Închide meniul

Mihai Stoica a răbufnit, după victoria FCSB-ului din Cupa României: “E inadmisibil! Sunt cartoane!”

Viviana Moraru Publicat: 28 septembrie 2023, 22:18

Comentarii
Mihai Stoica a răbufnit, după victoria FCSB-ului din Cupa României: E inadmisibil! Sunt cartoane!

Mihai Stoica, la începutul unui meci al FCSB-ului/ Hepta

Mihai Stoica a răbufnit, după victoria FCSB-ului din Cupa României. Managerul general al roş-albaştrilor s-a plâns de calitatea mingilor care au fost folosite la duelul cu FC Bihor, şi i-a tras la răspundere pe oficialii FRF.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB s-a impus fără emoţii în duelul cu FC Bihor, din prima etapă a grupelor Cupei României. Roş-albaştrii au câştigat cu 2-0, graţie golurilor marcate de Siyanbonga Ngezana şi David Miculescu.

Mihai Stoica a răbufnit, după victoria FCSB-ului din Cupa României

Mihai Stoica a fost revoltat de condiţia baloanelor, folosite în timpul meciului dintre FC Bihor şi FCSB. MM a declarat că mingile erau “cartoane”, şi nu puteau fi folosite.

În acest context, managerul general de la FCSB i-a tras la răspundere pe foştii jucători care activează la FRF, pentru că mingile erau într-o condiţie “inadmisibilă”.

“Este inadmisibil să se joace cu aceste mingi de carton. Să vină foștii fotbaliști care activează în Federație să vadă că nu se poate juca fotbal. Joci cu niște cutii de carton.

Reclamă
Reclamă

Sunt cartoane. Și aici s-a încheiat orice discuție. Nu poți juca fotbal pe un teren pe care nu se udă. Ce a fost la Tunari… nu se putea juca acolo. Acolo trebuia spus ‘stop’, nu se poate omologa un astfel de teren”, a declarat Mihai Stoica, la orangesport.ro.

Mihai Stoica, anunţ despre situaţia lui Damjan Djokovic de la FCSB

Mihai Stoica a făcut un anunţ despre situaţia lui Damjan Djokovic de la FCSB. MM a dezvăluit că mijlocaşul croat se antrenează foarte bine, şi fiecare jucător trebuie să se împace cu faptul că nu va fi integralist în fiecare meci.

MM a declarat că cine nu se acomodează cu faptul că va fi şi rezervă, şi va fi şi schimbat la pauză, este problema sa, însă a mărturisit că astfel de situaţii sunt speciale.

Reclamă

„Djokovic se antrenează foarte bine. (n.r. despre faptul că este schimbat la pauză) La meciul cu Farul, a jucat toată partea a doua a meciului, acum (n.r. cu Hermannstadt) a jucat prima.

Cine nu poate să se impace cu situaţia, înseamnă că nu e jucător pentru nivelul ăsta. Un jucător care se antrenează şi joacă bine nu iese din echipă. Dar astea sunt nişte meciuri speciale. Joci la trei zile.

(n.r. dacă Djokovic are unul dintre cele mai mari salarii de la echipă) Nu neapărat. Exact cât a jucat Djokovic în ultimele două meciuri a jucat şi Ovidiu Popescu. Băluţă, la fel”, a declarat Mihai Stoica, conform orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine crezi că ar trebui să fie portarul României în meciul cu Austria?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:58
Ianis Hagi va fi căpitanul României la meciul cu Moldova! Mircea Lucescu: “Are cea mai multă experienţă”
12:39
Sorana Cîrstea, eliminată în turul 2 de la Wuhan! A pierdut în faţa numărului 142 WTA
12:07
Lionel Messi, mesaj superb după anunțul retragerii lui Jordi Alba: “Cine îmi va oferi pase acum?”
12:00
Steven Gerrard, discurs dur la adresa foştilor colegi din naţionala Angliei: “Loseri egocentrici”
11:25
Gestul făcut de Hugo Lloris când l-a văzut pe Alex Băluţă! Ce s-a întâmplat după meciul lui Los Angeles FC
11:16
Doliu în fotbalul românesc. A murit fostul conducător al echipei care i-a lansat pe Rădoi, Dănciulescu și Adi Ilie
1 EXCLUSIVImaginile dezastrului pe Arena Națională. Acoperişul a cedat, iar gazonul riscă să fie inundat! 2 Cristi Chivu pregăteşte un transfer uriaş pentru România. Fundaşul naţionalei care ar semna cu Inter din ianuarie 3 Ilie Dumitrescu ştie cele cinci echipe care prind play-off-ul în Liga 1: “Una singură mai e! Greu rău de tot” 4 Presa din Turcia anunţă: Gică Hagi, aproape de o revenire de senzaţie. Clubul cu care se află în negocieri 5 Reacţia lui Victor Angelescu după ce căpitanul Rapidului, Alex Dobre, a înjurat-o pe Dinamo 6 Dan Petrescu a primit o nouă ofertă! Care a fost răspunsul tehnicianului român
Citește și