Închide meniul

Gică Hagi pune presiune pe viitorul selecţioner: “E responsabil de rezultate”. Anunţ uriaş despre Mondialul din 2026

Gabriel Zamfirescu Publicat: 17 noiembrie 2021, 22:39

Comentarii
Gică Hagi pune presiune pe viitorul selecţioner: E responsabil de rezultate. Anunţ uriaş despre Mondialul din 2026

Hepta

Gică Hagi nu vrea să spună nimic despre revenirea pe banca echipei naţionale a României, dar pune presiune pe viitorul selecţioner al ţării noastre. Este obligat să facă performanţă. Mai mult, Regele laudă actuala generaţie de la echipa naţională, chiar dacă am ratat calificarea la Mondiale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gică Hagi pune presiune pe viitorul selecţioner

“M-am simţit mândru în Italia şi aici. România are viitor. Trebuie însă să construim. Avem nevoie de un proiect învingător. Copiii ăştia merită antrenori cum am avut şi noi. Şi ei vor calificări. Sunt primii care îşi doresc. Avem jucători să construim o echipă puternică. Eu muncesc la clubul meu. Sunt mic şi fac şi aduc câte ceva. Toţi ştim fotbal, dar mai greu e la practică, acolo în iarbă. Nu sunt de acord cu reconstrucţia. Aia a căzut de mult. Ne trebuie o construcţie, să luptăm cu orice adversar, de la egal la egal”, a dezvăluiti Gică Hagi, conform digisport.ro.

Mai mult, Gică Hagi le-a transmis actualilor tricolori că vrea o mare performanţă de la ei. “Vreau să mă scoată în stradă, eu îi iubesc, mie îmi plac. Cine va fi responsabil de echipa de seniori să ştie că istoria îl obligă. E responsabil de rezultate”, a mai spus Gică Hagi. .

Anunţ uriaş al lui Gică Hagi

Gică Hagi face un anunţ uriaş. E convins că actuala generaţie va ajunge la Mondialul din 2026, din America şi va reuşi o performanţă mai mare decât Generaţia de Aur. “Veţi vedea că în 2026 ei vor face o performanţă mai bună ca a noastră, pentru că totul e un destin. Generaţia care vine trebuie să ne depăşească”, a mai spus Gică Hagi.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:45 25 dec.
EXCLUSIVZeljko Kopic și-a făcut toate poftele de Crăciun. Care e marea „slăbiciune”: „Abia le aștept”
21:19 25 dec.
VideoJurnal Antena Sport | Marian Enache, Moș Crăciun de Sărbători
21:16 25 dec.
VideoJurnal Antena Sport | Simfonia peluzelor
21:00 25 dec.
VideoJurnal Antena Sport | E festin de Crăciun pe mesele sportivilor
20:58 25 dec.
VideoJurnal Antena Sport | Crăciunul perfect pentru Zmărăndescu
20:52 25 dec.
VideoJurnal Antena Sport | Un Crăciun altfel pentru Iftime
1 Scandalul raportului de compresie. Analiza lui Adrian Georgescu 2 “Cadou” de 1,5 milioane de euro chiar în ziua de Crăciun! Anunțul făcut de CFR Cluj 3 EXCLUSIVJucătorul dorit de Gigi Becali a fost impresionat de întâlnirea cu Mircea Lucescu: “Așa mi-a zis înainte să debutez” 4 FotoDaniel Bîrligea, vacanță spectaculoasă alături de iubita Antonia, după ce a fost „iertat” de Gigi Becali 5 Cristi Chivu se luptă cu Barcelona și Real Madrid pentru primul transfer al iernii la Inter. Jucătorul dorit 6 „Poate unii cred că vorbesc să mă aflu în treabă, dar…”. Victor Pițurcă, verdict înaintea barajului cu Turcia
Citește și