Ce bucurie pentru Gică Hagi! Modul prin care l-a felicitat pe Ianis Hagi pentru calificarea la EURO 2024: “Împlinirea de tată”

Alex Ioniță Publicat: 9 decembrie 2023, 8:13

Comentarii
Ce bucurie pentru Gică Hagi! Modul prin care l-a felicitat pe Ianis Hagi pentru calificarea la EURO 2024: “Împlinirea de tată”

Gică Hagi și Ianis Hagi / Colaj Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Ce bucurie pentru Gică Hagi! Fiul „Regelui”, Ianis, a dezvăluit modul prin care a fost felicitat de tatăl său, după ce s-a calificat alături de naționala României la EURO 2024.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„Tricolorii” lui Edi Iordănescu și-au câștigat grupa din preliminariile pentru Campionatul European și vor face parte din grupa E a turneului final. Acolo, România se va duela cu Belgia, Slovacia, dar și cu selecționata care va câștiga play-off-ul B (acolo se luptă, pentru un loc la EURO, Bosnia, Ucraina, Israel și Islanda).

Ce bucurie pentru Gică Hagi! Dezvăluirea făcută de fiul „Regelui”

După calificarea României la EURO 2024, Ianis Hagi a dezvăluit modul prin care tatăl său l-a felicitat. „Prințul” a spus că acesta nu i-a transmis niciun cuvânt și că a existat doar un schimb de priviri între cei doi.

Totuși, tot Ianis a spus că tatăl său este împlinit, având în vedere că echipa națională, la care joacă mulți jucători formați la Academia Hagi, s-a calificat la un turneu final.

„Nu cred că au fost neapărat cuvinte, a fost așa o privire între noi unde el mi-a râs, eu i-am râs și cumva din partea lui împlinirea de tată și de mentor pentru mulți dintre jucătorii care au fost la echipa națională, să ne vadă la un Campionat European”, a spus Ianis Hagi, potrivit sport.ro.

Reclamă
Reclamă

România își va începe aventura la EURO 2024 pe data de 17 iunie, la Munchen, împotriva câștigătoarei play-off-ului B. Urmează apoi duelurile cu Belgia, de pe 22 iunie, de la Koln și ultimul meci din grupe, cu Slovacia, la Frankfurt, pe 26 iunie.

Ianis Hagi, analizat de un viitor adversar de la EURO 2024

Patrik Hrosovsky, jucător cu 53 de meciuri în naţionala Slovaciei, a declarat că a fost coleg la Genk, o scurtă perioadă de timp, cu Ianis Hagi. Internaţionalul slovac a declarat că a vorbit cu fiul „Regelui” înainte de tragerea la sorţi a grupelor de la EURO 2024, mărturisindu-i că vrea să joace contra lui la turneul final de anul viitor.

„La Genk am fost coleg o scurtă perioadă cu Ianis Hagi, fiul faimosului Gheorghe, care este un jucător important la echipa lor națională. Înainte de tragere i-am scris lui Ianis că poate ne vom vedea la EURO și vom juca unul împotriva celuilalt.

Reclamă

Cred că și românii au o echipă interesantă. Probabil că Ianis nu este la fel de bun precum tatăl său, care a ridicat foarte sus standardele și e foarte greu de depășit. Totuși, Ianis e un mare talent și se vede că a luat multe de la tatăl său.

E un fotbalist excelent. Îmi amintesc că la un meci a avut două penalty-uri. Pe unul l-a executat cu dreptul, pe celălalt cu stângul, iar ambele au fost transformate”, a declarat internaţionalul slovac, conform sport.aktuality.sk.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:52

Vasile Mogoş a luat titlul cu Craiova şi are o ofertă pe masă din Italia

19:39

VIDEOAustria – Elveţia 0-9. Ţara gazdă, scorul Mondialului de hochei. SUA şi Suedia, meciuri tari de la 21:20

19:20

“M-am speriat!”. Marius Baciu a dat verdictul după primele antrenamente la FCSB

19:09

Starurile din tenis se revoltă! Decizia luată înainte de Roland Garros pentru a trage un semnal de alarmă

19:00

Atletico Madrid vrea să dea lovitura verii! Un star de la Manchester City, dorit pe Metropolitano

18:59

Marius Baciu, supărat pe Mirel Rădoi! Noul antrenor al FCSB-ului a spus motivul: “Să-i transmiteţi”

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Tranzacţie de 40 de milioane de euro! Noi acţionari la CFR Cluj, Neluţu Varga a confirmat mutarea 3 40 de milioane de euro la un club din Liga 1! Anunţul momentului în fotbalul românesc: echipă de Champions League 4 Primul nume mare care vrea să plece de la FCSB! PAOK, interesată de transfer 5 Gabi Tamaş revine în fotbalul românesc. Cu ce echipă bate palma 6 Gigi Becali a bătut deja palma cu un jucător: “Am semnat pe un an”
Citește și