Decizia luată de antrenorul lui Rangers legată de Ianis Hagi după cartonaşul roşu încasat la revenire

Antena Sport Publicat: 7 octombrie 2024, 13:28

Comentarii
Decizia luată de antrenorul lui Rangers legată de Ianis Hagi după cartonaşul roşu încasat la revenire

Ianis Hagi, în tricoul lui Rangers - Getty Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Decizia luată de antrenorul lui Rangers legată de Ianis Hagi după ce românul a fost eliminat chiar în primul meci de la revenire, 2-0 cu St Johnstone, are legătură cu următoarea perioadă din cariera mijlocaşului cotat la 1.8 milioane de euro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Philippe Clement e hotărât să îi ofere cât mai multe minute jucătorului român revenit în tricoul lui Rangers după 414 zile. Dacă va prinde şi câteva minute la naţionala României, în meciurile cu Cipru şi Lituania, Hagi poate ajunge titular pe Ibrox.

Decizia luată de antrenorul lui Rangers legată de Ianis Hagi

“Sper să prindă minute la echipa naţională, să se întoarcă sănătos şi să lucrăm cu el în următoarele săptămâni, pentru a ajunge la cel mai bun nivel”, a spus Philippe Clement.

Pe de altă parte, Clement a avut şi un avertisment pentru Ianis Hagi, după ce mijlocaşul de 25 de ani a avut o intrare dură, care a dus la eliminarea sa, cu 10 minute înainte de finalul partidei câştigate cu 2-0 cu St Johnstone.

“Este un cartonaș roșu clar. Nu pot fi dezamăgit de el, pentru că abia s-a alăturat echipei. Unul dintre principiile mele principale este că nu vreau astfel de provocări. Nu vreau ca jucătorii să intre așa, pentru că atunci îți asumi riscul unor astfel de momente”, a mai spus Clement, la conferinţa de presă.

Reclamă
Reclamă

Ianis Hagi, eliminat la revenirea în prima echipă a lui Rangers

Inclus în lot pentru prima oară în acest sezon la prima echipă a lui Rangers, Ianis Hagi a început meciul pe banca de rezerve şi a fost introdus de belgianul Philippe Clement la pauză.

La nici 15 minute de la introducerea sa pe teren, Ianis Hagi şi-a făcut simţită prezenţa. El l-a găsit perfect pe Cerny l-a marginea careului, iar cehul a reuşit să îşi treacă în cont dubla.

Din nefericire pentru internaţionalul român, meciul s-a încheiat mai devreme pentru el. Ianis Hagi a fost eliminat în minutul 79, după un fault dur la mijlocul terenului. Internaţionalul român s-a dus cu talpa pe tibia unui adversar.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:00

Programul zilei a 5-a de la Campionatul Mondial. Ce meciuri sunt transmise în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY

20:55

Joao Paulo l-a dominat pe Lamine Yamal. Driblingul spectaculos reuşit de jucătorul de la FCSB

20:45

VIDEOSpania – Capul Verde 0-0. Rezultat şocant! Furia Roja, vai de “capul” ei! Surpriza Campionatului Mondial!

20:13

Didier Deschamps a spus cine e principala favorită la câştigarea Cupei Mondiale!

20:12

Darius Olaru se îmbogăţeşte în Belgia! Salariul pe care îl va primi la Union SG

19:42

Decizia clară luată de jucătorii Spaniei înainte de meciul cu Capul Verde de la Cupa Mondială

1 O recunoşti? Prezenţă scandaloasă la inaugurarea bisericii de 10 milioane de euro a lui Gigi Becali 2 Revenire la FCSB. Se întoarce după trei luni! Gigi Becali a bătut palma cu el 3 VideoN-a durat mult! Noua regulă din fotbal a fost „ocolită”: tactica genială cu care a păcălit arbitrul 4 Universitatea Cluj a dat o nouă lovitură pe piața transferurilor! Jucătorul a fost prezentat oficial 5 Cum a reușit Gigi Becali să-l fure din curtea Rapidului. A semnat cu FCSB. “Am respect pentru Pancu!” 6 Francezul Eddy Sylvestre Negadi a semnat cu Farul Constanța
Citește și