Închide meniul

Belarus – România LIVE VIDEO | Vlad Chiricheș le ține pumnii „tricolorilor”: „Sunt șanse foarte bune”

Alex Ioniță Publicat: 11 octombrie 2023, 23:21

Comentarii
Belarus – România LIVE VIDEO | Vlad Chiricheș le ține pumnii tricolorilor”: Sunt șanse foarte bune”

Vlad Chiricheș. în timpul unui meci pentru echipa națională / Hepta

Belarus – România LIVE VIDEO | Vlad Chiricheș le ține pumnii „tricolorilor”, înaintea partidei de la Budapesta. Fotbalistul care a revenit în această vară la FCSB este, în momentul de față, accidentat și s-a declarat trist pentru că nu se află în lotul convocat de Edi Iordănescu, pentru partidele din această lună.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„Tricolorii” se vor duela cu selecționata din Belarus, joi, de la ora 21:45. „Finala” de la Budapesta se va vedea în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

Belarus – România LIVE VIDEO | Vlad Chiricheș le ține pumnii „tricolorilor”. Ce a spus despre situația din grupa României

Fundașul ajuns la 33 de ani a vorbit despre „dubla” „tricolorilor” din această lună. Vlad Chiricheș este de părere că situația din grupa primei reprezentative, având în vedere meciurile selecționatei din Israel, care au fost amânate din cauza conflictului din Țara Sfântă, nu ar trebui să îi încurce pe elevii lui Edi Iordănescu.

Jucătorul legitimat la FCSB este de părere că România are șanse mari de a se califica la Campionatul European din 2024, deoarece „tricolorii” se află la „mâna lor”, dat fiind faptul că prima reprezentativă se află, în momentul de față, pe locul al 2-lea în grupă, cu 1 punct peste Israel.

De asemenea, fundașul a menționat faptul că este trist pentru că nu poate să îi ajute pe „tricolori” la meciurile cu Belarus și Andorra, având în vedere faptul că s-a accidentat la finalul lunii august, la Arad, în meciul pierdut de FCSB în fața celor de la UTA, cu scorul de 1-2.

Reclamă
Reclamă

„Eu sper ca ei să se ridice la un nivel foarte bun, să câştige, să rămânem cu aceleaşi şanse foarte bune de calificare, să se întoarcă la Bucureşti şi să câştige meciul cu Andorra. Cred că dacă băieţii se ridică la un nivel foarte bun şi fac tot ceea ce trebuie nu cred că vom avea probleme.

Am văzut şi la Bucureşti că dacă au jucat cum trebuie şi ce trebuie au controlat jocul. Da, clar e nevoie de aceste şase puncte ca la ultimele două jocuri să fim mai liniştiţi. (n.r. meciurile reprogramate) Nu cred că ne încurcă cu nimic, până la urmă stăm la mâna noastră, echipa naţională se poate califica”, a spus Vlad Chiricheș, potrivit sport.ro.

Vlad Chiricheș: „Normal că sunt trist”

„Am vorbit cu ei, şi cu Nicu, cu Răzvan, clar sunt şanse foarte bune de calificare, suntem pe locul 2, la mâna noastră şi când jucătorii vin la echipa naţională trebuie să dea tot ce e mai bun şi să câştige

Reclamă

Normal că sunt trist că nu sunt acolo şi dezamăgit că nu am reuşit să vin din cauza accidentărilor, îmi doresc să îmi revin, să fiu bine şi vedem mai departe.

Îmi doresc să fiu bine până în acţiunea din noiembrie şi să vedem ce va fi. Mesajul pentru ei e să se ridice la cel mai înalt nivel al lor, să aibă o atitudine bună, să fie pozitivi şi să aducă cele şase puncte”, a spus fundașul de la FCSB

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:09
Pleacă Dan Şucu de la Rapid? Ce spune Victor Angelescu despre decizia patronului şi ce bani a băgat în transferuri
11:55
LIVE SCORECarlos Alcaraz – Novak Djokovic, în finala Australian Open. Ibericul câștigă setul al doilea
11:35
Gata, se face transferul la FCSB. Gigi Becali a bătut palma cu clubul, jucătorul semnează luni!
11:02
Fostul coleg din atac al lui Adrian Mutu, demis din Serie A. Bilanțul său a fost dezastruos
10:16
FCSB, părăsită de suporteri. Se prefigurează un record negativ de asistență la meciul cu Csikszereda
10:03
Ultimul transfer al lui Mihai Rotaru vrea campionatul cu Universitatea Craiova: “Am revenit cu drag”
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 2 Ce lovitură dă Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Jucătorul calificat la World Cup 2026 vine la FCSB 3 EXCLUSIVJucătorul pentru care Gigi Becali n-a vrut să plăteacă 400.000 de euro a semnat 4 FCSB poate da lovitura! Jucătorul care i-a spus inițial “nu” lui Becali și-a dat acordul pentru transfer 5 Românul celebru cu salariu la stat de 36.800 de euro pe lună! “Ce vă mai place să le numărați banii altora” 6 Trei transferuri la FCSB. Anunţul lui Elias Charalambous: “Unul e aproape să semneze”
Citește și