„Cine ar trebui să preia echipa naţională?”. Mircea Rednic a răspuns într-o secundă: „E cel mai bun antrenor la ora actuală”

Antena Sport Publicat: 17 noiembrie 2021, 15:40

Comentarii
„Cine ar trebui să preia echipa naţională?. Mircea Rednic a răspuns într-o secundă: „E cel mai bun antrenor la ora actuală

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Mai mult, conjuctura ar fi una favorabilă pentru o asemenea mutare, anunţă Rednic. CFR Cluj are mari probleme financiare şi e greu de crezut că „Bursucul” va rămâne până la finalul sezonului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mircea Rednic: „Cel mai bun antrenor la ora actuală este Dan Petrescu”

„Cel mai bun antrenor la ora actuală este Dan Petrescu. Noi avem nevoie de rezultate, el e antrenor care ştie să ţină un rezultat. Nu mai avem timp de proiecte. Facem proiecte de 20 de ani. E un tip care ştie care are autoritate şi personalitate. Restul… Pentru Dan Petrescu, e un moment prielnic

Sau să facem ca la guvern, şase luni un stelist, şase luni un dinamovist. M-aş băga cu mare drag. Nu mi-e teamă. Să mai vină şi rândul dinamoviştilor, ne-am săturat de stelişti la echipa naţională.

A fost trist, aveam şanse, am pierdut pe mâna noastră. E păcat să nu lăsăm suporterii să vină în tribune. Am văzut meciuri cu stadioane pline, noi suntem deştepţi, suntem mai şmecheri în momentul de faţă”, a spus Rednic.

Laurenţiu Reghecampf, o soluţie pentru naţionala României

Laurenţiu Reghecampf a fost abordat de oamenii din Federaţie pentru a vedea în ce condiţii ar putea ajunge antrenorul Universităţii Craiova pe banca echipei naţionale, în locul lui Mirel Rădoi.

Reclamă
Reclamă

Sorin Cârţu, oficialul oltenilor, a admis că aceste discuţii sunt purtate de Laurenţiu Reghecampf cu patronul Mihai Rotaru. Craiova trebuie să primească 300.000 de euro pentru a-i da drumul lui Reghe.

„Nu eu decid, sunt discuţii pe care le face doar domnul Rotaru. Reghe când a venit, a vorbit cu domnul Rotaru. Sunt discuţii individuale care se pot finaliza sau nu. Nu ştiu mai departe”, a spus Cârţu, pentru Antena Sport.

Nu e prima dată când Burleanu îl vrea pe Laurenţiu Reghecampf la echipa naţională. În 2014, când a devenit președintele Federației Române de Fotbal și prima reprezentativă s-a despărțit de Victor Pițurcă, Burleanu a tatonat această pistă. De asemenea, și Mihai Stoichiță, directorul Comisiei Tehnice din cadrul Federației Române de Fotbal, a confirmat, la momentul respectiv, că acesta ar putea fi o variantă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga Cupa Mondială 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:58

FCSB – FC Argeș (LIVE TEXT, 21:30). Roș-albaștrii întâlnesc echipa care i-a lăsat în play-out sezonul trecut. Echipele de start

19:46

Cine va arbitra finala mică a Mondialului, dintre Franţa şi Anglia. A mai fost delegat la 3 meciuri la FIFA World Cup

19:27

„Era momentul!” Florin Niță crede că Ștefan Târnovatu trebuia să plece de la FCSB! Ce sfat i-a oferit portarului

19:18

LIVE SCOREFC Voluntari – FC Botoșani 1-2. Moldovenii înscriu imediat după pauză

19:18

Primul gol din noul sezon de Liga 1 a fost un autogol. Greşeală uriaşă în Voluntari – Botoşani

19:11

Care sunt cele 22 de echipe care vor juca în Liga a 2-a? FRF, anunț uriaș pentru o echipă retrogradată

1 Dinamo dă prima lovitură în mercato: jucătorul crescut de Sevilla vine în România să semneze 2 Nicolae Stanciu, înțelegere cu o echipă din Liga 1! Gigi Becali a aflat și vrea să îl deturneze 3 Adio, Dinamo! Fotbalistul pleacă înainte de startul noului sezon de Liga 1 4 Gata, s-a făcut transferul! A ajuns în România și semnează cu FCSB 5 VIDEOEmil Boc şi-a ieşit din minţi. Înjurături după eliminarea U Cluj la penalty-uri! 6 Probleme de lot pentru Nuno Campos înainte de debutul la Dinamo! Cum ar putea arăta echipa la meciul cu Petrolul
Citește și