Închide meniul

Denis Alibec a îmblânzit cămila :)! Atacantul lui Kayserispor se distra pe cinste în momentul cutremurului din Turcia

Iulian Focșăneanu Publicat: 30 octombrie 2020, 15:07

Comentarii
Denis Alibec a îmblânzit cămila :)! Atacantul lui Kayserispor se distra pe cinste în momentul cutremurului din Turcia

Denis Alibec s-a întors în Turcia după meciurile de la naţională

Astăzi, când ţara a fost zguduită de un seism cu magnitudinea 6.7, internaţionalul român s-a plimbat cu cămila. Pozele postate de el pe Instagram, din Cappadocia, au devenit virale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Denis Alibec nu a resimţit cutremurul din Turcia

Alibec a profitat de ziua liberă oferită de la club şi a vizitat, călare pe cămilă, un castel renumit din zona Kayseri. Echipa lui joacă abia luni în campionat, cu Rizespor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Denis Alibec (@alibecdenis) on

Nu a avut probleme nici coechipierul său de la Kayserispor, Silviu Lung. Portarul român se odihnea în momentul cutremurului.

Reclamă
Reclamă

Eu dormeam, nu l-am simțit. Nu știu dacă s-a simțit și în oraș. În regiunea mea nu s-a simțit, nu sunt oameni pe stradă. Suntem la 900 de km de zona respectivă. În zona Izmirului a fost o catastrofă.

Este o adevărată tragedie. Din ce am văzut au căzut blocuri, lumea este foarte speriată, din ce am văzut a fost un cutremur foarte puternic.

Mie nu mi-e frică de cutremure pentru că am locuit în Japonia un an de zile și acolo am prins multe cutremure”, a declarat Silviu Lung pentru AS.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga finala masculină de la Australian Open?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:36
VIDEODetroit Pistons – Golden State 131 – 124. Gazdele şi-au mărit avandul în fruntea Conferinţei de Est. Curry s-a accidentat
9:24
Ce a putut spune Sorana Cîrstea despre Simona Halep
9:03
Inter, acord pentru al treilea transfer al iernii. Cristi Chivu insistă şi pentru un jucător de la Liverpool
8:58
Novak Djokovic, înainte de finala de la Australian Open, cu Carlos Alcaraz: “Este istorie la mijloc”
8:47
Ce a postat mama lui Denis Alibec după transferul de la FCSB la Farul
8:43
“Băi, mai bine nu ieşi”. Florin Prunea l-a taxat pe portarul lui Dinamo, după gafa uriaşă din meciul cu Petrolul
1 Transferul se face astăzi! Mutarea a fost anunţată de Gigi Becali: “Ne-am înțeles” 2 Charalambous a aflat după FCSB – Fenerbahce decizia luată de Gigi Becali. A fost luat prin surprindere: “Nu am fost informat” 3 Gică Hagi l-a pus pe liber. I-a reziliat contractul 4 Inter şi Cristi Chivu şi-au aflat adversara din play-off-ul pentru optimile Champions League. Meci tare pentru Real Madrid 5 Gigi Becali a făcut praf doi jucători de la FCSB, după egalul cu Fenerbahce: “Cu din ăştia nu poţi” 6 Salarii de 450.000 de euro pentru cinci români care nu au muncit o secundă! Sunt bani publici
Citește și