Acuzații halucinante pentru FRF. Stoichiță și Burleanu, puși la zid. “Sunt cancerul în metastază al fotbalului românesc!”

Alexandru Ivan Publicat: 19 noiembrie 2021, 11:49

Comentarii
Acuzații halucinante pentru FRF. Stoichiță și Burleanu, puși la zid. Sunt cancerul în metastază al fotbalului românesc!

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT

Ioan Sdrobiș (75 de ani), fost antrenor la echipe precum U Cluj și FC Vaslui, a dat de pământ cu Stoichiță și Burleanu, pe care i-a numit “cancerul în metastază al fotbalului românesc”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răzvan Burleanu și Mihai Stochiță, puși la zid

Sdrobiș nu mai suportă să le audă discursurile șefilor FRF, care, după ce Mirel Rădoi și-a anunțat plecarea, trag de selecționer să-și prelungească contractul, în ciuda ratării obiectivului

“Politicul în primul rând a stricat fotbalul. Cei care conduc acum fotbalul românesc, Burleanu și Stoichiță, sunt cancerul în metastază al fotbalului românesc. Și mai au tupeul să vină câteodată cu niște declarații de închizi televizorul sau schimbi canalul. Te duci pe Paprika, oriunde, numai să nu îi mai vezi și asculți pe ăștia.

O să-l vedeți la următoarele alegeri pe Burleanu, cu șefii de la AJF, fotbalul feminin, cel de sală, fotbalul de masă, ping-pong, nu știu ce mai găsește el, și ia voturile. Nu are măcar o fracțiune de orgoliu în mintea aia”, a spus Sdrobiș, potrivit gsp.ro.

Mihai Stoichiță: “Nu e loc de proiecte pe 10 ani!”

Mihai Stoichiță i-a răspuns lui Gică Hagi, cel care a cerut un proiect solid la echipa națională. „Regele” a fost contrat de oficialul FRF.

Reclamă
Reclamă

“Dacă cerem rezultate imediate, ce sens are să vorbim despre proiecte? E adevărat că Gică și-a făcut un proiect foarte frumos, care ține la o Academie, unde lucrezi zi de zi. La națională vii de trei ori anul viitor: în martie, în iunie și prin toamnă. Ce proiect să faci? Singurul proiect e să câștigi cât mai multe meciuri„, a declarat Mihai Stoichiță pentru playsport.ro.

România a ratat prezența la CM 2022 din Qatar, după ce a terminat pe locul 3 în grupa J din preliminarii, unde s-a duelat cu Germania, Macedonia de Nord, Armenia, Islanda și Liechtenstein.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:35

S-a stabilit tabloul complet al play-off-ului NBA! Golden State Warriors și Charlotte Hornets sunt OUT

12:12

Pancu nu glumește: următorul jucător de pe „lista neagră” de la CFR Cluj

12:03

Sezon încheiat! Cât stă pe bară titularul Rapidului, operat recent: “Are acest mare avantaj”

11:39

“O metodă de a mai spăla niște bani”. Scandal în jurul hotelului-fantomă de la stadionul Universității Craiova

11:32

Oferta importantă primită de Charalambous, după despărțirea de FCSB: „A dovedit în Europa”

11:09

Stella, în culmea fericirii de aducerea inginerului lui Verstappen: „Asta arată cine e McLaren”

1 Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie” 2 Adevărul despre demiterea lui Cristiano Bergodi. Dezvăluirea lui Cristi Săpunaru: “Să iasă și să spună” 3 Anunț neașteptat în Spania. Ce decizie a luat Vinicius Jr cu noul contract la Real 4 E gata! Primul jucător care își anunță plecarea de la Barcelona: „Știu că e finalul” 5 Anunț șoc făcut de ITIA. O fostă campioană de la Wimbledon riscă 4 ani de suspendare 6 “Coteț de găini”. Patronul lui AEK Atena a răbufnit după duelul 100% românesc dintre Rațiu și Răzvan Marin
Citește și