Alexandru Cicâldău a marcat două goluri în poarta lui Yurchenko. Au fost primele sale goluri la naţionala de seniori a României. Mijlocaşul de 23 de ani a venit cu capul pământ la flash-inteviuri.
Alexandru Cicâldău: "Trebuie să uităm meciul cu Armenia"
"Ne-am retras la 2-1, mai ales după cartonaşul roşu primit. Am încercat să apărăm rezultatul, dar din păcate am primit două goluri. Normal că nu mă pot bucura… am dat două goluri, dar echipa a pierdut. Sunt trist!
Ştiam că ne va aştepta o echipă agresivă, joacă simplu cu mingi directe. Acesta este stilul lor", a declarat Alexandru Cicâldău la PRO X.
România are trei puncte după tot atâtea meciuri din Grupa J. În schimb, armenii au maximum de puncte după succesul înregistrat în faţa selecţionatei tricolore.
"Cred că trebuie să uităm acest meci, să analizăm greşelile. Sunt încrezător că meciul viitor o să câştigăm cele trei puncte şi o să jucăm fiecare meci la victorie. Mirel Rădoi nu a apucat să ne trimită niciun mesaj, probabil că acum este în vestiar", a transmis autorul celor două goluri ale României.
La începutul lunii septembrie, tricolorii vor evolua cu Islanda, Liechtenstein şi Macedonia de Nord.
- Armenia - România 3-2
- Tricolorii, eşec umilitor la Erevan
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Mesaj de susţinere pentru Mircea Lucescu din partea echipei naţionale: “Scorul de pe tabelă nu mai contează”
- Primele vești bune de la spital. Mircea Lucescu a trecut peste momentele cele mai grele
- „Mă rog la Dumnezeu să iasă din această situație” Ce i-a spus Boloni lui Lucescu în ultima discuție
- Gică Hagi, mesaj de susţinere de unde se aştepta mai puţin: “Îi doresc din tot sufletul să reuşească la naţională”
- Basarab Panduru a răbufnit la adresa lui Mihai Stoichiţă, după ce a văzut lista cu variantele de selecţioneri: “Ne batem joc”


































