Închide meniul

Basarab Panduru l-a făcut praf pe Denis Alibec după Belarus – România 0-0: „Nu mai vreau să văd vreun jucător care dă din mâini”

Alex Ioniță Publicat: 13 octombrie 2023, 0:29

Comentarii
Basarab Panduru l-a făcut praf pe Denis Alibec după Belarus – România 0-0: Nu mai vreau să văd vreun jucător care dă din mâini”

Basarab Panduru / Captură Orange Sport

Basarab Panduru l-a făcut praf pe Denis Alibec după Belarus – România 0-0. Fostul internațional a analizat prestația „tricolorilor”, dar a vorbit și despre atacantul care joacă acum în Qatar.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Partida dintre Belarus și România a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY. Pentru elevii lui Edi Iordănescu urmează meciul cu Andorra, de duminică, care se va juca de la ora 21:45 pe Arena Națională.

Basarab Panduru l-a făcut praf pe Denis Alibec după Belarus – România 0-0. Ce a spus despre atacantul de la Muaither

După remiza albă de la Budapesta, Basarab Panduru a avut o reacție tranșantă la adresa lui Denis Alibec. Fostul jucător al Stelei este de părere că echipa națională nu are nevoie de jucători care „dau din mâini” în timpul partidei. Fostul atacant de la Farul Constanța, ajuns acum în Qatar, a fost titularizat de către Edi Iordănescu, dar nu s-a remarcat în jocul „tricolorilor”.

„Alibec nu mi-a plăcut, pentru că nu vreau să mai văd niciodată la echipa naţională un jucător care dă din mâini. Nu ai voie să ridici mâna, să nu alergi. Nu mi-a plăcut. Bombănea de când venea spre banca de rezerve, atunci când a fost schimbat. Nu dă bine. Nu este OK să fii nemulţumit de colegi. Am crezut că am terminat cu astea”, a spus Basarab Panduru, potrivit orangesport.ro.

Până în momentul de față, Denis Alibec a reprezentat România în 34 de partide, în care a reușit să marcheze doar de 4 ori. Astfel, cifrele de la prima reprezentativă ale atacantului cotat la 1 milion de euro, potrivit Transfermarkt, nu sunt grozave, iar acesta este un motiv pentru care jucătorul este ținta criticilor, în ultima vreme.

Reclamă
Reclamă

Denis Drăguș, în lacrimi după Belarus – România 0-0

„(Reporter: Te-am văzut pe bancă cu lacrimi în ochi) Da, e un pic greu de digerat faptul că nu am putut să luăm cele trei puncte. Am controlat jocul de la un capăt la altul, ne-a lipsit acel mic detaliu care să facă diferenţa. Cred că trebuie să ne revenim repede, mai avem meciuri de jucat. Se pot întâmpla multe lucruri în grupa asta, nu e nimic jucat dinainte. Trebuie să mergem înainte, pozitivi, să luptăm până la capăt.

Cred că o echipă care trage de timp din minutul 1, se apără foarte bine… acel ultim mic detaliu de la finalizare ne-a lipsit. Trebuie să fim mai încrezători, să avem încredere că putem să înscrie, să luăm puncte, să câştigăm meciuri.

Mă bucur că am jucat, îmi pare rău că nu am putut să ajut să luăm cele 3 puncte azi. Mereu e unic să reprezinţi ţara, sper ca în meciurile următoare să câştigăm, să pot să ajut echipa prin goluri, prin pase şi să luăm puncte în următoarele meciuri.

Reclamă

E un grup unit, cu multă calitate. De asta zic, trebuie să avem doar încredere. Mă uit la băieţi, toţi fac diferenţa la echipele de club, toţi joacă şi o fac foarte bine. Dar cred că aşa trebuie să fie, să ne chinuim până la final”, a declarat Denis Drăguş în exclusivitate pentru AS.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:22
Real Madrid revine pe primul loc în La Liga. Kylian Mbappe a adus victoria cu Getafe
0:13
Ce a spus Charles Leclerc după ce a terminat pe 3 MP al Statelor Unite: “Un pic prea optimist”
0:09
“M-am zbătut destul de mult” Reacţia lui Lando Norris după ce l-a depăşit pe Leclerc şi a terminat pe 2 cursa!
0:00
“Nu am crezut că va fi atât de ușor”. Prima reacție a lui Max Verstappen, după victoria din MP al Statelor Unite
23:42 19 oct.
VIDEOMax Verstappen a câştigat cursa Marelui Premiu al Statelor Unite! Norris s-a clasat pe 2. Leclerc, pe 3
23:41 19 oct.
Zeljko Kopic, tranșant după eșecul din Dinamo – Rapid: “Când nu faci asta, nu poți să te aștepți să iei punctele”
1 „Îi vom da”. Gigi Becali, revoluție totală la FCSB. Jucătorii la care e gata să renunțe, după eșecul cu Metaloglobus 2 Denis Alibec pleacă de la FCSB. Gigi Becali a luat decizia după rușinea cu Metaloglobus 3 Se „rupe” Arena Națională: câte bilete s-au vândut la Dinamo – Rapid. Nou record pentru Liga 1 4 „Rușinos”. Gasperini a răbufnit după ce a fost învins de Chivu în AS Roma – Inter 0-1. Ce l-a nemulțumit 5 Borna istorică atinsă de Cristi Chivu cu Inter, după victoria cu AS Roma. Ce s-a întâmplat pentru prima dată în Serie A 6 Dinamo – Rapid 0-2. Apărarea “câinilor”, făcută şah-mat! Giuleştenii continuă cursa pentru titlu
Citește și