Închide meniul

AS.ro LIVE | Ultimele detalii de la Kosovo, înainte de Kosovo – România, meci care e în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY

Viviana Moraru Publicat: 15 iunie 2023, 10:55

Comentarii
AS.ro LIVE | Ultimele detalii de la Kosovo, înainte de Kosovo – România, meci care e în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY

Jucătorii echipei naţionale, bucurie în timpul unui meci/ Profimedia

Ultimele detalii înaintea partidei dintre Kosovo şi România au fost prezentate în emisiunea lui Dan Pavel, AS.ro LIVE, de la ora 10:30. Meciul din preliminariile EURO 2024 va fi vineri, de la ora 21:45, exclusiv pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România luptă pentru a treia victorie, în grupa de calificare la Campionatul European din 2024. “Tricolorii” au şase puncte, după victoriile din primele meciuri cu Andorra şi Belarus.

AS.ro LIVE | Ultimele detalii înainte de Kosovo – România, prezentate în emisiunea lui Dan Pavel

“Tricolorii” lui Edi Iordănescu ţintesc victoria în duelul cu Kosovo. Jucătorii se află deja la Priştina, deplasarea fiind făcută de miercuri seara.

România a obţinut două victorii în primele meciuri, din grupa de calificare pentru EURO 2024. “Tricolorii” s-au impus în martie în deplasarea din Andorra, cu scorul de 2-0, golurile victoriei fiind marcate de Dennis Man şi Denis Alibec.

Totodată, elevii lui Edi Iordănescu au obţinut cele trei puncte şi din duelul cu Belarus, încheiat cu scorul de 2-1. Nicolae Stanciu şi Andrei Burcă au marcat în meciul respectiv, desfăşurat pe Arena Naţională.

Reclamă
Reclamă

De cealaltă parte, Kosovo a obţinut două remize în primele două meciuri din această campanie de calificare la European. Kosovarii au remizat surprinzăror, pe teren propriu, cu Andorra, şi de asemenea au luat un punct din deplasarea din Israel.

Este de menţionat, totodată, că duelul de vineri, care va fi în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, va fi prima confruntare directă dintre România şi Kosovo.

Ianis Hagi ştie cum se poate califica naţionala la EURO 2024

Ianis Hagi ştie cum se poate califica naţionala la EURO 2024. Internaţionalul român este încrezător înaintea „dublei” din această lună, cu Kosovo şi Elveţia, mărturisind că „tricolorii” pot continua parcursul bun început în luna martie, după victoriile cu Andorra şi Belarus.

Reclamă

„Sunt mândru că am revenit, e clar sentimentul de responsabilitate așa cum ai de fiecare dată când faci parte din acest lot, dintr-o calificare foarte importantă, mai ales la început când speranțele sunt foarte mari, mă simt foarte bine mental, fizic, sunt pregătit pentru orice situație și să dau 100% pentru echipa națională, cum o fac de fiecare dată.

Am apucat să discutăm (n.r. cu Edward Iordănescu), chiar dacă va rămâne între mine și el discuția, ideea în general așa cum a fost transmisă public și în martie, de unitate, suntem toți împreună, avem același obiectiv, acela de a ne califica la Campionatul European. De fiecare dată când nu am putut face parte din lot în ultimul an a fost dificil să mă uit la televizor, în martie au făcut o treabă foarte bună colegii mei, au reușit să înceapă cu dreptul această campanie, șase puncte din șase, e foarte bine.

Dacă reușim să avem două victorii ne vom bate acolo sus clar, dar nu e corect să vorbim dinainte. Să ne concentrăm pe primul meci, pe antrenamentele până ajungem la meciul cu Kosovo, de fapt, avem mai mult timp decât de obicei, sunt aproape 10 zile până la meci. Avem timp să ne pregătim mai mult împreună, suntem toți aici, pregătiți, asta e cel mai important față de alte acțiuni unde jucători vin poate și cu două zile înainte de meci”, a declarat Ianis Hagi, într-un interviu pentru FRF TV.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50 4 sept.
România – Canada LIVE VIDEO (21:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Amical de lux pentru „tricolorii” lui Lucescu
23:40 4 sept.
Spania a dat recital cu Bulgaria. Germania, eșec cu Slovacia. Rezultatele serii din preliminariile CM 2026
22:49 4 sept.
FCSB pune în vânzare pachetele de bilete pentru meciurile din Europa League! Cât costă abonamentele
22:46 4 sept.
Măsurile și recomandările Jandarmeriei înaintea meciului România – Canada. Program prelungit pentru transportul în comun
22:34 4 sept.
Dinamo a „pus ochii” pe un fundaș de la CFR Cluj! Anunțul lui Andrei Nicolescu: “Suntem interesați”
22:14 4 sept.
„Nu suntem pe dinafară”. Șeful Ferrari, avertisment pentru rivale înaintea Marelui Premiu al Italiei
1 Mircea Lucescu a numit jucătorul care are „ușa închisă” la echipa națională: “Prefer să nu-l mai chem” 2 “E ultimul preţ” Suma pe care i-a cerut-o Neluţu Varga lui Gigi Becali, pentru un nou transfer de la CFR la FCSB 3 “Mi-e ruşine” Gigi Becali, o nouă decizie în legătură cu Vlad Chiricheş după ce l-a scos din echipa FCSB-ului 4 Dinamo Kiev, reacție fermă după scandalul uriaș provocat de Vladislav Blănuță în Ucraina: „Greșeli din trecut” 5 Surpriza uriaşă pe lista trimisă de FCSB la UEFA, pentru meciurile din grupa Europa League 6 Mesajul transmis de Vladislav Blănuță, după scandalul provocat în Ucraina. Ce a postat Dinamo Kiev
Citește și