Andrei Ivan, discurs halucinant înainte de Anglia – România. Atacantul a anunţat că poate evolua în Premier League, dar şi Championship. Tot în cadrul conferinţei, acesta a explicat că atmosfera de la echipa naţională este una bună, deşi “tricolorii” au înregistrat trei eşecuri consecutive, 0-1 cu Germania (preliminarii CM 2022), 2-3 cu Armenia (preliminarii CM 2022) şi 1-2 cu Georgia (meci amical).
Andrei Ivan, discurs halucinant: “Aş putea să joc în Premier League!”
“Va fi un meci foarte greu. La EURO (n.r. U21) am câştigat şi vom vedea mâine ce o să fie. Nu suntem blocaţi psihic. Ne simţim bine, am lucrat foarte mult la antrenamente şi o să facem un meci mare mâine. O să dau totul şi o să ieşim câştigători mâine. Îmi propun să marchez. În viteză, calitatea mea.
Sincer să fiu, aş putea să joc în Premier League şi Championship, dar va fi foarte greu. Nu urmăresc presa din România, o să vedem ce va fi. Ştiu bine ce trebuie să fac. Trebuie să ieşim bine”, a spus Andrei Ivan la conferinţa de presă a meciului cu Anglia.
Andrei Ivan, reacţie fabuloasă după România – Georgia 1-2: “Am jucat foarte frumos!”
Ivan a marcat primul său la echipa naţională de seniori, după un sezon în care a punctat de 9 ori, în toate competiţiile, pentru CS Universitatea Craiova. Atacantul a avut o reacţie fabuloasă după eşecul cu Georgia de la Ploieşti.
„Sunt foarte supărat că n-am câştigat, sper să facem un meci foarte bun cu Anglia şi să câştigăm. Nu poţi să zici că Georgia e o echipă slabă, chiar au jucători foarte buni.
Nu vreau să comentez despre ce s-a întâmplat în trecut. Nu am fost la selecţia trecută. Am jucat foarte frumos azi (n.r. ieri), sper să câştigăm următorul meci”, a spus Andrei Ivan, potrivit sport.ro.
- Andrei Ivan, discurs halucinant
- Ce a spus atacantul înainte de Anglia – România
- Marele Premiu al Austriei e LIVE în AntenaPLAY, în perioada 27-29 iunie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ciprian Marica e convins că un tricolor ar face faţă la Barcelona: “Nu înţeleg de ce nu-l ia mai repede”
- “Nu e confortabil”. Edi Iordănescu, replică fermă pentru Mircea Lucescu: “Nu mă contestă pe mine, îi contestă pe jucători”
- “Se vede America?” Victor Piţurcă a dat răspunsul. Ce a spus despre şansele României de calificare la Mondial
- “Te vezi, într-o zi, la naționala României?” Cosmin Olăroiu a dat răspunsul pe loc
- Detaliul subliniat de Mihai Stoichiţă, după eliminarea României U19 de la EURO 2025: “Să nu uităm asta”