Burleanu a rupt tăcerea despre relaţia selecţionerului cu tricolorii, după dezvăluirile lui Ionel Ganea!

Publicat: 24 aprilie 2025, 19:58

Comentarii
Burleanu a rupt tăcerea despre relaţia selecţionerului cu tricolorii, după dezvăluirile lui Ionel Ganea!

Mircea Lucescu, înaintea unui meci / Profimedia Images

Preşedintele FRF, Răzvan Burleanu, a negat că ar fi disensiuni între jucătorii naţionalei şi selecţionerul Mircea Lucescu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

AntenaSport dezvăluia în exclusivitate că jucătorii naţionalei ar fi nemulţumiţi că sunt criticaţi public de către selecţioner.

Răzvan Burleanu: “Există o relaţie extraordinară între toţi jucătorii şi selecţionerul Mircea Lucescu”

Şi fostul internaţional Ionel Ganea vorbea despre “ruptura” dintre selecţioner şi jucători. “Ganezul” dezvăluia că a auzit că unii jucători nu ar mai vrea să vină la naţională.

Am înțeles că la națională sunt ceva probleme. Că se vrea îndepărtarea lui Mircea Lucescu. Așa se aude? Așa am auzit eu.

Sunt câțiva jucători, din ce am înțeles eu, care nu mai vor să vină. Se dau loviți. Acum nu cunosc care sunt”, spunea Ionel Ganea, în exclusivitate pentru AntenaSport.

Reclamă
Reclamă

Există o relaţie extraordinară între toţi jucătorii şi selecţionerul Mircea Lucescu, iar încrederea mea, încrederea noastră, este la cel mai înalt nivel că prin experienţa şi determinarea sa va reuşi practic să facă diferenţa chiar în momentele cheie. Sper să fi oprit aceste zvonuri prin intervenţia mea”, a declarat Răzvan Burleanu după şedinţa Comitetului Executiv al FRF.

La conferinţa de presă, Burleanu a transmis şi un mesaj tăios despre Ionel Ganea. „Ionel Ganea joacă la echipa naţională? Ştiam că s-a retras”, a spus Burleanu.

Pentru echipa națională urmează duelul cu Austria. Partida de la Viena, din drumul spre World Cup 2026, va fi în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY pe 7 iunie, de la ora 21:45.

Reclamă

Austria – România, cu casa închisă

România va disputa al treilea meci din preliminariile World Cup 2026 pe 7 iunie, la Viena. Austria este următoarea adversară a tricolorilor din această campanie de calificare. Pentru că a jucat în Nations League în luna martie, echipa lui Ralf Rangnick va debuta abia în iunie în preliminarii.

Meciul cu Austria de pe 7 iunie prezintă un interes uriaş şi pentru fanii adversarei României. Federaţia Austriacă de Fotbal a anunţat că partida contra naţionalei lui Mircea Lucescu este sold-out.

Austria va juca împotriva României pe cel mai mare stadion din ţară, Ernst-Happel, la Viena, o arenă de peste 50.000 de locuri care a fost inaugurată în 1931. Astfel, aproximativ 45.000 de austrieci vor încuraja jucătorii lui Ralf Rangnick, în condiţiile în care fanii români au primit 2700 de bilete pentru această partidă.

 

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:42

Zeci de fani români nu au fost lăsaţi de turci să intre la meci: “Voi aveţi o problemă, nu noi”

16:39

Lovitură uriașă. Dan Șucu aduce un miliardar din Brazilia la echipă

16:31

Mihai Stoica anunță o mutare de răsunet la FCSB: „Dacă reușim să îl aducem, va fi un mare transfer pentru noi”

16:22

Ce au scris slovacii despre tricolori înaintea meciului amical dintre cele două echipe

16:13

Kosovo U21 – România U21 LIVE TEXT (20:00). Tricolorii lui Costin Curelea continuă drumul către EURO 2027

15:50

„Cât de aroganți sunt!” Italianii i-au enervat pe bosniaci. Cum au fost surprinși pe filmare

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 VideoMircea Lucescu, anunţ despre viitorul său după Turcia – România 1-0. Ce jucător a criticat “Il Luce” 3 Turcia – România 1-0. Tricolorii ratează și ultima șansă de calificare la World Cup 2026 4 Mircea Lucescu a decis echipa de start pentru meciul cu Turcia! Revenire importantă în primul 11 5 Mulţumim, Mircea Lucescu! Bine ai venit, Gică Hagi! Viitorul României e în Universul Antena 6 Jucătorul făcut praf de Mihai Stoica după Turcia – România 1-0: “Iar era decar cu numărul 2”
Citește și