Alex Cicâldău, bucuros după super-golul marcat în Moldova – România 0-5: „Lucrez foarte mult!”. Mijlocașul, cu gândul la EURO 2024: „Vom da totul pentru calificare!”

Cosmin Cioboată Publicat: 20 noiembrie 2022, 22:45

Comentarii
Alex Cicâldău, bucuros după super-golul marcat în Moldova – România 0-5: „Lucrez foarte mult!. Mijlocașul, cu gândul la EURO 2024: „Vom da totul pentru calificare!

Alex Cicâldău, la naționala României / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Alex Cicâldău s-a arătat bucuros după super-golul marcat în meciul amical Moldova – România 0-5. Mijlocașul de 25 de ani a înscris superb, din lovitură liberă, și și-a trecut în cont cel de-al 4-lea gol pentru naționala noastră.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cicâldău a dezvăluit că lucrează foarte mult la calitatea loviturilor libere, iar rezultatul s-a văzut în partida de la Chișinău.

Alex Cicâldău, bucuros după super-golul marcat în Moldova – România 0-5: „Lucrez foarte mult!”

Alex Cicâldău este încrezător că naționala lui Edi Iordănescu se poate califica la EURO 2024, după preliminariile de anul viitor.

„Am venit aici cu gândul să facem un joc bun și să câștigăm acest meci. Ne bucurăm că am reușit acest lucru. (N.r. – Despre golul marcat) Mă bucur că mi-a ieșit în seara aceasta, lucrez foarte mult la loviturile libere. Dar eu cred că cel mai important este că am câștigat. Este un nou început.

A fost doar un meci până la urmă, știm că anul viitor or să înceapă treburile serioase și trebuie să venim la fiecare selecție pregătiți la maxim.

Reclamă
Reclamă

(N.r. – Despre preliminariile EURO 2024) Bineînțeles că suntem foarte încrezători în tot ceea ce înseamnă acest grup. Eu zic că arătăm bine la selecție, credem în șansa noastră și vom da totul pentru a ne califica.

(N.r. – Despre amicalul cu Moldova) Nu știm dacă a fost meciul prieteniei, dar ne bucurăm că am venit și am câștigat acest meci. Nu cred că există prietenie pe teren”, a spus Alex Cicâldău, la Pro Arena.

Naționala lui Edi Iordănescu a dat recital de goluri la Chișinău. Au fost 5 marcatori diferiți pentru „tricolori”, în meciul amical de peste Prut. Olimpiu Moruțan, Denis Drăguș, Alex Cicâldău, Daniel Paraschiv și Adrian Rus au înscris golurile naționalei României.

Reclamă

Au fost primele goluri marcate de Moruțan, Paraschiv și Rus pentru națională. A fost ultimul meci disputat de naționala României în anul 2022.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:19

FC Argeș – Petrolul (LIVE SCORE, 21:30). Piteștenii caută primele puncte din noul sezon. Echipele probabile

16:58

UTA – Oțelul Galați, ora 18:30, LIVE SCORE pe AS.ro. Duel provincial în etapa a 2-a. Echipele de start

16:55

Elvir Koljic și-a găsit echipă după despărțirea de Rapid! ”Dragonul” va fi coleg cu un alt alb-vișiniu

16:44

„N-am știut absolut nimic”. Rapidistul care a fost luat complet prin surprindere de plecările lui Borza și Hromada

16:40

A picat transferul lui Ștefan Baiaram la Anderlecht? Belgienii au luat o decizie neașteptată

16:30

Răsturnare de situaţie: ultima decizie luată de Denis Drăguş, aşteptat de Gigi Becali la FCSB

1 Gigi Becali l-a cerut afară din echipă după FCSB – Auda 2-3! Jucătorul făcut praf de patron: „Te nenoroceşte” 2 Gigi Becali nu stă la discuții! Cum a catalogat debutul lui Aymen Boutoutaou: „Cu mine nu merge aşa” 3 Reacţia lui Gigi Becali după ce s-a spus că plăteşte 1,5 milioane de euro pentru transferul lui Denis Drăguș 4 Uluitor! Câte echipe din Liga a 2-a nu au drept de promovare în Liga 1. Lista completă 5 FCSB – Auda 2-3. Eșec rușinos pentru echipa lui Marius Baciu! Meci de coșmar pentru Ștefan Târnovanu 6 Cu ce echipă semnează Baba Alhassan. Destinaţie surpriză
Citește și