“A schimbat radical!” Mihai Stoica l-a contrazis pe Gigi Becali şi a numit jucătorul care a făcut diferenţa în România – Lituania

Alex Masgras Publicat: 10 septembrie 2024, 22:14

Comentarii
A schimbat radical! Mihai Stoica l-a contrazis pe Gigi Becali şi a numit jucătorul care a făcut diferenţa în România – Lituania

Mihai Stoica / Profimedia

Mihai Stoica l-a contrazis pe Gigi Becali şi a numit jucătorul care a făcut diferenţa în România – Lituania. Echipa lui Mircea Lucescu a obţinut a doua victorie în Nations League şi s-a impus în meciul de pe stadionul Steaua.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Darius Olaru, căpitanul celor de la FCSB, a început meciul ca rezervă. El a fost introdus de Mircea Lucescu în minutul 56, în locul lui Marius Marin.

“A schimbat radical!” Mihai Stoica l-a contrazis pe Gigi Becali şi a numit jucătorul care a făcut diferenţa în România – Lituania

Gigi Becali nu l-a menajat pe Olaru, după prestaţia din meciul cu Lituania, deoarece nu a reuşit să înscrie sau să paseze decisiv, dar Mihai Stoica a avut alt discurs la adresa jucătorului de la FCSB:

Cred că jucătorul care a schimbat radical ceea ce s-a întâmplat a fost Olaru, pentru că a fost foarte activ şi a intrat într-un moment dificil.

După prima repriză, parcă începusem să jucăm din ce în ce mai rău. Unii au jucat foarte slab, mai ales cei din compartimentul defensiv, mai puţin Bancu”, a declarat Mihai Stoica, la primasport.ro.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali l-a taxat pe Darius Olaru, după meciul României cu Lituania

Gigi Becali l-a taxat pe Darius Olaru, după meciul României cu Lituania. Patronul de la FCSB nu a fost mulţumit de evoluţia căpitanului echipei sale.

Gigi Becali a fost întrebat despre evoluţia lui Darius Olaru şi a oferit imediat un răspuns tranşant. Acesta îşi dorea ca mijlocaşul său să aibă evoluţia lui Alexandru Mitriţă, cel care a reuşit să marcheze pe finalul meciului cu Lituania.

Patronul de la FCSB a subliniat că în momentul în care a fost trimis în teren, Darius Olaru ar fi trebuit să se facă imediat remarcat, dat fiind faptul că era odihnit, spre deosebire de ceilalţi jucători.

Reclamă

„A intrat bine, dar nu foarte bine. (N.r. Ce trebuia să facă mai bine?) Să dea gol sau pasă de gol. E al meu, a intrat bine, dar când intri în a doua repriză, vii de pe bancă, trebuie să faci ce a făcut Mitriţă, nu ce a făcut Alibec. Ce a făcut Ianis, a scos 11 metri. Asta vreau de la Olaru, gol, pasă de gol, să fie decisiv. D-aia stai pe bancă, odihnit. Vreau foarte bine, asta înseamnă gol sau pasă de gol”, a declarat Gigi Becali, conform fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru meciul dintre Slovacia şi România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40

Bogdan Vătăjelu a revenit în România după doi ani și a semnat

23:37

UPDATESlovacia – România, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY (marţi, 21:45). Fără Mircea Lucescu pe bancă

23:32

Care a fost, de fapt, diagnosticul primit de Mircea Lucescu! Dezvăluirea din partea FRF: “Șansă mare”

23:26

De ce Daniel Pancu nu vrea să antreneze echipa naţională. Dezvăluirea lui Florin Prunea: “Niciodată”

22:53

Steaua, la un pas de prima ligă? Ministrul Apărării a făcut anunțul: „Indiferent cine se supără!”

22:40

Salariu de 14 milioane € pe an pentru viitorul antrenor al lui Radu Drăguşin la Tottenham

1 Doi jucători nu mai intră în planurile lui Gică Hagi la naţionala României. Gigi Becali ştie cine sunt 2 Putin, anunț în ziua cea mare: „Rusia este pregătită” 3 Nebunie în Italia. 30.000 de fani au umplut Piazza dei Signori după promovarea din liga a treia 4 A refuzat FRF! Fostul antrenor de la FCSB i-a spus “NU” lui Burleanu: “Mie mi s-a propus” 5 “Schimb yala de la uşă”. Mircea Lucescu, dialog incredibil cu soţia Neli, pe patul de spital: “FRF l-a disperat” 6 „Acesta va fi primul transfer din vară” Real Madrid a decis cine va fi următorul „galactic”
Citește și