Închide meniul

După Van Dijk, s-a "rupt" şi Fabinho! Jurgen Klopp, un carusel de stări în meciul cu Midtjylland. Ce bornă au atins ”cormoranii”

Gal Dorin Publicat: 28 octombrie 2020, 6:02

Reclamă
După Van Dijk, s-a "rupt" şi Fabinho! Jurgen Klopp, un carusel de stări în meciul cu Midtjylland. Ce bornă au atins ”cormoranii”

Fabinho, căzut pe teren în meciul cu Midjylland. El nu a mai putut continua partida și a fost schimbat cu Rhys Williams

Totuși, Diogo Jota a marcat golul cu numărul 10.000 pentru gruparea de pe Anfield în toate competițiile și a intrat astfel într-o listă selectă de jucători ai clubului. Veștile rele au venit primele în meciul ”cormoranilor” cu Midtjylland din UEFA Champions League. Brazilianul Fabinho, înlocuitorul lui Van Dijk în apărare, s-a prăbușit pe gazon în minutul 27, cerând îngrijiri medicale imediat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Chiar și după ce medicii au făcut tot ce au putut pentru mijlocașul transformat în fundaș al lui Liverpool, el nu a mai putut să continue partida și a fost înlocuit cu tânărul Rhys Williams (19 ani).

”Exact ultimul lucru de care aveam nevoie. Se ținea de tendon și asta nu e bine!”, a declarat Jurgen Klopp la finalul meciului, conform celor de la BBC

Liverpool, bornă istorică în meciul din UEFA Champions League

Reclamă
Reclamă

Pe de altă parte, antrenorul lui Liverpool a avut și motive de bucurie în meciul de altfel câștigat lejer cu 2-0. Golul lui Diego Jota din minutul 55 a intrat automat în istoria clubului, fiind reușita cu numărul 10.000 în toate competițiile.

Prin comparație, primul gol al lui Liverpool a venit acum 128 de ani, în septembrie 1892 și a fost marcat de Jock Smith. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
12:49

Real Madrid – Arsenal și Inter – Bayern Munchen LIVE TEXT (22:00), în sferturile Champions League. „Galacticii” vor remontada

12:42

EXCLUSIVCristina Neagu, comparată cu Gică Hagi, înainte de ultimul ei meci în Liga Campionilor, pe teren propriu

12:07

Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență

12:02

Clubul Estoril onorează 40 de ani de la prima victorie a lui Ayrton Senna în Formula 1

11:40

Lionel Messi vrea să joace la World Cup 2026. A fost dat de gol de Luis Suarez

11:20

„Nu spun ca să atrag atenția”. Ilie Dumitrescu, mesaj ferm înainte de FCSB – CFR Cluj

1 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 2 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 3 PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 6 Petrolul şi-a prezentat noul antrenor principal. Revine în fotbalul românesc după 12 ani
Citește și