Mihai Stoica îl contrează pe Ladislau Boloni
“A nu avea un obiectiv extraordinar nu e sinonim cu a nu avea un obiectiv deloc. Nu ai cum să nu ai un obiectiv pentru Liga Naţiunilor. Asta ar fi ajuns la jucători, ce ar fi înţeles? Trebuie să ai un obiectiv.
Cred că s-a înţeles altceva, cred că atunci când Burleanu şi Stoichiţa au ajuns să vorbească cu Boloni, când l-au cunoscut, e posibil ca acele discuţii să îi fi făcut să dorească altă variantă”, a spus Mihai Stoica, citat de telekomsport.ro.
Ladislau Boloni, răspuns pentru Răzvan Burleanu! S-a aflat de ce nu a mai ajuns selecţioner
Ladislau Boloni iese la rampă şi scoate la iveală amănunte incredibile din negocierile cu cei de la FRF şi cu Răzvan Burleanu. Deşi a negociat cu Federaţia timp de mai multe săptămâni, Boloni nu a mai ajuns la echipa naţională şi Edi Iordănescu a şi fost numit selecţioner.
„N-am semnat niciodată vreun contract fără dată de final. Prea multe clauze intermediare, obiective intermediare. Nu s-a pus problema financiară, Boloni n-a cerut sume exorbitante.
Obiectivul meu era calificarea la EURO 2024 fără alte obiective intermediare. Puteam să fiu demis dupa 5 luni, după Liga Naţiunilor, de ce mă cauţi pe mine? Dacă mă dădeau afară după 5 luni nu voiau să dea nicio despăgubire”, a spus Boloni într-o conferinţă de presă.
- Mihai Stoica îl contrează pe Ladislau Boloni
- Mesajul transmis de managerul sportiv de la FCSB
- Cursa Marelui Premiu de la Abu Dhabi e LIVE pe Antena 1 și AntenaPLAY, duminică de la 15:00
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Muralul impresionat cu Gică Hagi și Valderama, inaugurat la Arena Națională: “A fost o onoare”
- Generația de Aur, gest superb pentru „tricolori” înaintea barajului cu Turcia. Ilie Dumitrescu a dezvăluit planul pus la cale
- Fotbalistul care l-a refuzat pe Mircea Lucescu şi România înainte de Turcia. Marius Şumudică a dat ultimele veşti
- Solicitarea importantă a lui Zeljko Kopic, după ce a fost întrebat despre înlocuirea lui Lucescu la naţională!
- Acuzaţii grave la adresa lui Mircea Lucescu. Ar fi refuzat convocarea fotbaliștilor unei echipe din România
































