Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-4. Echipa lui Reghecampf s-a calificat în sferturile Cupei României. Oltenii au făcut show

Publicat: 27 octombrie 2021, 19:47

Minaur Baia Mare - Universitatea Craiova 0-4. Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf s-a calificat în sferturile Cupei României după o victorie fără emoții.

Minaur Baia Mare - Universitatea Craiova

Hepta

Gustavo a deschis scorul pentru Universitatea Craiova încă din minutul 9, reușind un gol superb din lovitură liberă. Oltenii și-au dublat avantajul în minutul 15, după golul din penalty a lui Marius Constantin.

Craiova lui Reghecampf a început repriza secundă la fel de tare ca prima. Bălașa și Koljic au marcat în minutele 55 și, respectiv, 56. Gazdele n-au reușit să pună probleme până la final, iar meciul s-a terminat 4-0 împotriva oaspeților.

Meciurile din „optimile” Cupei României

FCSB – FC Voluntari (meci decis la „masa verde”)
Gaz Metan – Chindia Târgovişte 0-1
FC Argeş – Dinamo 1-2
Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-4
FC U Craiova 1948 – Sepsi
ACSO Filiaşi – Hermannstadt 2-2 (4-3 d.l.d)
Politehnica Timişoara – Rapid
Dunărea Călăraşi – AS FC Buzău

Min 90: Final de meci! Universitatea Craiova s-a impus cu 4-0 și s-a calificat în sferturile Cupei României

Min 56: Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-4! Elvir Koljic a înscris cu capul după o centrare a lui Markovic

Min 55: Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-3! A înscris și Bălașa.

Min 45: Pauză! Universitatea Craiova conduce cu 2-0

Min 15: Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-2! Marius Constantin a dublat avantajul echipei lui Laurențiu Reghecampf printr-un penalty, transformat de Elvir Koljic

Min 08: Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-1! Gustavo a deschis scorul pentru echipa lui Laurențiu Reghecampf cu o execuție superbă din lovitură liberă

Min 1: A început meciul

În drumul spre optimi, Minaur a eliminat două formații de Liga 2. Echipa din Baia Mare a învins-o cu 1-0 pe Unirea Dej și cu 3-1 pe Poli Iași.

Minaur Baia Mare este pe primul loc în seria a 10-a din Liga 3, cu 22 de puncte. În ultimul meci de campionat, echipa din Baia Mare a învins-o cu 3-0 pe CFR Cluj II.

De cealaltă parte, Universitatea Craiova, deținătoarea trofeului, a eliminat-o în runda precedentă pe campioana CFR Cluj, scor 1-0. Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf are cinci victorii la rând în toate competițiile, perioadă în care a marcat 14 goluri și nu a încasat nici măcar unul.

Pentru meciul cu Universitatea Craiova, Minaur Baia Mare a închiriat o nocturnă mobilă.

Hello Chef sezonul 2. Roxana Blenche şi Alina Pușcaș prepară chifteluțe din pulpă de rață

Universitatea Craiova - FCSB
Fotbal intern • 20:15
Universitatea Craiova – FCSB 0-0. Meci de foc pe „Ion Oblemenco”! Toni Petrea şi Laurenţiu Reghecampf, primul duel din postura de adversari
Fani olteni
Fotbal intern • 19:38
Universitatea Craiova – FCSB | Suporterii olteni s-au mişcat în timp record! Cozi uriaşe la casele de bilete + Sunt şanse mari ca meciul să se joace cu casa închisă!
Gigi Becali, prima reacție după ce suporterii au primit acordul să rămână la stadion pe toată durata meciului
Fotbal intern • 15:15
Universitatea Craiova – FCSB | Gigi Becali, prima reacție după ce suporterii au primit acordul să rămână la stadion pe toată durata meciului. „Ajungeam de râsul lumii! I-a venit mintea la cap!”
Cine este soția lui Nuțu Cămătaru. Claudia Balint a devenit cunoscută când a apărut într-un videoclip de manele
19:18 FotoIncredibil! Doi suporteri au venit din America pentru a vedea Burnley – Tottenham, meci anulat din cauza ninsorii. Fanii au străbătut o distanţă de 7400 de kilometri 18:50 LIVE SCOREChelsea – Manchester United 1-1 se joacă acum! Alexandru Cicâldău şi Olimpiu Moruţan, scoşi din echipă pentru derby-ul cu Marius Șumudică. Toate meciurile tari sunt AICI 18:46 Universitatea Craiova – FCSB | „Magicianul” Budescu şi „perla” Ianis Stoica, rezerve în derby! Ce surprize a pregătit Toni Petrea în echipa de start a roş-albaştrilor 18:04 VIDEO„Aştept ca un nebun!” Marius Şumudică cere transferuri de urgenţă la Yeni Malatyaspor. Ce l-a şocat pe antrenorul român: „În 28 de ani n-am văzut aşa ceva!” 17:53 Poli Timişoara – CSA Steaua 2-1 | Jucătorii lui Daniel Opriţa au făcut haos în vestiar după a doua înfrângere la rând în Liga 2. Roş-albaştrii, luaţi peste picior de rivali: „Ştiam că militarii îşi fac patul, dar ne-am înşelat!” 17:42 VIDEONicolae Stanciu, gol fabulos în Slavia Praga – Teplice 3-0! Mijlocaşul român l-a lăsat cu gura căscată pe portarul advers 16:49 „Punct! Am fost clar!” Dan Petrescu a răbufnit când a fost întrebat despre echipa naţională. Anunţ categoric despre întâlnirea cu Răzvan Burleanu 16:34 Lionel Messi a dat recital în St. Etienne – PSG 1-3. Starul argentinian a reuşit o performanţă uimitoare! Cum i-a încântat pe fani 16:03 Momente de groază pentru Neymar! Vedeta lui PSG a urlat de durere şi a fost scoasă de pe teren cu targa. Şeicii lui PSG au „îngheţat” când au văzut imaginile 15:56 FotoImagini apocaliptice din Anglia! Burnley – Tottenham, anulat din cauza ninsorii