Închide meniul

Dan Petrescu și-a anunțat revenirea în Liga 1: "Vreau să mă bat la trofee!" Ce record țintește "Bursucul"

Alexandru Ivan Publicat: 10 martie 2021, 18:24 / Actualizat: 17 noiembrie 2022, 18:27

Comentarii
Dan Petrescu și-a anunțat revenirea în Liga 1: "Vreau să mă bat la trofee!" Ce record țintește "Bursucul"

Dan Petrescu vrea să revină în antrenorat

Dan Petrescu și-a anunțat revenirea în Liga 1! Dan Petrescu este liber de contract după despărțirea de Kayserispor. “Bursucul” a rezistat numai 45 de zile în Turcia, perioadă în care a prins doar opt partide în Super Lig. Acum, Petrescu este hotărât să revină în România!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu a declarat că vrea să semneze cu o echipă unde să se lupte pentru trofee. El vrea să devină primul antrenor care câștigă titlul în Liga 1 cu trei echipe diferite!

Dan Petrescu și-a anunțat revenirea în Liga 1: “Nu pot să trăiesc fără fotbal. Vreau să mă bat la trofee”

“Nu am făcut pauză de la meciuri, e imposibil să fac asta. N-am cum să mă hrănesc, trebuie să-mi potolesc ‘foamea’ cumva. Vreau să mă întorc în antrenorat, dar vreau să mă bat sus, nu vreau la retrogradare. 

Mi-aș dori foarte mult să fiu singurul antrenor care câștigă campionatul cu trei echipe diferite”, a spus Dan Petrescu, pentru sport.ro.

Dan Petrescu a cucerit patru titluri în Liga 1. “Bursucul” are un trofeu alături de la Unirea Urziceni (2008-2009) și trei pe banca CFR-ului (2017-2020).

Reclamă
Reclamă

Petrescu a avut un mesaj și pentru cei care îi critică filisofia de joc. Tehnicianul de 53 de ani este interesat doar de performanță!

“Eu nu le am pe astea cu jucatul frumos. Mie îmi plac echipele care câștigă”, a mai spus Dan Petrescu.

Pe lângă CFR Cluj și Urziceni, Petrescu le-a mai antrenat în Liga 1 pe ASA Tîrgu Mureș, Sportul Studențesc și Rapid.

Reclamă

Dan Petrescu a încasat o avere la Kayserispor

Deși a stat numai opt meciuri, Dan Petrescu a plecat cu o avere de la Kayserispor. El a încasat nu mai puțin de 400.000 de euro în cele 45 de zile petrecute în Turcia. Prin urmare, Petrescu a primit aproape 9.000 de euro pentru fiecare zi în care a antrenat în Super Lig!

FC Voluntari și Sepsi au fost echipele din Liga 1 care l-au ofertat deja pe Dan Petrescu.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:04
Kosovo, fosta adversară a României din Liga Naţiunilor, a produs surpriza preliminariilor Campionatului Mondial!
0:00
Cipru – România, 21:30, LIVE TEXT. Meci crucial pentru tricolori în preliminariile World Cup 2026
23:46 8 sept.
Ilie Dumitrescu l-a criticat pe Gigi Becali: “Cum să faci aşa ceva?”
23:45 8 sept.
Israel – Italia 4-5. Thriller cu 9 goluri la Debrecen. Kosovo, surpriza serii. Toate rezultatele din preliminariile World Cup
22:30 8 sept.
E gata! Dani Coman a anunţat ce se întâmplă cu Mario Tudose, după negocierile cu FCSB: “Am încheiat discuţiile”
22:30 8 sept.
Mihai Pintilii a spus ce s-a întâmplat la singurul antrenament al FCSB-ului la care a participat Gigi Becali
1 Dinamo s-a reorientat, după ce nu l-a putut transfera pe Matei Ilie. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic 2 Dan Şucu, lovitură decisivă pentru Gigi Becali! Leo Bolgado ajunge la Rapid, după ce a fost dorit de FCSB 3 Vestea dată de Mihai Stoica despre transferurile pregătite de FCSB, în ultima zi de mercato din Liga 1 4 Carlos Alcaraz a câștigat US Open 2025! Succes în patru seturi în finala cu Jannik Sinner 5 Probleme pentru Lamine Yamal, după ce Spania a dat recital cu Turcia. Ce s-a întâmplat la plecarea din stadion 6 Programul etapei a 10-a din Liga 1. Surpriză privind meciul FCSB-ului cu Botoşani
Citește și