“Au avut un grăsan în teren, nu te aşteptai să îl vezi!” Val de ironii după Israel – România 2-2: “Nu mă miră, au băgat unul de 120 de kilograme!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 29 martie 2022, 23:44

Comentarii
Au avut un grăsan în teren, nu te aşteptai să îl vezi! Val de ironii după Israel – România 2-2: Nu mă miră, au băgat unul de 120 de kilograme!

MMA / Maria Studio via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Basarab Panduru i-a ironizat pe cei din Israel, după remiza obţinută în faţa naţionalei României. Panduru a râs de greutatea adversarilor tricolorilor. Edi Iordănescu a rămas fără victorie după primele două meciuri e la naţionala României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După începutul fantastic al tricolorilor, Basarab Panduru nu mai credea că naţionala României putea să mai scape victoria.

Basarab Panduru, reacţie savuroasă după Israel – România 2-2

Nu mă gândeam niciodată, după prima repriză, că se va ajunge la scorul acesta. Nu mă mira, la ocaziile pe care le-au avut în repriza a doua, dacă ne şi băteau. Totuşi rămân calm, e amical, sunt şi lucruri bune, o repriză  bună, una slabă. La pauză aş fi zis că noi câştigăm meciul.

Au avut un grăsan în teren, numărul 16 (n.r. Abu Fani), nu te aşteptai să îl vezi la vreo naţională. Dar Israelul nu mă miră, au băgat unul de 120 de kilograme vârf de atac. Noi am arătat bine pe contraatac.

Nu mă gândeam că poate să aibă Isreal resurse să întoarcă scorul.

Reclamă
Reclamă

L-au introdus pe Solomon la pauză, s-a văzut că este un jucător bun, Dabbur nu mai e ce era la Salzburg”, a declarat Basarab Panduru pentru orangesport.ro.

Meciurile României se văd la Antena 1

Antena 1 este noua destinaţie pentru meciurile României din următorii 6 ani! Spectacolul va începe în luna iunie, atunci când tricolorii debutează în Nations League.

Antena 1 și platforma Antena Play vor difuza 40 din următoarele 60 de meciuri ale tricolorilor începând cu iunie 2022 până în 2028. Este pentru prima dată când o televiziune privată din România a semnat un parteneriat atât de lung cu UEFA pentru meciurile României.

Reclamă
  • 4 iunie 2022: Muntenegru – România (21:45)
  • 7 iunie 2022: Bosnia și Herțegovina – România (21:45)
  • 11 iunie 2022: România – Finlanda (21:45)
  • 14 iunie 2022: România – Muntenegru (21:45)
  • 23 septembrie 2022: Finlanda – România(21:45)
  • 26 septembrie 2022: România – Bosnia și Herțegovina (21:45)

Cele mai tari meciuri ale naționalei României vor fi în direct pe Antena 1. Edi Iordănescu are ca obiectiv clasarea pe unul dintre primele două locuri în grupă și calificarea selecționatei noastre la EURO 2024.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Azi e El Clasico. Cum se termină derby-ul Barcelona - Real Madrid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:04

Ultimele detalii despre problema medicală a lui Alex Dobre. Ce a pățit mai exact jucătorul Rapidului

11:45

Arbitrul contestat în trecut de Universitatea Craiova va conduce finala Cupei României cu U Cluj

11:36

Supercomputerul a făcut calculele! Ce șanse au Barcelona și Real Madrid să câștige în El Clasico

10:56

VIDEOOklahoma City Thunder, la o victorie distanță de finala conferinței. Performanța atinsă de campioana en-titre

10:47

Liţă Dumitru vrea să deschidă o academie la 76 de ani: “Pe ultima mea sută de metri”

10:34

Barcelona – Real Madrid (LIVE TEXT, 22:00). Catalanii sunt la un punct de titlu și de o premieră istorică

1 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 2 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone 4 UPDATEPanică uriaşă la Rapid. Alexandru Dobre, transportat la spital după ce i s-a făcut rău pe aeroport. Ultimele vești 5 Sorana Cîrstea, conferinţă de presă pentru istorie! Ce a spus despre români şi despre Simona Halep şi Irina Begu 6 Imaginea postată de Andrei Cordea la miezul nopţii, după controversa uriaşă din CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0
Citește și