Dinamo continuă reorganizarea! Ba și Sibulo, contracte reziliate după negocieri cu suporterii-”socios” din DDB

Gal Dorin Publicat: 15 decembrie 2020, 10:52

Comentarii
Dinamo continuă reorganizarea! Ba și Sibulo, contracte reziliate după negocieri cu suporterii-”socios” din DDB

Abdoulaye Ba și Gonzales Sibulo și-au încheiat colaborarea cu Dinamo

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Conform surselor, aceștia ar fi negociat cu DDB rezilierea înțelegerilor pe care le aveau cu Dinamo, la schimb cu anumite sume de bani ce vor fi plătite prin programul ”socios” al suporterilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Este doar ultima mișcare din șirul de manevre pe care clubul l-a făcut în ultima vreme în încercarea de a evita falimentul și de a scăpa de investitorii spanioli care nu au adus banii pe care i-au promis.

Dinamo este într-o nouă restructurare pentru a scăpa de faliment

Suporterii preiau controlul la Dinamo. L-au dat afară pe Alex Couto, omul lui Pablo Cortacero, și l-au adus pe fostul antrenor al echipei, Dario Bonetti. Doar minune ca la Liberec o mai scapă pe Dinamo de faliment. 

Fanii-finanțatori de la Dinamo l-au îndepărtat pe Alex Couto, care era mâna dreaptă a lui Cortacero de la club. Tot ei l-au convins pe Bonetti să fie consultantul echipei. ”Vin gratis ca să ajut Dinamo”, spune italianul care a stat pe bancă la ”minunea de la Liberec”.

Sunt aproape patru luni de când jucătorii dinamoviști nu au văzut un leu de la patronul spaniol. Pablo Cortacero a făcut mai multe promisiuni că vor veni milioanele de euro, însă acestea au rămas doar la stadiul de vorbe.

Reclamă
Reclamă

”Proxima semana”, cuvintele cele mai rostite de Pablo Cortacero, au devenit subiect de glume pentru dinamoviști. Paul Anton, omul adus de Contra la Dinamo, spune că e mai rău decât pe vremea lui Ionuț Negoiță, care a ajuns să fie regretat.

”Am înțeles o problemă mare pentru că în 2020 este destul de dificil să greșești un cont bancar. Comparând situația, normal că foarte multă lume îl regretă pe domnul Negoiță”, a spus Paul Anton în exclusivitate pentru Antena Sport.
 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:08

Denis Alibec a semnat. Rămâne tot în Liga 1!

11:00

Transferul momentului în Liga 1! Alexi Pitu, revenire de senzație în fotbalul românesc

10:59

EXCLUSIVVozinha, mesaj sublim pentru România şi Joao Paulo!

10:51

E gata! Noul star din Serie A a semnat cu Chelsea. Lovitură pentru Cristi Chivu

10:31

Selecţionerul Capului Verde: „Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil”

10:08

Care e meciul pe care îl poţi vedea duminică, în format FIFA Match Buddy, în AntenaPLAY

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 5 Liverpool, ofertă uriaşă pentru Andrei Raţiu! Suma pe care o poate primi Rayo în schimbul fundaşului naţionalei 6 Mihai Pintilii semnează! Unde ajunge fostul secund de la FCSB
Citește și