Cum să nu fiu îngrijorat?”
23:26 22 nov.
Fabulos! La un an după ce s-a retras, fostul jucător de la FCSB a semnat! La ce echipă va evolua
23:09 22 nov.
Gigi Becali a găsit vinovații după 1-1 cu Petrolul: „A dormit în ghete”
23:04 22 nov.
Gigi Becali e la pământ! Și-a pierdut orice speranță după FCSB – Petrolul 1-1: “Nu mai cred în echipa asta”
23:00 22 nov.
“Trebuia să fiţi eliminat, ca Rădoi?” Eugen Neagoe a reacţionat imediat: “Dar eu nu am jignit”
1 Are 50 milioane de euro în cont, dar pe masă are muşama “ca la sat”. De ce sportivul de top stă tot cu părinţii 2 Crimă şocantă în faţa stadionului Da Luz! Liderul ultraşilor Benficăi a fost împuşcat în cap! 3 Fotbalist din România, transferat în Serie A pentru 7 milioane de euro. Giovanni Becali poartă negocierile 4 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu de la Las Vegas. Max Verstappen, pe doi 5 Afacerea care l-a ruinat pe Ciprian Marica. Cum a risipit 2 milioane de euro: “Investiții prost făcute” 6 FotoVeste dramatică despre Valentin, singurul fiu rămas în viaţă al cuplului Elena şi Nicolae Ceauşescu. Suferă de o boală gravă
Citește și