Câţi copii s-au înscris să vadă meciul România – Andorra! Număr impresionant de cereri

Viviana Moraru Publicat: 14 octombrie 2023, 21:22

Comentarii
Câţi copii s-au înscris să vadă meciul România – Andorra! Număr impresionant de cereri

Nicolae Stanciu, în timpul unui meci pe Arena Naţională/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

S-a aflat câţi copii s-au înscris să vadă meciul dintre România şi Andorra, meci care va fi mâine, de la 21:45, în format live text, pe AS.ro. S-a depus un număr impresionant de cereri, pe site-ul oficial al celor de la FRF.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România a fost “pedepsită” de UEFA ca meciul cu Andorra să-l desfăşoare având în tribune copii sub 14 ani. Acesta lucru s-a întâmplat după incidentele din duelul cu Kosovo, duel care a fost întrerupt aproximativ timp de 50 de minute, ca urmare a bannerelor afişate de fani.

Câţi copii s-au înscris să vadă meciul România – Andorra

Conform gsp.ro, aproximativ 25.000 de copii, de la diferite şcoli sau cluburi sportive, s-au înscris pentru a vedea live duelul dintre România şi Andorra, pe Arena Naţională. Fiecare grup de 10 copii, cu vârstele sub 14 ani, trebuie să aibă un însoţitor adult.

Este de aşteptat, totuşi, ca nu toţi copiii care şi-au luat bilet să vină pe Arena Naţională, dat fiind faptul că meciul se desfăşoară la ora 21:45.

Pe site-ul FRF au apărut şi detalii despre organizarea partidei. Copiii vor primi din partea organizatorilor brăţări gratuite, pe care îndrumătorul fiecărui grup îşi va nota numărul de telefon, în cazul în care vreun copil se va pierde de grupul său.

Reclamă
Reclamă

“Îndrumătorul grupului va primi brățări gratuite pentru toți copiii grupului. Tot îndrumătorul va înscrie pe brățări numărul său de telefon și le va pune copiilor la încheietura mâinii. Rolul brățărilor este ca în caz de pierdere a copilului să poată fi sunat responsabilul grupului de către autorități.

Principiul de bază în astfel de cazuri este contactarea celui mai apropiat steward (persoană adultă cu vestă reflectorizantă), fie de către copilul pierdut, fie de către persoana care a găsit un copil pierdut”, au transmis cei de la FRF.

Edi Iordănescu a prefaţat meciul cu Andorra

Edi Iordănescu a prefaţat meciul de pe Arena Naţională. „Tricolorii” vin după un pas greşit în Ungaria, acolo unde au remizat cu Belarus, scor 0-0.

Reclamă

Selecţionerul speră ca jucătorii săi să fie mai exacţi la finalizare, pentru a fi mai liniţştiţi înaintea partidelor decisive din luna noiembrie cu Israel şi Kosovo.

„Se anunţă o partidă importantă. O partidă capitală în economia clasamentului şi a obiectivului nostru. Ne dorim să fim şi mai exaţi în ceea ce facem, mai inspiraţi şi eficienţi în faţa porţii şi să avem un joc consistent. Dar cu mai multă calitate la ultimul şut. Trebuie să aducem 3 puncte pentru ca să avem linişte să pregătim dubla finală din luna viitoare.

Am văzut băieţii foarte supăraţi după egalul cu Israel, am văzut băieţii foarte supăraţi după egalul cu Belarus. Am văzut multă tristeţe, e datoria mea să ridic moralul. Dacă a fost şi un lucru pozitiv, pe lângă faptul că atitudinea a fost totală, pentru că au arătat caracter. Din păcate ne-a lipsit golul şi a fost o doză de supărare şi de frustrare.

Un lucru pozitiv este că echipa trăieşte şi suferă. Nu vreau să fac comparaţii, dar în trecut eram relaxaţi şi după înfrângeri, acum echipa şi când produce egaluri trăieşte momentul şi suferă. Înseamnă că suntem pe drumul cel bun”, a declarat Edi Iordănescu, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga Cupa României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:20

„Trebuie să salvăm sezonul”. Florin Tănase, cu gândul la barajul de Conference League, după FCSB – Unirea Slobozia 0-0

0:08

Andrei Raţiu, unul din cei mai buni jucători în Rayo Vallecano – Girona 1-1! Ce notă a primit

0:06

Neymar, convocat de Carlo Ancelotti în lotul lărgit al Braziliei pentru Campionatul Mondial

0:00

Decizia luată de Gigi Becali la FCSB pentru barajul de Conference League, după remiza cu Unirea Slobozia

23:57 11 mai

VIDEOBenfica – Braga 2-2 și Rio Ave – Sporting 1-4. Jose Mourinho, în pericol să rateze Champions League!

23:48 11 mai

“Noi vom merge la baraj” Nu au primit licenţa, dar preşedintele e convins că vor avea câştig de cauză la TAS!

1 Chivu, fără milă după titlul câștigat cu Inter! Jucătorul pe care „românul nu vrea să-l mai vadă” 2 Siyabonga Ngezana, mutarea carierei. Gigi Becali încasează banii 3 Marius Şumudică o dă de gol pe Dinamo! Transferurile pregătite de “câini”: “Peste nivelul celor de acum” 4 Surpriză uriaşă la FCSB! Cine poate sta pe bancă la barajul din Conference League 5 „Nebunie” curată: au luat titlul cu un gol în minutul 90+16 chiar în fața marii rivale! 6 Matei Popa a început să plângă în FCSB – Unirea Slobozia. Fază de cascadorii râsului în apărarea roș-albaștrilor
Citește și