Ciprian Marica a răbufnit după România – Bosnia 4-1: ”Ar fi o nebunie totală să îl schimbăm pe Edi Iordănescu! Nu mai vreau circ!”

Dragoș Vasile Publicat: 27 septembrie 2022, 11:02

Comentarii
Ciprian Marica a răbufnit după România – Bosnia 4-1: ”Ar fi o nebunie totală să îl schimbăm pe Edi Iordănescu! Nu mai vreau circ!”

Ciprian Marica, în timpul unui interviu pentru Antena Sport / AS.ro

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Ciprian Marica a răbufnit după România – Bosnia 4-1. Întrebat despre viitorul lui Edi Iordănescu, fostul mare internațional crede că nu se pune problema ca selecționerul să fie schimbat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ciprian Marica este de părere că Edi Iordănescu trebuie să rămână pentru a construi viitorul echipei naționale.

Ciprian Marica a răbufnit după România – Bosnia 4-1

„Aș spune ca Edi să rămână. Ca orice selecționer, Edi are nevoie de puțin timp. Să o iau de la început cu un alt selecționer… Mi se pare că și-a format un nucleu acum. Pare că a înțeles cum stă treaba.

Ar fi o nebunie totală să o luăm de la început cu un alt selecționer. Ar fi o nebunie să ne rugăm de câte un antrenor. Și așa nu prea avem de unde a alege. Nu aș vrea să mai văd circul din trecut, când președintele s-a dus pe la mai mulți antrenori. 

Poate Boloni era o soluție mai bună, dacă se mergea pe un obiectiv mediu. FRF a mers pe un obiectiv intermediar, rapid. Dar asta e. Acum, pare că naționala ți-a dat o speranță aseară. Aș vrea să rămână Edi, pentru continuitate. 

Reclamă
Reclamă

El și-a asumat un obiectiv, dar nu i-a ieșit. Acum e la mâna FRF. Dacă schimbăm antrenorul, ai garanția că găsim unul mai bun? Ți se pare că vrea toată lumea să vină la națională?”, a răbufnit Ciprian Marica, potrivit gsp.ro.

EXCLUSIV | Edi Iordănescu nu ia în calcul plecarea de la naţională

Edi Iordănescu nu ia în calcul demisia după România – Bosnia 4-1. Echipa naţională a înregistrat cel mai bun meci din mandatul selecţionerului, însă a retrogradat în Liga C din UEFA Nations League.

„Concluzia este că sunt foarte bucuros de această acţiune, sunt foarte bucuros că România are viitor, sunt foarte bucuros că aceşti jucători au arătat caracter şi că au potenţial. Le-am spus-o de când am preluat echipa că eu ştiu şi am convingerea că îşi pot ridica nivelul, fără doar şi poate. Dar degeaba văd eu, dacă nu o arată României întregi. Cred că în această acţiune au arătat lucruri bune, au arătat potenţial, au arătat speranţă.

Reclamă

Rămâne de văzut. O să fie o discuţie. Întrebarea trebuie să meargă către conducerea Federaţiei. Eu sunt bucuros că multe lucruri s-au reglat, e trist că am compromis multe lucruri în acţiunea din iunie. Ne-au lipsit jucători. Salut revenirea lui Nicu Stanciu care şi-a pus imediat amprenta pe joc. Băluţă, Cordea, sunt mulţi jucători care au revenit. Sunt jucători de care România are nevoie. E nevoie de Ianis, toată lumea are dor de el. E nevoie de Mihăilă să fie bine. Avem nevoie de Chiricheş, care e un lider adevărat. Atunci cred că România poate să bată la uşa calificării la European.

Noi ce am câştigat, am câştigat pe merit. Am pierdut puncte pe care nu le meritam, meritam 3 puncte în Finlanda. Noi ce am adus, meritam, dar în schimb am pierdut puncte care consider că nu trebuia să le facem. În primul rând, echipa a arătat că are mijloace, şi asta este important. Echipa şi-a dominat adversarul. Am marcat 5 goluri în 2 meciuri”, a declarat Edi Iordănescu, în exclusivitate, la Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:10

Fotbalistul din Serie A care a fost la Cupa Mondială, prins drogat la volan

15:00

Programul Marelui Premiu al Ungariei. Prima sesiune de antrenament e ACUM pe AntenaPLAY

14:53

Liverpool vrea răzbunare: planul prin care Vinicius Junior ar putea fi transferat de la Real Madrid

13:33

Nuno Campos, frustrat înainte de Dinamo – Universitatea Craiova. Ce spune de George Pușcaș

13:12

N-a scăpat nici favoritul Tănase de furia lui Gigi Becali, după FCSB – Auda 2-3: „Parcă nu mai poate să alerge”

12:44

Pep Guardiola a luat decizia în privinţa preluării naţionalei Italiei şi i-a scris direct lui Paolo Maldini

1 Gigi Becali l-a cerut afară din echipă după FCSB – Auda 2-3! Jucătorul făcut praf de patron: „Te nenoroceşte” 2 Gigi Becali nu stă la discuții! Cum a catalogat debutul lui Aymen Boutoutaou: „Cu mine nu merge aşa” 3 Reacţia lui Gigi Becali după ce s-a spus că plăteşte 1,5 milioane de euro pentru transferul lui Denis Drăguș 4 Uluitor! Câte echipe din Liga a 2-a nu au drept de promovare în Liga 1. Lista completă 5 FCSB – Auda 2-3. Eșec rușinos pentru echipa lui Marius Baciu! Meci de coșmar pentru Ștefan Târnovanu 6 Cu ce echipă semnează Baba Alhassan. Destinaţie surpriză
Citește și