Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-4. Echipa lui Reghecampf s-a calificat în sferturile Cupei României. Oltenii au făcut show

Avatar photo

Publicat: 27 octombrie 2021, 19:47

Minaur Baia Mare - Universitatea Craiova 0-4. Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf s-a calificat în sferturile Cupei României după o victorie fără emoții.

Minaur Baia Mare - Universitatea Craiova

Hepta

Gustavo a deschis scorul pentru Universitatea Craiova încă din minutul 9, reușind un gol superb din lovitură liberă. Oltenii și-au dublat avantajul în minutul 15, după golul din penalty a lui Marius Constantin.

Craiova lui Reghecampf a început repriza secundă la fel de tare ca prima. Bălașa și Koljic au marcat în minutele 55 și, respectiv, 56. Gazdele n-au reușit să pună probleme până la final, iar meciul s-a terminat 4-0 împotriva oaspeților.

Meciurile din „optimile” Cupei României

FCSB – FC Voluntari (meci decis la „masa verde”)
Gaz Metan – Chindia Târgovişte 0-1
FC Argeş – Dinamo 1-2
Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-4
FC U Craiova 1948 – Sepsi
ACSO Filiaşi – Hermannstadt 2-2 (4-3 d.l.d)
Politehnica Timişoara – Rapid
Dunărea Călăraşi – AS FC Buzău

Min 90: Final de meci! Universitatea Craiova s-a impus cu 4-0 și s-a calificat în sferturile Cupei României

Min 56: Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-4! Elvir Koljic a înscris cu capul după o centrare a lui Markovic

Min 55: Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-3! A înscris și Bălașa.

Min 45: Pauză! Universitatea Craiova conduce cu 2-0

Min 15: Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-2! Marius Constantin a dublat avantajul echipei lui Laurențiu Reghecampf printr-un penalty, transformat de Elvir Koljic

Min 08: Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-1! Gustavo a deschis scorul pentru echipa lui Laurențiu Reghecampf cu o execuție superbă din lovitură liberă

Min 1: A început meciul

În drumul spre optimi, Minaur a eliminat două formații de Liga 2. Echipa din Baia Mare a învins-o cu 1-0 pe Unirea Dej și cu 3-1 pe Poli Iași.

Minaur Baia Mare este pe primul loc în seria a 10-a din Liga 3, cu 22 de puncte. În ultimul meci de campionat, echipa din Baia Mare a învins-o cu 3-0 pe CFR Cluj II.

De cealaltă parte, Universitatea Craiova, deținătoarea trofeului, a eliminat-o în runda precedentă pe campioana CFR Cluj, scor 1-0. Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf are cinci victorii la rând în toate competițiile, perioadă în care a marcat 14 goluri și nu a încasat nici măcar unul.

Pentru meciul cu Universitatea Craiova, Minaur Baia Mare a închiriat o nocturnă mobilă.

Constantin Din, la AS.ro LIVE
30
nov.
23:05
CM 2022 | Tot ce trebuie să ştii despre Campionatul Mondial. Grupele, rezultatele, programul complet şi favoritele
30
nov.
23:00
CM 2022 | Polonia – Argentina 0-2 și Arabia Saudită – Mexic 1-2. Final dramatic în grupa C! Argentina și Polonia s-au calificat în optimi
30
nov.
22:44
FotoCM 2022 | Imagine copleşitoare! O fană a început să plângă de emoţie după al doilea gol marcat de Argentina cu Polonia
30
nov.
22:26
CM 2022 | Lionel Messi a egalat un record negativ vechi de 56 de ani, la Campionatul Mondial! Bornă horror pentru argentinian
30
nov.
21:56
CM 2022 | Wojciech Szczesny, intervenţie colosală în faţa lui Lionel Messi! A apărat al doilea penalty consecutiv la Cupa Mondială din Qatar
30
nov.
21:33
Dan Petrescu, anunţ incredibil după Hermannstadt – CFR Cluj 2-3: „Aşa nu avem cum să câştigăm campionatul!”
30
nov.
21:31
Dan Petrescu s-a convins: „Daniel Paraschiv e cel mai bun atacant român!”. Ce mare regret are antrenorul lui CFR Cluj: „Sută la sută!”
30
nov.
21:21
Andrei Burcă, discurs dur după Hermannstadt – CFR Cluj 2-3: „Parcă eram în vacanţă! Trebuie să ne dea de gândit!”
30
nov.
20:53
FC Hermannstadt – CFR Cluj 2-3. Meci nebun la Mediaș! Campioana a ajuns la 5 victorii consecutive. Janga, eroul lui Dan Petrescu